АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 25°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 24°C
Львов: 24°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

"На фоні мільйонних збитків у Калинівці штраф у 2500 гривень - це абсурд", - генерал-майор СБУ

"На фоні мільйонних збитків у Калинівці штраф у 2500 гривень - це абсурд", - генерал-майор СБУ
"На фоні мільйонних збитків у Калинівці штраф у 2500 гривень - це абсурд", - генерал-майор СБУ

Після тих “феєрверків” та евакуації 10 тисяч населення, які були 26 вересня поблизу Калинівки, 800 мільйонів доларів збитків, говорити про  адмінпорушення — це абсурд, — прокоментував журналісту Persona.Top заяву прокуратури про “призначення винного” за вибухи на військових складах у Калинівці  генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.

— Днями стосовно старшого офіцера частини, начальника режимної служби було складено адмінпротокол за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП “Недбале ставлення до військової служби”, а наступного дня суд постановив притягнути його до адміністративної відповідальності зі стягненням штрафу в розмірі 2465 грн.

Військовослужбовця звинувачують у тому, що він не організував належним чином службу по охороні об‘єкту, допустив проникнення на територію осіб, які пронесли вибухонебезпечні предмети й знаряддя. Але якщо встановили того, хто пропустив, мали би встановити й того, кого пропустили, а цього нема.

Вибухи в Калинівці

— Це може стати крапкою в розслідуванні? Чи має бути продовження?

— Інформація подана прокуратурою неправильно: слідство має заявити, що в ході розслідування встановлено стільки-то підозрюваних, проводяться такі-то заходи, але розслідування щодо дійсних замовників та виконавців продовжується, призначено ряд експертиз і так далі… Зрозуміло, що це вже спускається ситуація “на тормозах”, і ніхто нічого не встановить. Очевидно, що охорони належної там не було, хоча після Балаклії на такому складі повинна була бути не просто охорона, а вісім ліній охорони! А то зробили два формальних накази притягнули кілька чоловік до адмінвідповідальності, таких осіб навіть не звільняють з роботи.

—  Які, на вашу думку, причини катастрофи, чи може бути вона повязана з корупцією, а не лише з ворожою диверсією?

—  Це дві основних версії, і обидві вони рівноцінні. Так, ми в стані війни з Росією з лютого 2014 року, і їх посібники на території України є, їх навіть засилати сюди не потрібно, але для того мають бути хоча б якісь ознаки — перехоплені телефонні розмови, тощо. А цього нічого нема. Тоді мова починає йти про другу версію, що склади, імовірно, були опустошені шляхом продажу боєприпасів, дай Бог, щоб їх не продали терористам сепаратистських республік. Така версія розглядається і превіряється, призначено ревізії та експертизи. Результат встановити швидко неможливо, і тут є ще одна проблема — згоріла частина бухгалтерської документації, тепер потрібно відновлювати всі операції по складах — хто поставляв, звідки, куди відвантажували зброю і так далі.

—  Чи могло таке статися у країні, військо якої працювало би за стандартами НАТО?

—  Коли кажуть про “стандарти НАТО” чи “європейські цінності”, я людей не розумію. Вам ніхто сьогодні не скаже, що таке стандарти НАТО. Є стандарти нормальної армії — порядок, дисципліна, відповідальність. Все. Якщо вони є, то не треба ні НАТО, ні Варшавський договір, армія буде працювати злагоджено та чітко.

Не хочеться образити хлопців, але при радянському союзі було таке поняття — прапорщики, яких називали “макаронниками”. Це ті військові, які мали доступ до складів продовольства і крали все що могли — тушонку, консерви, макарони. От у таких випадках можна говорити про адмінвідповідальність. Але коли йдеться про режимний об‘єкт, коли безвідповідальна охорона складів, порушено пропускний режим, умови зберігання, і невідомо, хто що куди продав. Але всі версії зараз розглядаються, в тому числі й версія про великі недостачі на складах.

Наслідки вибухів

— Що варто зробити оборонній системі, щоб ми ментально відірвалися від “совка”?

— Наша оборонна система зараз зайшла навіть далі “совка”, у нас продовжується і з кожним днем збільшується розкрадання на державних закупівлях. Отримуючи дедалі більше грошей на війну та прикриваючись тим, що закупівлі в обороні не оприлюднюються в офіційному віснику держзакупівель, крадіжки відбуваються буквально на всьому. Нам потрібно спочатку хоча б  повернутися до “совка”, а вже потім з ним боротися. В “совку” ніхто не міг украсти ракету, там велися розслідування на рівні начальників штабів за зниклий патрон. Можливо, ідеологічно і можна говорити про відрив від радянського “спадку”, а от щодо дисципліни, нам потрібно хоча б повернутися до того, що було.

“ПОТРІБНО СПОЧАТКУ ПОВЕРНУТИСЯ ДО “СОВКА”, А ВЖЕ ПОТІМ З НИМ БОРОТИСЯ”

Автор: Ірина Басенко

persona.top


Теги статьи: Вовк ВасильЧПБалакліявибухиВійськова частинаКалинівка

Дата и время 24 ноября 2017 г., 17:39     Просмотры Просмотров: 834
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Ветерана АТО во время марафона сбила машина. Нужна срочная помощь
На трассе Харьков — Симферополь произошла жуткое ДТП: много погибших
Жуткое ДТП под Запорожьем: погибли 4 человека

В Николаеве пьяный водитель убегал от полиции и врезался в столб
На Харківщині жінка переплутала олію та паливо. Її госпіталізували зі значними опіками
ЧП на мосту Патона в Киеве: стало известно, в каком он состоянии

В Николаеве в больнице улучшилось состояние 8-летнего мальчика, которого на переходе сбило авто и скрылось
В истории о полураздетом СБУшнике в херсонском парке появились новые подробности
В центре Киева пьяного хозяина чудом вытащили из пылающей квартиры

В Киеве пылал частный дом: пожарные полчаса искали воду
Киев встал в глобальной пробке из-за одновременного ремонта двух мостов
В Киеве ночью сожгли сразу 6 машин: подробности

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.145267