АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

Акціонер "Діамантбанку" подав іпотечний позов до "Таскомбанку"

Акціонер "Діамантбанку" подав іпотечний позов до "Таскомбанку"
Акціонер "Діамантбанку" подав іпотечний позов до "Таскомбанку"

Господарський суд Запорізької області розглядає справу №908/2231/17 за позовом ПАТ "Запорізький абразивний комбінат" («Запоріжабразив») до Таскомбанку і Діамантбанку «про визнання зобов`язань за договором іпотеки та застави припиненими та усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом припинення обтяжень рухомого та нерухомого майна».

За даними НБУ, «Запоріжабразив» фігурував у структурі власності Діамантбанку.

ОТП Банк пов’язував це підприємство з Миколою Мартиненком та Давидом Жванією, які були акціонерами Діамантбанку та публічно заявляли про конфлікт між собою.

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами ПрАТ «Запоріжабразив» значаться кіпріоти Андроула Харілау та Марія Каталіакоу.

Як писав Finbalance, слідчі управління ДФС у м. Києві в рамках кримінального провадження №32017100040000062 розслідують діяльність Діамантбанку за статтею 218-1 Кримінального кодексу («Доведення банку до неплатоспроможності»).

«Діяльність керівництва та ПАТ «Діамантбанк» в цілому в більшій мірі була спрямована на обслуговування інтересів бізнесу акціонерів та пов`язаних з ними осіб на неринкових умовах, що фактично призвело до доведення банку до неплатоспроможності. Загальний обсяг заборгованості пов`язаних з банком боржників станом на 01.02.2017 складав 2 864 854,7 тис. грн., що становить 35,78% загальних активів», - йшлося в судових матеріалах щодо карного провадження.

Нагадаємо, в червні Фонд гарантування і "Таскомбанк" Сергія Тігіпка підписали договір про передачу частини активів та зобов’язань неплатоспроможного Діамантбанку на користь приймаючого банку – «Таскомбанку»:

«За умовами угоди АТ «Таскомбанк» набув усіх прав та обов’язків боржника перед вкладниками (фізичними особами, у тому числі фізичними особами-підприємцями) неплатоспроможного ПАТ «Діамантбанк» щодо повернення грошових коштів та сплати відсотків за договорами банківського рахунку/вкладу (у тому числі за іменними ощадними сертифікатами), у межах 200 тисяч гривень. Загальна сума переданих зобов’язань склала близько 1,1 млрд грн. При цьому сам ПАТ «Діамантбанк» буде ліквідовуватись. Вкладники, залишок коштів на рахунках яких перевищує гарантовану суму відшкодування 200 тисяч гривень, мають подавати кредиторські вимоги до ПАТ «Діамантбанк» за стандартною процедурою.

Надання фінансової допомоги з боку Фонду гарантування приймаючому банку не передбачено. Під час тимчасової адміністрації вкладникам ПАТ «Діамантбанк» за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, було виплачено 111,4 млн грн. При цьому загальна гарантована сума відшкодування вкладникам складає 1 239,8 млн грн.

За умовами підписаного договору, на користь приймаючого банку АТ «Таскомбанк» також передано частину активів неплатоспроможного ПАТ «Діамантбанк». Зокрема, мова йде про частину кредитного портфелю (переважно – кредити юридичних осіб), частину нерухомості разом із основними засобами, що у них знаходяться, та дебіторську заборгованість одного клієнта перед банком».

Як писало видання "Економічна правда", балансова вартість активів, які Діамантбанку передає Таскомбанку, виглядає дуже привабливо — 3,14 млрд грн. Водночас ринкова вартість, яку визначав незалежний оцінювач на замовлення Фонду гарантування, становила лише 1,08 млрд грн. Найцікавіші активи - це нерухомість та корпоративні кредити.

У першому випадку йдеться в т.ч. про чотири об`єкти на Контрактовій площі. Зокрема, одна з них — це центральний офіс самого Діамантабанку за адресою Контрактова площа, 10А. Інші так само знаходяться поряд. Їх загальна оціночна вартість сягає 240 млн грн. Ще один привабливий актив — 30 квартир в ЖК Crystal Park, який будувала девелоперська компанія "імені" Жванії та Мартиненка St Sophia Homes. Приблизна вартість квартир — 80 млн гривень.

Інший потенційний "бонус" для Тігіпка (власник Таскомбанку) — корпоративний кредитний портфель. Так, його балансова вартість сягає 2,65 млрд грн, і за словами співрозмовника в НБУ, з них 2,1 млрд грн — це борги бізнес-групи Жванії та Мартиненка. "Левова частка — це борги управляючої компанії девелоперських проектів St Sophia Homes. Але вона ніколи кредити не брала насправді, для цього використовувалися одноразові проектні компанії. Інші кредити — це ще десятки підконтрольних групі компаній", — пояснював виданню банкір. Як зауважувалося, портфель, який за балансом коштував 2,65 млрд грн, за умовами угоди, коштував Тігіпку фактично 735 млн грн.

Як констатував сайт dubinsky.pro, внаслідок укладання вказаної угоди, "за бортом" лишилися вкладники Діамантбанку із загальною сумою депозитів близько 800 млн грн; юрособи з залишками в 2,2 млрд грн та інші банки з залишками в 2,3 млрд грн. "Нерухомість з балансу тігіпківського ТАСа повертається до акціонерів Діаманта Мартиненка, Керезя і Ходачука", - стверджувало видання, посилаючись в т.ч. на дані держрестру.


Теги статьи: ТАСкомбанкЗапоріжабразивНацбанкСудДіамантбанк

Дата и время 14 ноября 2017 г., 16:43     Просмотры Просмотров: 741
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Украине курс евро упал ниже психологической отметки
Что будет с рынком недвижимости в Украине: резкий обвал или рост цен
"Цены полетят вверх": аналитики дали прогноз курса доллара в Украине на 2018 год

"Деньги Януковича" являются пенсионным фондом власти – Шабунин
НБУ намекнул, что гривне еще падать и падать
Шахрайство у «Приватбанку» коштувало більше за військовий бюджет України, — економіст

Луценко: Суди винесли 30 вироків у справі про розкрадання 1,5 млрд дол. Януковича
Украинские банки массово закрывают отделения
ГПУ не обнаружила причастность Гонтаревой к выводу «денег Януковича»

«В лучших традициях НКВД»: как оккупанты судили украинца Владимира Балуха
Есть прецедент: водителю удалось получить 37 тысяч за яму на дороге и избежать штрафа
Адвокат назвав приблизну дату початку суду у справі Сущенка

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.077357