АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -8°C
Днепр: -6°C
Одесса: 5°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Василий Пиндус человек Калетника. Директор Иллинецкого аграрного колледжа - взяточник и коррупционер?

Василий Пиндус человек Калетника. Директор Иллинецкого аграрного колледжа - взяточник и коррупционер?
Василий Пиндус человек Калетника. Директор Иллинецкого аграрного колледжа - взяточник и коррупционер?

Вокруг Иллинецкого колледжа постоянно возникают споры и скандалы. Директор заведения прославился не только своей позицией, но и тем. что регулярно берет взятки и пристает к студенткам! Корупція у Іллінецькому державному аграрному коледжі.

Василь Пиндус - хабарник! До редакції сайту КОД надішов лист від працівників Іллінецького державного аграрного коледжу. «Чому нам уже чотири роки не нараховують індексації? Була попередній бухгалтер, яка нараховувала нам її, а як вийшла із декрету інша, то нам її нараховувати припинили. Звичайно, вона це не вирішує, а виконує накази головного бухгалтера. Студентам на стипендію індексація нараховується, а нам ні.До людей немає поваги. У коледжі офіційно працюють три електрики, а насправді один. Чому наш директор кожного року робить в хаті ремонти, які коштують близько мільйона гривень?

Керівники купляють нові автомобілі за прибутки «від торгівлі свинями» і від яблуневого садка, хоча кажуть, що садок «неприбутковий». Як приїжджають на роботу машинами, люди сміються, що це виставка машин — одна краща другої. У директора в Калинівському районі з’явилась своя свиноферма, садок. Комбайни та КамАЗи здає в оренду і має чималі гроші. Якщо в коледж приходять працювати родичі, їм надають окреме житло і роблять ремонти за рахунок коледжу. Бо ті чомусь не хочуть жити в гуртожитку із усіма».
Лист прокоментував директор коледжу Василь Пиндус:
- Згідно із Законом України про індексацію грошових доходів населення та Порядку №1078 у навчальному закладі проведено нарахування індексації після перевищення порогу індексації над підняттям зарплати. У травні 2014 року сума склала 5950,60 грн. у червні - 11752,14 грн. Так само проведено індексацію стипендії — у травні 9816,43 грн. та у червні 19065,5 грн.
При нарахуванні заробітної плати працівникам лабораторії тваринництва навчальний заклад керується галузевою угодою. Середня зарплата доярки - 3000 грн. Працівникам коледжу нараховують зарплату за єдиною тарифною сіткою відповідно наказу Міносвіти та науки №102 від 15.04.1993 року зі змінами та №557 від 29.06.2005 року зі змінами. Навчальний заклад не може самостійно встановлювати розміри заробітної плати. Викладачам її нараховують згідно із законом. Так, зарплата молодого викладача 1420 грн, а викладача з стажем роботи та кваліфікацією - на рівні 4000 грн.
- Щодо ставлення до колективу коледжу - чи є у вас «кадровий голод»?
- Кадри підбираємо колегіально з вивченням думки членів адміністративної ради. В основному, це молодь, яка здатна знайти вихід у складних умовах сьогодення. Випускники Уманського національного університету садівництва головний агроном Іван Погрібний та агроном-садівник Руслан Романчук. Погрібний рік вивчав досвід садівництва у Англії, став переможцем VII обласного конкурсу «Молода людина року» у номінації «Молодий працівник агропромислової галузі року». Із іншими спеціалістами спроектували плодовий яблуневий сад площею 92 га. Вже висадили 26 га за найновішою голландською технологією. Минулого року отримали звідти перший урожай. П’ять молодих викладачів направили до аспірантури. Ті роблять дослідження на полях лабораторії рослинництва і незабаром захистять кандидатські дисертації. Усім спеціалістам надано гуртожиток для проживання. У кого народились діти, тим максимально можливо намагались поліпшити житло. Нині в гуртожитку живують 37 молодих спеціалістів з сім’ями.
- А ваша свиноферма і численні родинні статки з неї?
- Зарплата директора не настільки висока, аби вирішити усі сімейні фінансові питання. Обидві мої дочки навчались у київських вузах, одна нині студентка двох вузів на контрактній основі. У родини один довгостроковий і два короткострокові банківські кредити. Будинок, де проживаємо, у заставі банку. Ремонт робили минулого літа напередодні весілля дочки. Я не держслужбовець і тому в рамках закону маю право додатково заробляти кошти. Моя дружина приватний підприємець і сплачує податки. Дійсно, у Калинівському районі маємо земельні паї, де вирощуємо зернові культури. На особистому селянському господарстві вирощуємо свиней, курей, кролів. Працюємо з дружиною, дочки вміють користуватись серпом, молотком, болгаркою, електролобзиком, шуруповертом, нагодувати кролів, курей, поросят. У нашої родини трактор МТЗ-80, котрому більше 15 років, стара вантажівка ГАЗ-53 і зерновий комбайн, котрому більше 12 років. Він теж кредитний і має відпрацьовувати кредитний ресурс ще мінімум п’ять років.
- А щодо «виставки машин, одна краща другої» працівників коледжу?
- Якими авто їздять викладачі і адміністрація коледжу, краще спитати в них. Наскільки я знаю, жоден із них не був придбаний без кредитів. Принаймні, двом заступникам і головному бухгалтеру я підписував довідку про доходи для отримання кредиту у банку. У головного агронома старенька іномарка, яку більше тягають, аніж та їздить, бо часто ламається.
- На вашу думку, яка причина цих повідомлень? Бо усі точки зору теж повинні бути почуті.
- Не всім подобається дисципліна. Після випуску спеціалістів, після вручення їм дипломів ми проводимо анонімне опитування. Питаємо, що їм подобається в коледжі, а що варто змінити. Потім робимо відповідні висновки. У коледжі 207 працівників. Звичайно, люди мають різні погляди на життя, різні точки зору. Дехто намагається використати революційний стан в країні, поливаючи брудом керівництво, і таким чином вибороти для себе якусь посаду.
Наш коледж — один з найстаріших навчальних закладів Вінницької області. Науковими, творчими, спортивними здобутками відомий в Україні та за кордоном. Приємно чути, як високо оцінюють професійні якості випускників коледжу у інститутах та університетах, де ті продовжують навчання, та схвальні відгуки представників аграрних підприємств, які беруть на роботу молодих фахівців — наших випускників.

