АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 14°C
Днепр: 17°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 10°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Бунт на Першому Національному


Одним з ласих шматків власності, що досі на сто відсотків належить державі є національне телебачення та радіо.

Це повне покриття теле та радіо сигналом усієї території України, а також будівлі та сотні гектарів землі в найпрестижніших районах столиці, обласних центрах, великих містах і у Криму. Накласти руки на державне майно вартістю приблизно в 10-15 мільярдів доларів не наважилася навіть сімейка Януковича. І от… нарешті. 17 квітня цього року був прийнятий закон про «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Згідно з цим законом на базі державних компаній має бути створена публічна юридична особа. На перший погляд цілком благородна ініціатива. З

абрати телебачення у влади і віддати суспільству. Сьогодні уряд Арсенія Яценюка прийняв на себе цю місію. Потайки від цього самого суспільства, на неоголошеному засіданні Кабміна була прийнята постанова, повний текст якої, на офіційному урядовому порталі так і не з’явився. Але з’явився він у друкованому вигляді у голови НТКУ Зураба Аласанії. За його словами справу вже вирішено.

Отже, згідно з текстом постанови має бути створена «Національна суспільна телерадіокомпанія України» сто відсотків акцій якої належить державі. Перший і другий пункти цілком зрозумілі. Все майно складено до купи. Саме цікаве містять підпункти третього пункту про закрите приватне розміщення випуску акцій. Відтак те, що носить назву «суспільне», тобто те, що належить усьому суспільству, вже завтра може продаватися у закритому від суспільства режимі? Ці питання робітники Першого Національного вирішили поставити перед керівництвом НТКУ. Зураб Георгійович Аласанія від цієї теми ухилився і взявся за стару пісню про необхідність реформ, про те, що існування державного телебачення та радіо це одна з найтиповіших ознак тоталітаризму. “Роздержавлювати ЗМІ в умовах війни – це диверсія проти інформаційної безпеки України. Хочу нагадати роздержавлювачам, що BBC, найбільша і найвпливовіша телерадіокомпанія світу, досі перебуває у власності британського уряд”  – радник міністра оборони Олександр Данилюк. Проте, керівник студії документальних фільмів Марк Гресь продовжував ставити запитання саме про тих, хто стане власниками акцій суспільної, але в той же час приватної телерадіокомпанії. З відповіддю виступив заступник генерального директора пан Лієв. (колишній міністр туризму Криму часів покійного Джарти, за даними чисельних публікацій замішаний у аферах із кримською нерухомістю і розкраданні коштів на ліквідацію наслідків повені на Буковині).

 Отже, розпорядником акцій стане найбільш «прозорий і чесний фонд», який примудрився чесно і відкрито продати за копійки навіть такого гіганта, як НАК «НАФТОГАЗ» УКРАЇНИ. Теж саме чекає і на новоутворену «Національну суспільну телерадіокомпанію України», вважає Марк Гресь. І ніякого суспільного телебачення просто не буде, бо акціями заволодіють ті, хто має на це гроші, а саме Фірташ, Пінчук, Льовочкін, Коломойський. Хто може забезпечити журналістам захист від диктату олігархів? Наглядова Рада? А з кого вона буде складатися? З представників депутатських фракцій та нікому не відомих громадських організацій? Отже, вважає Марк Гресь, ми бачимо дику приватизацію, рішення, про яку приймали таємно, під час чергового загострення конфлікту із Росією, не пояснюючи нічого і нікому. Велетенські активи підуть на продаж олігархам за копійки, а людей просто викинуть на вулицю. Чому процес переходу на суспільне мовлення доручено нікому не відомому харків’янину Аласанії. Тому що він давній знайомець харків’янина Арсена Авакова? Директором Національної Радіокомпанії став теж колишній “друг” Авакова і теж харків’янин. Співробітники НТКУ створили ініціативну групу, яка збирається зібрати весь колектив Першого Нацыонального і запросити на цю зустріч вже не керівництво каналу, а керівників уряду для пояснень. Такі ж групи створюються і на інших теле і радіокомпаніях. Чи стане бунт на НТКУ революцією… чи як завжди?

Олександр Довгий  для ІНФОРМАТОРа

 


Теги статьи: НТКУ

Дата и время 27 ноября 2014 г., 13:25     Просмотры Просмотров: 3960
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056947