АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -4°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -6°C
Львов: -7°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

З’їзд суддів призначає сумнівного суддю до Конституційного Суду

З’їзд суддів призначає сумнівного суддю до Конституційного Суду
З’їзд суддів призначає сумнівного суддю до Конституційного Суду

З’їзд суддів 13 листопада призначив голову апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка на посаду судді Конституційного Суду.

Робота Конституційного Суду паралізована вже більше року через відсутність кворуму, адже суд не зміг обрати голову та прийняти нормативні акти для свого функціонування відповідно до нового закону про Конституційний Суд, прийнятого в липні.

Внаслідок блокування Конституційний Суд до цього часу не зміг розглянути два законопроекти про скасування депутатської недоторканності, закон про люстрацію вищих посадових осіб, які обслуговували екс-президента Віктора Януковича, та інші закони.

Призначення Городовенка є сумнівним: суддя Токмацького районного суду Запорізької області Ігор Ушатий звинуватив Городовенка у вимаганні грошей у нього в обмін на призначення на посаду та ініціював порушення кримінальної справи за цим обвинуваченням.

Городовенко, за інформацією громадської організації «Реанімаційний Пакет Реформ», набув право на використання автомобіля Pajero Wagon у 2010 році, але не зазначив про це в своїх деклараціях про майно за 2013 та 2014 роки.

За повідомленням громадської організації «Реанімаційний Пакет Реформ» автомобіль належить Володимиру Корнієнку, який також володіє двома туристичними курортами на морському узбережжі, незважаючи на те, що він не має високих задекларованих доходів.

Городовенко відкинув звинувачення в корупції в радіо-інтерв’ю та стверджував, що він фактично не користувався автомобілем до 2013 року.

Ще чотири судді Конституційного Суду повинні бути призначені для заповнення решти вакансій: двоє — Верховною Радою та ще двоє - президентом.

Ці призначення проводяться за суперечливим законом, прийнятим у липні.

Закон було піддано критиці, оскільки він дозволяє президенту, парламенту та з’їзду суддів проводити непрозорі конкурси для вибору кандидатів без належного громадського нагляду в довільному порядку. Критики стверджують, що закон дозволить Порошенку та його парламентській більшості повністю контролювати Конституційний Суд.

Тим часом три діючих судді Конституційного Суду — Михайло Гультай, Михайло Запорожець, Наталя Шаптала – та декілька колишніх суддів суду, перебувають під слідством у справі щодо узурпації влади Януковичем. Їх звинувачують у прийнятті кількох рішень, які дозволили Януковичу узурпувати владу.

Згідно з записами в «амбарній» книзі Партії Регіонів, судді Конституційного Суду отримали від Партії Регіонів 6 мільйонів доларів за прийняття рішень, які допомогли Януковичу узурпувати владу.

Незважаючи на звинувачення, висунуті Януковичу, суддям Конституційного Суду, які допомагали Януковичу узурпувати владу, досі не висунуто формальних звинувачень. Генеральну Прокуратуру звинувачують в покриванні суддів з політичних міркувань.

У 2014 році Верховна Рада звільнила п’ять суддів Конституційного Суду за порушення ними присяги, що полягало у сприянні Януковичу в узурпації влади. Народні депутати закликали президента та З’їзд суддів звільнити решту суддів також.

Проте, Порошенко та з’їзд цього так і не зробили.

Ще однією суперечливою подією є призначення Порошенком 10 листопада до Верховного Суду 25 суддів, які за інформацією Громадської ради доброчесності мають сумнівно набуті доходи, брали участь у політичних справах, приймали неправомірні рішення чи перебувають під слідством у корупційних справах.

Олег Сухов, «Kyiv Post»


Теги статьи: Реанимационный пакет реформПорошенкоЗапорожская областьКонституцийнный судСудГородовенко Виктор

Дата и время 16 ноября 2017 г., 18:44     Просмотры Просмотров: 1222
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Они на коленях должны стоять!»: известный журналист обвинил власть в преднамеренном убийстве «Киборгов»
Геннадий Кернес делает из Харькова электоральный анклав для Порошенко
Окупанти визначили дату чергового “суда” над Балухом

На известную украинскую группу подали в суд
Клюшки для хлопцев, у которых нет коньков — это как томос для самого бедного в Европе народа
Порошенко о «киборгах»: Во многих странах есть миф о кучке героев, приведших к победе. У нас − реальность

Лещенко рассказал о том, что Порошенко и его командой скоро займется ФБР
Порошенко пообещал восстановить Донецкий аэропорт
Порошенко сделал хитрый ход против конкурентов на президентских выборах

В Черкасской области на встречу с Порошенко свозили людей и запускали их по спискам
Томос в обмен на 60 бюджетов Волыни
В Крыму узнали о подготовке провокаций против адвокатов пленных украинских моряков

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.236212