АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 11°C
Львов: 7°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 8°C
Ровно: 9°C

Армія повернула 24 гектари з під маєтку Курченка на березі Дніпра

Армія повернула 24 гектари з під маєтку Курченка на березі Дніпра
Армія повернула 24 гектари з під маєтку Курченка на березі Дніпра

Міністерство оборони повернуло 24 га на березі Дніпра поблизу Переяслав-Хмельницького, де оголошений в розшук бізнесмен Сергій Курченко збудував собі маєток. Про це свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень.

Пов’язана з Курченком фірма «Калина Центр» зайняла землі Міноборони частково самовільно, а частково – неправомірно отримала в оренду.

Так, фірма самовільно, без оформлення жодних правовстановлюючих документів зайняла ділянку площею 12 га. Це територія полігону військової частини А0473. У квітні-листопаді 2013 року судизобов’язали «Калину Центр» повернути цю ділянку Міноборони. Однак повернення загальмувалось через дії державного виконавця, який спочатку відмовлявся відкривати виконавче провадження, а у червні цього року швидко закрив його після того, як фірма у травні знесла кілька секцій огорожі навколо ділянки. Прокуратура у серпні домоглася відновлення виконавчого провадження.

Решту 12 га «Калина Центр» у серпні 2011 року отримала в оренду. Цю лісову ділянку фірма отримала на 49 років для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Договір із фірмою уклав Ржищівський військовий лісгосп на підставі розпорядження голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка від 25.07.2011 (№760).

У жовтні цього року суд визнав недійсним цей договір. Суд вказав, що постійним користувачем цієї ділянки ще з 1979 року є Київське квартирно-експлуатаційне управління Міноборони, а не Ржищівський військовий лісгосп. Ділянка могла бути передана в оренду лише за згоди КЕУ. Крім того, це землі оборони і їх передача фірмі для культурно-оздоровчих та рекреаційних суперечить закону «Про використання земель оборони».

04kurch_perejaslav1Вказані 24 га знаходяться у прибережній захисній смузі Канівського водосховища, а саме в урочищі «Чубуки», на території с. Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району. Там було збудовано два котеджі площею 809,7 і 289,9 кв м, госпблок площею 526,8 кв м і баню площею 181,1 кв м. Задля будівництва «Калина Центр» без дозволу вирубала85 сосен різного діаметру.

Право власності фірми на вказані будівлі так і не зареєстроване. Переяслав-Хмельницьке БТІ відмовилося це робити, оскільки будівлі були зведені самочинно. Правомірність позиції БТІ у вересні цього року підтвердив суд.

Зв’язок ТОВ «Калина Центр» із Курченком проглядається через Товарну біржу «Перша незалежна біржа». Протягом 2010-2012 років «Калина Центр» разом з ТОВ «Ексапрофіт» з групи Курченка були засновниками біржі. З 2012-го у складі засновників їх замінили ТОВ «ГазУкраїна-2020» і ТОВ «Укренергоринок» з групи Курченка.

Нинішніми засновниками київського ТОВ «Калина Центр» значаться ТОВ «Імперіал-Білдінг» і ТОВ «Менкалінан», засновником яких є кіпрська компанія «Мурейн Бізнес Лімітед».

З 2012 року директором ТОВ «Калина Центр» є Віктор Комерзан, який проживав у Харкові в гуртожитку місцевого коледжу. Протягом серпня 2012-го і донедавна Комерзан значився засновником фірми «Калина Центр».

Наши Гроши


Теги статьи: МинобороныКурченкоСергей Курченко

Дата и время 27 ноября 2014 г., 10:50     Просмотры Просмотров: 1892
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082042