ЧОГО У ІЛЛІНЕЦЬКОМУ АГРОКОЛЕДЖІ НЕ ХОЧУТЬ БУТИ ПІД АГРАРНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ?

Спроба колективу і директора Іллінецького аграрного коледжу ВДАУ і в.о. директора Іллінецького науково-дослідного господарства Василя Пиндуса підтримати людей, 800 чоловік, і добитися розпаювання землі, на якій вони працювали і працюють, завершилась для нього звільненням від керівництва науково-дослідним господарством (НДГ), погрозами перетворити один з кращих аграрний технікум України у ПТУ.
Про це говорили на зборах колективу в коледжі. Цікаво, що на вчену раду, яка проходила напередодні у Вінницькому державному аграрному університеті (ВДАУ), журналіста не пустили. Мовляв, там може розглядатися секретна інформація. А розглядалися звичайні питання. Зокрема, про те ж розпаювання і про повернення коледжу раніше забраного університетом статусу юридичної особи. Саме це клопотання було відхилене вченою радою. Обурені працівники коледжу вирішили добиватися своїх прав.
Як сказала викладач коледжу і економіст НДГ Лідія Микитівна Гриценко: «Нам не хочуть допомагати ті чиновники, хто прикривається гаслами про доцільне використання землі НДГ і збереження його цілісного комплексу, а самі уже і купців на ласий шматок землі майже у 4 тис. га привозили. Нас просто перетворили у батраків на своїй землі. Якби не їхня «любов до нас усіх», то уже давно було б створене державне сільськогосподарське підприємство «Іллінецьке» на базі НДГ, що раніше створилося з колгоспів. І люди могли б подумати про майбутнє. «Ми зберемо комісії, ми будем це розглядати, ми вас повідомимо, допоможемо», — відповідали нам. За кілька місяців нашої боротьби за «розпайовку» ніхто нас не чув.
- Душа болить за те, що зараз відбувається навколо навчального закладу, який мені особисто і десяткам інших викладачів-ветеранів довелося у свій час розбудовувати у буквальному розумінні, — каже керівник навчально-практичного центру Іллінецького коледжу Петро Стецишин.
- Не розумію, чому в Міністерстві АПК на солідній нараді з питань, які ми піднімаємо, нас не підтримав тільки представник обласної ради? — запитав завідувач агрономічним відділом коледжу Микола Пилипенко. — Це що, позиція усіх народних обранців облради?
- Ще 1997 року наш технікум на громадських засадах започаткував плідну співпрацю із закордонними колегами, — розповіла викладач Тетяна Герман. — Наші кращі студенти мали можливість безкоштовно їздити на практику у Польщу, Данію, Швейцарію. Завдяки ентузіазму директора, усього колективу народилися такі відомі проекти, як українсько-швейцарський «Еколан Україна». Розроблено новітню для України технологію органічного виробництва с-г культур. Завдяки дружнім стосункам нашого навчального закладу з швейцарцями, зокрема, Іллінці отримали понад 300 тисяч гривень на будівництво нового водогону, а Вінниця — 17 трамваїв, подарунок від міста Цюріх.
Міський голова Іллінців Сергій Яременко додає, що об’єднання подібних технікумів з університетами робилося, щоб було легше «дерибанити» набуте десятками поколінь.
