АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 10°C
Днепр: 11°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 9°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 11°C
Ровно: 10°C

Не обирайте депутатів-«парашутистів»

Не обирайте депутатів-«парашутистів»
Не обирайте депутатів-«парашутистів»

Загальна суспільно-політична ситуація в Україні і, як наслідок, падіння її економіки у прірву мали б якимось чином повпливати на свідомість місцевих громад та органів місцевого самоврядування.

Ледь не щодня, отримуючи вісті з фронту про те, що в часі ефемерного перемир’я гинуть наші військові та добровольці, за незрозумілих обставин депутатський корпус Васильківської районної ради вкотре демонструє свою байдужість до консолідації зусиль у вирішенні великої кількості проблем.

По суті, стає просто неможливим для керівництва Васильківського району, яке до того ж через типові передвиборчі ротації правлячої верхівки залишилося без голови РДА, зібрати кворум для проведення чергової сесії Васильківської районної ради.

Ані вмовляння голови ради Віктора Веремейчика та наганяї Київської ОДА, ані наполегливі рекомендації представників громадських організацій та «Правого сектора», ані тотальна депресія в бюджеті, благоустрої та соціальній сфері чомусь не є для представників депутатського корпусу аргументами у роботі на благо громади, яка надала їм свій представницький мандат у владі.

Не залишилася вийнятком і 38-ма сесія райради. За даними персональних телефонних обзвонів, з 85 чинних депутатів району на сесію, яка мала відбутися 20 листопада, свою участь підтвердили 54 депутати. Для кворуму, який складає 44 депутати, це достатня кількість.

Однак, станом на 10:37, через 37 хвилин після того, як сесія мала б розпочатися виконанням Державного Славня, в сесійній залі зареєструвалися лише 37.

Голова Васильківської райради Віктор Веремейчик. Хіба ж проголосуєш сам за всіх?  Фото: vasilev-grad.in.ua

Сесія не відбулася.

Причому, нікого не цікавить, що мали б прийняти вкрай необхідні рішення по бюджету, затвердити програми соціально-економічного розвитку, затвердити межі кількох сіл, розглянути питання по розробці й затвердженню генеральних планів…

Своїми ігнорами депутати-«парашутисти» (саме так називають осіб, що пройшли у місцеву раду за списками політичних партій, які не проживають на території Васильківського району),  яскраво підтверджують кон’юктурність своїх поглядів, а здебільшого, маючи представницький мандат, просто хочуть опікуються просуванням своїх бізнесових інтересів або бути представниками лобістських груп, які заповнюють шпарини і не дають змогу працювати тим людям, які дійсно переймаються проблемами району.

Таким чином, можна стверджувати, що їм глибоко начхати на величезну кількість онкохворих, вирішення питань з допомогою та виділенням землі військовослужбовцям АТО, утворення та затвердження переліку присяжних Васильківського міськрайонного суду та на те, куди витрачаються і взагалі, як проходив розподіл коштів у районі за три квартали поточного року.

Не дивно, що, наприклад, у списку депутатів Васильківської районної ради є наймолодша народна артистка України Наталія Любомирівна Бучинська.

Депутата Бучинську її виборці бачать хіба що у телевізорі та на афішах. Фото: bilet.zt.ua

Засіб зв’язку з відомою українською співачкою чомусь не відомий апарату Васильківської районної ради, хоча вона закріплена за одним із найважливіших та стратегічних населенних пунктів району – смт Калинівкою.

Дехто з районних депутатів вже по кілька років, як наприклад Роман Деріпаскін, проживають за кордоном і доволі активно поновлюють свій життєпис у соціальних мережах.

Цей депутат навіть не приховує, що мешкає в Італії.

А тому відсутність мотивації у представників самого депкорпусу та територіальної виборчої комісії у вирішенні питань заміщення  депутатів, що вибули, – банальна халатність і некомпетентність.

Зрештою, перелік «парашутистів» з міста Києва, які у 2010 році через недосконалість виборчого законодавства отримали унікальну нагоду «наводити лад» у районі, доволі відчутний і, схоже на те, що все-таки потрібно було задля сатисфакції розігнати їх одразу після розстрілів на Майдані, а не обмежуватись самим лише переобранням голови.

Маємо з одного боку небажання депутатів опікуватися вирішенням проблемних питань району, а з іншого – тотальну зневіру та інертність громади, яка б мала сказати своє вагоме слово, а не просто віддалено критикувати нероб-депутатів і намагатися перекидати власні проблеми на чиїсь інші плечі.

Мабуть, людям просто важко усвідомити, що з таким ставленням до себе та своїх засадничих прав на зміну депресії може прийти лише повний занепад, але ніяк не розвиток або хоча б стагнація.

На дозвіллі нам усім варто було б добряче подумати, кого потрібно в дійсності обирати на місцевих виборах у 2015 році, замість того, щоб у списках рейтингових політичних сил отримувати примазаних «парашутистів».

Владлен Сергієнко, для “Ні корупції!”


Теги статьи: Народные депутаты Украины

Дата и время 26 ноября 2014 г., 16:59     Просмотры Просмотров: 2167
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.459936