АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 11°C
Днепр: 10°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 9°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Аграрії Одещини в небезпеці: рейдери силою забирають врожай селян під прикриттям чиновників та правоохоронців

Аграрії Одещини в небезпеці: рейдери силою забирають врожай селян під прикриттям чиновників та правоохоронців
Аграрії Одещини в небезпеці: рейдери силою забирають врожай селян під прикриттям чиновників та правоохоронців

Ізмаїльські аграрії б’ють тривогу. Врожай, який люди збирали впродовж літа, забирають рейдери. 

Першою на черзі стала найбільша агрофірма в Ізмаїльському районі ТОВ "Злагода".

Рейдерська схема була спланова на найвищому державному рівні під прикриттям чиновників Міністерства юстиції України на чолі із Заступником Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції С. Пєтуховим. На жаль, завдяки таким діям сама ідея європейської інтеграції нашої Держави нівелюється до простого рейдерства.

Так, у квітні 2017 року Мінюст скасовує реєстраційні данні агрофірми, видавши наказ на підставі формальної беззмістовної скарги з боку рейдерів, написаною, що є важливим, на половині аркуша без будь-яких додатків.

Розгляд скарги відбувся в Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мінюсті. Розглядали у таємному закритому режимі без будь-якого повідомлення агрофірми «Злагода». Ані про  існування такої скарги, ані про розпочату процедуру її розгляду аграрії раніше не були проінформовані. Тому і результат був заздалегідь очевидний. 

Слідом за бюрократією почався силовий етап з боку рейдерів.

Впродовж літа 2017 року замовники рейдерської схеми надсилають до аграріїв невідомих молодих людей спортивної статури з вогнепальною зброєю, які силою забирають у селян врожай.

Будь-які спроби керівництва агрофірми захистити селян закінчувалися невдачею, не зважаючи на численні дзвінки та письмові заяви до місцевих органів поліції та прокуратури. Рейдери регулярно погрожували співробітникам фірми і керівництву, відкрито заявляючи про те, що у них є зв’язки в поліції та прокуратурі.

Відтак, не є дивним, що і правоохоронні органи Ізмаїльського району та Одеської області повністю ігнорують усі заяви з боку аграріїв.Також повністю було проігноровано понад 100 заяв до Генеральної прокуратури України, Національної поліції України.

Останній факт рейдерської атаки було зафіксовано у середині вересня 2017 року.

Невідомі люди, погрожуючи зброєю, скоїли побиття аграрії та вивезли зі сховища агрофірми врожай люцерни. Побиття працівників ТОВ «Злагода» відбувалося у присутності оперативної групи поліції, яка не лише не протидіяла нападникам, проте просто стояла поруч та палила, мовчки спостерігаючи за вчиненням злочину.

Згодом зазначений врожай люцерни був знайдений на одному із складів та арештований на підставі ухвали слідчого судді. Причому у судовому засіданні було встановлено, що особи, які вивезли врожай люцерни, не змогли пояснити джерело походження цього врожаю і підставу його зберігався у них на складах. Відповідно слідчий суддя ухвалив накласти арешт на врожай, вказавши, що саме ТОВ «Злагода» є належним володарем цього майна. 

Останньою попереджувальною схемою з боку рейдерів став силовий напад на сина керівника агрофірми "Злагода" Стойкової Л.В. Так, в кінці вересня 2017 року 6-7 невідомих осіб спортивної статури намагалися вбити бейсбольними бітами.

Проте чоловікові чудом вдалося втекти від нападників. Усі заяви з боку потерпілого були проігноровані районними правоохоронними органами, включаючи приймальню Національної поліції України у м. Києва.

Наразі потерпілі аграрії Ізмаїльського району більше місяця очікують від  Генеральної прокуратури України на відкриття кримінального провадження за фактом існування та нападу організованого злочинного угрупування. Відповідна ухвала слідчого судді Печерського районного суду м. Києва була прийнята ще 14.09.17, проте лише 10.10.2017 Генеральна прокуратура України все ж таки вирішила виконати рішення суду та відкрила кримінальне провадження за фактами бандитизму та створення організованої злочинної групи.

Аграрії Ізмаїльського району впевнені, що у рейдерській схемі замішані не тільки районі чиновники та правоохоронці, але й чиновники  найвищих ешелонів влади, включаючи Міністерство юстиції України, яке останнім часом тільки і робить, що на усіх каналах сповіщаю населення України про свою рішучу боротьбу із рейдерами. Життя показує, що все насправді відбувається дещо інакше… 

І приклад агрофірми "Злагода" - це лише початок жорстокої гри проти селян Одеської області.

При цьому повідомляється, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим положенням членами Комісії з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації.

Олег Бойко


Теги статьи: ВрожайНацполіціяРейдериОдеська областьСАПРейдерствоТОВ Злагода

Автор статьи:
Олег Бойко
Все статьи автора

Дата и время 06 ноября 2017 г., 09:10     Просмотры Просмотров: 14524
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Вибуховий пристрій виявився муляжем, зловмисника оглядають психологи, – Крищенко про мінера Мосту метро
Новая власть, а в Одессе депутат облсовета Олег Бабенко практикует рейдерство
Копи знайшли у киян цілий арсенал зброї

Кропивницька поліція кілька днів не може зупинити крадіжку плит зі злітно-посадкової смуги
В Броварах і Кагарлику все нормально, а от волонтери і музейники – "підозрілі" елементи
Депутата райсовета подозревают в рейдерстве сельхозпредприятия на Херсонщине

Весна прошла — посадок нет. И не будет
Деканоїдзе заявила, що реформа поліції остаточно провалилася
«Слуга народа» Ткаченко обвинил смотрящего Дениса Комарницкого в рейдерском захвате под застройку земель «Укркинохроники»

"Слуги народу" всіх обманули, – Шабунін про скасування недоторканності
Після масштабної перестрілки в Броварах полетіли голови у вінницькій поліції
САП уже відкрила близько 10 справ про незаконне збагачення

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.264691