- Нам дуже м’яко стелили, коли об’єднували з ВДАУ, — каже директор коледжу Василь Пиндус. — Ми впроваджували новітні технології, наприклад, розробки брацлавських машинобудівників на ферми. А якось приїхав один з проректорів у білих шкарпетках і каже: «Що ви тут чудите? Це ж не на часі зараз». То хіба від такої «співпраці» буде бажання щось робити? Необхідно працювати з іншими вузами, а не тільки з ВДАУ. Комусь вигідно, щоб директор сидів під віником і ні кроку без дозволу не зробив. До абсурду дійшло. На останній вченій раді мені під розписку був виданий наказ, що я не маю права виїздити за межі Іллінців без дозволу університету.
Наш коледж велику частину коштів заробляє сам. Більше 1,3 млн. грн. у рік. Нещодавно самотужки відкрили чотири нових спеціальності, створюємо нові робочі місця. Нам не повідомляють з університету буквально до останнього, чи будуть прийматися документи на окремі спеціальності. Хто з батьків буде чекати до осені? А наш технікум старався завжди виконувати державні замовлення по набору студентів. Раніше ми могли за розробленою схемою сприяти їх подальшому навчанні у профільних вузах України. Наші випускники відразу зараховувалися на третій курс.
Пригадую, торік — весна, треба сіяти. А 30 квітня закрили університет на замок, бо свята, і 11 травня відкрили. А без начальства питання по трактору на посівну 10 днів не вирішувалось. Через «плідну» співпрацю з ВДАУ тільки торік ми не отримали більше 1,5 млн. грн. державних дотацій. Цього року заклад також не потрапив у жодну державну програму розвитку. Через це ми отримали колосальні збитки. А на мене вішають усе. Та ще й пресують. Кажуть, переведуть нас на місцевий бюджет, як станемо самостійні, чи перетворять у ПТУ, погрожують телефоном і т. д. Тим, хто це робить, хочу нагадати, що джерелом влади є народ. Сьогодні обрав на високі пости, завтра може не обрати. Тому я підтримую ініціативну групу і її прохання — здобути статус юридичної особи і працювати самостійно.
Заступник директора Департаменту вищої освіти МінАПК Володимир Мандзюк каже:
- Ми створили унікальну мережу аграрних навчальних закладів: 23 вузи 3-4 рівня акредитації і 118 технікумів і коледжів, 98 з яких ввійшло у 15 створених університетських центрів. В т. ч., і Іллінецький коледж ввійшов у ВДАУ. Це об’єднання мало сприяти підвищенню якості підготовки фахівців. Скажу відверто, що до цієї зими Вінницький університетський центр вважався одним з кращих. Але, глибоко розібравшись у ситуації, зрозумів, що це не так. Про переведення коледжу у ПТУ — ніхто так питання не ставить. Іллінецький коледж як був в авторитеті, так і залишається. Але існує проблема через демографічну ситуацію, коли навчальні заклади не здійснюють набір, який їм доведено. Через це буде закрито Чернятинський і Верхівський технікуми.
Того дня збори працівників коледжу таємним голосуванням, одностайно, прийняли рішення про вихід з-під крила ВДАУ. Цю волю колективу розгляне Мінагрополітики. Яке буде його рішення — стане відомо згодом.
До речі, запрошення на зібрання вкотре проігнорувала адміністрація ВДАУ.

тема від читача сайту КОД


Теги статьи: Пиндус Василий

Дата и время 05 декабря 2014 г., 14:14     Просмотры Просмотров: 6425
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082518