АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 9°C
Днепр: 12°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 9°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 1°C

"Чим Патріарх Філарет так "насолив" Кремлю", - Євстратій Зоря

"Чим Патріарх Філарет так "насолив" Кремлю", - Євстратій Зоря
"Чим Патріарх Філарет так "насолив" Кремлю", - Євстратій Зоря

Про це на своїй сторінці у Facebook пише архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря.

"Нехай знають друзі і недруги:

Скільки Бог дасть сил і можливості – буду стояти на перешкоді усім, хто хоче під будь-якими гаслами перетворити Помісну УПЦ, Київський Патріархат, на клон «УАПЦ»: на маргінальну релігійну організацію без рельного впливу на суспільство, очолювану «патріотами», що тішать свої амбіції, водночас інфільтровану людьми, залежними від Москви.

Чому МП і Кремль так наполегливо 25 років поспіль намагаються прибрати Патріарха Філарета від церковного керівництва в Україні? Під будь-якими гаслами, за різними сценаріями, різними руками, як ззовні – так і зсередини?

Бо там добре розуміють, що Патріарх Філарет дуже ефективно не лише перешкоджає маргіналізації УПЦ КП, але і розширює її авторитет і вплив. Крок за кроком він будує живу і діяльну СТРУКТУРУ. Щоби коли Бог покличе його до Себе – Церква далі продовжила зростання, а не перетворилася на отаманщину в стилі «УАПЦ-2».

Бо Україні потрібна справжня Помісна Церква. Натомість Москві треба, особливо у світлі нинішньої агресії, щоби на місці Київського Патріархату був конгломерат ворогуючих «патріархів» та бажаючих будь-що ними стати.

І вона таких союзників та «корисних ідіотів» шукає. Безперервно і наполегливо. Щоразу помиляючись у розрахунках, ставлячи на тих, хто має амбіції, але не має – і не може для такого шляху мати! – реальної підтримки в Церкві.

Але щоразу наново починаючи свої пошуки. Я бачив і бачу ці потуги.

Тому хотів би нагадати, особливо тим, хто спокушається, історію тих, хто у минулому заради задоволення власних амбіцій був готовий на будь-які альянси та авантюри (як от Масендич або Юрчик) – жоден з таких не досяг успіху.

Я в цілому досить добре бачу, хто і як роками намагається «поховати Євстратія» – бо Євстратій і сам не грає в такі ігри, й іншим перешкоджає, як може. І якби я хотів «спокійного життя» – я би сидів тихенько, щоби не наживати собі ворогів.

Але мені не потрібен спокій, бо це ознака того, що ворогам ти не заважаєш робити їхню злу справу.

Зрештою, особисто для мене немає і ворогів – але ворожих справ проти єдності Київського Патріархату, мотивованих виключно незадоволеними амбіціями «порулити», я не буду толерувати. Від кого б вони не виходили.

Свідомий того, що з часом ненависть до мене через таку позицію та спроби знищити мене будуть лише посилюватися. Але маю надію на Бога. І на підтримку всіх тих, хто зберігає здоровий глузд та справді бажає добра Церкві, а не просто хоче «рулити» нею.

Будемо єдиними – різними, як люди, але об‘єднаними і непорушними як Церква – буде благо всім. А хто вважає, що єдністю можна пожертвувати заради задоволення амбіцій – програЄ і прогрАє."


Теги статьи: КремльФіларетУпц мпЄвстратій ЗоряУПЦ КП

Дата и время 08 декабря 2017 г., 00:12     Просмотры Просмотров: 755
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

НАБУ вышло на Кремль?
Филарет написал второе письмо об автономии УПЦ
Известный российский режиссер брезгливо высказался о коллегах

УПЦ МП поймали на сотрудничестве с террористами
Саакашвили личный враг Путина, а вот Порошенко партнер. Кремль вполне мог предложить партнеру помощь. Понятно откуда взялся телефон, — Кочетков
Журналистка: Эта власть должна быть умножена на ноль

Президент Порошенко предал идеалы Майдана, а Кремль добился своего в Украине — Frankfurter Allgemeine Zeitung
Блокада NewsOne: радикалы угрожают применить силу
ЧВК и террористы на службе УПЦ МП. Часть 11: Луганская епархия

Об изготовлении российскими спецслужбами фальшивых паспортов на украинских бланках
У складі терористів Донбасу воює колишня послушниця Почаївської лаври громадянка Німеччини
Встреча с Кириллом и автокефалия: Филарет снял все вопросы по конфликту

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.117139