АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Нові факти про тендерні заробітки депутатки В. Кустової та ПП «Ніка-1»

Нові факти про тендерні заробітки депутатки В. Кустової та ПП «Ніка-1»
Нові факти про тендерні заробітки депутатки В. Кустової та ПП «Ніка-1»

В той час, як депутат В. Кустова заявляє, що живе на 3 тис грн. пенсії, заснована нею фірма ПП «Ніка-1», має найбільшу частку на «тендерному ринку» по харчуванню дітей в столичних садках і школах.

Антикорупційний штаб Києва продовжив дослідження закупівель дитячого харчування в Києві. Нові виявлені нами факти свідчать про те, що фірма Кустової – невипадковий гравець на тендерному ринку. За неповний рік (з січня по вересень 2014) вона отримала з бюджету міста Києва 56,3 млн грн., вигравши 71 тендер.

А тепер по фактах.
Факт №1. Найбільше перемог ПП «Ніка-1» отримує в Облонському районі (18,7 млн грн., що складає третину надходжень фірми по дитячому харчуванню). Цікаво, що п. Кустова є мажоритарним депутатом від Оболонського району, а з 2002 по 2010 роки була депутатом райради на Оболоні (http://goo.gl/9ecqLk).

Факт №2. В третині тендерів (22 з 71), де виграє фірма Кустової, дешевші пропозиції відхиляються. Найбільше відхилень знову ж таки на Оболоні. Тут відхилили дешевші пропозиції 11 разів, в цілому по місту відхилили 22 дешевших пропозиції. Наприклад, при закупівлі «сиру м’якого кисломолочного не менше 9%» Оболонським управлінням освіти через відхилення дешевшої пропозиції місто понесло збитків на понад півмільйона грн.. У іншому випадку - закупівля м’яса Оболонським управлінням освіти, було відкинуто дешевшу пропозицію лише через те, що одна з довідок була подана російською, а не українською мовою.

Факт №3. В 90% ПП «Ніка-1» подається на тендери разом з ПП «Торгпродсервіс». Після відхилення дешевших пропозиції, в 60% випадків Ніка-1 і Торгпродсервіс залишаються єдиними конкурентами. Ми готуємо ще ряд звернень в прокуратуру, антимонопольний комітет та держфінінспекцію з проханням провести додаткове розслідування щодо можливих зв’язків цих фірм.

Нарешті, нагадуємо, що в жовтні сама Кустова лобіювала зміни до бюджету аби виділити кошти фірмам, що виграють тендери по дитячому харчуванню, тобто таким фірмам, як її власна (http://goo.gl/QC1zll).

Раніше депутатом Київради від ДемАльянсу Галиною Янченко було направлено ряд депутатських звернень в прокуратуру та держфінінспекцію з повідомленнями про вірогідні порушення під час проведення тендерів, де виграє фірма пані Кустової (http://goo.gl/LRVyb4). Зокрема в ряді закупівель, де перемогло ПП «Ніка-1» були відхилені дешевші пропозиції, але причини відхилення приховані. Протоколи про відхилення вже 4 місяці не оприлюднені (попри вимогу законодавства оприлюднювати їх торгів протягом 3 днів з дня прийняття такого рішення). Держфінінспекція розпочала перевірку за фактами, викладеними у наших зверненнях (http://goo.gl/l0ZCny).

Фракція ДемАльянсу в Київраді наполягатиме на створенні тимчасової контрольної комісії по перевірці тендерів на закупівлю харчування в столичні садки і школи.

ЛЮСТРАТОР


Теги статьи: ПП Ника-1Кустовая Виктория

Дата и время 03 декабря 2014 г., 15:41     Просмотры Просмотров: 5455
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.684136