АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 13°C
Днепр: 14°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 12°C
Львов: 8°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Черга в дитсадки в Україні перевищує 52 тисячі осіб

Черга в дитсадки в Україні перевищує 52 тисячі осіб
Черга в дитсадки в Україні перевищує 52 тисячі осіб

Черга в дитячі дошкільні освітні установи в Україні перевищує 52 тисячі осіб.

Про це на засіданні уряду в середу сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

"У черзі станом на 1 січня 2016 року перебували 90,5 тис. дітей. Зараз цей показник становить 113 дітей на 100 місць. Але зрозуміло, що розосереджено це по різній місцевості в різних регіонах. З січня 2016-го по вересень 2017 року ми змогли скоротити чергу на 38 тисяч місць... Станом на початок року найбільше в черзі було дітей у Києві - понад 8,5 тис., і в Одеській області включно з Одесою - понад 9 тис.", - повідомила вона.

До 2020 року в Україні мають створити 96 147 додаткових місць, в тому числі в Київській області - 10 тисяч, Львівській області - 10 тисяч, в Києві - 9 тисяч.

"Це дозволить не просто ліквідувати чергу, а забезпечити нормальну завантаженість груп у дошкільних установах. Тому що в нас є перевантажені групи, особливо у великих містах, що сприяє зростанню захворюваності, не дозволяє вихователям приділяти належну увагу дітям", - сказала міністр.

При цьому міністр підкреслила, що збільшення мережі дитсадків вимагає вирішення ще однієї проблеми - серйозної нестачі вихователів.

"Хочу привернути увагу всього Кабінету Міністрів до нової проблеми. Нам потрібні дитсадки, які розростаються згідно з кількістю дітей в Україні, забезпечити кадрами, вихователями. А в нас серйозна нестача кадрів. По Україні в нас майже 4,5 тис. незаповнених вакансій вихователів дошкільних навчальних закладів. І з огляду на зростання кількості цих місць, нам потрібно буде додатково готувати цих фахівців. У них повинна бути належна зарплата, щоб люди були мотивовані працювати в дошкільних навчальних закладах".

Загалом вона прогнозує, що до 2020 року в Україні вдасться створити передумови, які будуть гарантувати кожній дитині доступ до дошкільної освіти.


Теги статьи: Дитячий садочокУкраїнаГриневич Лилия

Дата и время 06 декабря 2017 г., 22:01     Просмотры Просмотров: 718
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.802932