АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

ХТО КОГО? ЛЮСТРАЦІЯ КОНТРАБАНДУ, ЧИ КОНТРАБАНДА ЛЮСТРАЦІЮ?

ХТО КОГО? ЛЮСТРАЦІЯ КОНТРАБАНДУ, ЧИ КОНТРАБАНДА ЛЮСТРАЦІЮ?
ХТО КОГО? ЛЮСТРАЦІЯ КОНТРАБАНДУ, ЧИ КОНТРАБАНДА ЛЮСТРАЦІЮ?

16 жовтня набув чинності закон про очищення влади, норми якого обмежують право високопосадовців режиму екс-президента України Віктора Януковича, займати посади в органах державної влади на строком 10 та 5 років.

Відповідно до вимог цього закону, у Міністерстві внутрішніх справ України вже звільнили 91 правоохоронця, у тому числі вісім генералів. Разом із люстрацією чиновників, державою проводяться заходи щодо реформування та оптимізації структур державного управління, в тому числі і підрозділів МВС України. Так Державна фельд’єгерська служба України була пере підпорядкована Державній службі спеціального зв’язку і захисту інформації України, де посаду голови, згідно розпорядження Кабінету міністрів України від 23.03.2014, №266-р, підписаної Яценюком А.П., обіймає Звєрєв В.П.

 Разом з позитивними моментами, такими як те, що за 9 місяців 2014 року доходи від надання послуг спеціальним і фельдзв’язком склали 49788,9 тисяч гривень, в спадщину отримані і негативні, такі як корупційна складова тільки но отриманого особового складу.

Для прикладу пропонується ближче розглянути такого працівника служби як Лясковський Віталій Григорович, працює в службі біля 20 років, потрапив до служби завдяки батькові, генерал-майору міліції Лясковському Григорію Миколайовичу, який у 1994-1997 роках обіймав посаду першого заступника начальника Головного управління – начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України в м. Києві, нині радник страхової компанії.

Лясковський В.Г. під час своєї службової діяльності, а в деяких випадках незаконної, мав захист від хрещеного батька, високопоставленої особи Служби безпеки України, з оперативних міркувань прізвище не називається, хоча потрібно було б і назвати.

Саме в 1995-1997 працівники спецпідрозділу БОЗ зрозуміли, що з бандитів можливо отримувати значні готівкові гроші та почали брати під свій «дах» як представників кримінального світу так і бізнесу. Саме ці працівники почали різко збагачуватися та отримувати в користування і власність шикарні іномарки, золоті годинники та елітну нерухомість.

В чому ж полягає незаконна діяльність Лясковського молодшого, як керівника служби дипломатичних кур’єрів? Все дуже просто, неконтрольований канал контрабандних цінностей та готівкових грошових коштів за кордон до РФ. Оскільки ніяка прикордонна служба, а ніякі митні контролі не мають права перевіряти зміст спеціальної пошти, тому за її допомогою можливо переправити за державний кордон все, що завгодно.

Підтвердженням того, що Лясковський Віталій є причетним до контрабандних переправлень є затримання в 2011 році на кордоні з Російською Федерацією, фельд’єгерів служби дипломатичних кур’єрів ГУ ДФС України, які по вказівці Лясковського В.Г. перевозили контрабандні речі. Виникла конфліктна ситуація, кого притягувати до кримінальноївідповідпльності, безпосередньо кур’єрів, чи керівника – замовника?

Саме в цей момент хрещений тато, працівник СБУ України, оформив прокол хресника, як спецоперацію, пов’язаною з використанням можливостей фельд’єгерської служби. А хресника представив як негласного працівника СБУ, що діє під прикриттям.

До речі в Броварському районі під Києвом є дачне товариство «Зазимье-16», що утворено завдяки старанням фірми «Петроімпекс» (президентом якого є тесть колишнього заступника УБОЗ м. Києва – начальника відділу по боротьбі з ОЗГ загальнокримінального спрямування Олександра Петрова).

Саме в цьому місці і розташувалася сором’язлива нерухомість сина та батька Лясковських, поряд з елітною нерухомістю двох екс-заступників начальників УБОЗ м. Києва: Садового М., Петрова О., екс-прокурора Київської області Христенка М. та Рацюк Валерія - заступника замголови СБУ України Вандіна Ю.

Виходячи з щільності та симбіозу власників елітної нерухомості, не складно зрозуміти, хто ж є хрещеним батьком Лясковського молодшого, та хто його всюди прикривав, та із всяких халеп витягував. До речі, до слабких місць героя сюжету можливо віднести його прихильність до горілчаних виробів, адже неодноразово його підлеглі в робочий час бачили керівника в нетверезому стані, під час якого, в останнього були напади манії величчі з генеральською хваткою, та під час яких підлеглі намагалися десь зачаїтись.

Перебуваючи в постійному контакті із хрещеним батьком – генералом СБУ, ярим прихильником партії Регіонів, який одночасно був куратором всіх операцій з прийому, доставки, збереження цінного вантажу та страховкою, Лясковський молодший був потужним прикриттям та безпосереднім виконавцем незаконного перевезення валютних цінностей через Російсько-Український кордон. Контрабандний канал з державним прикриттям працює й по теперішній час. Віталій Лясковський і до теперішнього часу «навантажує» свої підлеглих контрабандною складовою, які мовчки, під страхом звільнення виконували та виконують незаконні вказівки та розпорядження.

Лютий та березень 2014 року – період активної стадії революційних подій став найжаркішим для Лясковського В.Г., адже саме за цей проміжок часу, він як керівник зазначеного підрозділу, приймав чотири рази безпосередню участь в керівництві по завантаженню металевих ящиків з різних резиденцій екс-президента України, в т.ч. і з Межигір’я. Ящики були належним чином опечатані та опломбовані і під пильним особистим контролем Лясковського В.Г. доставлені в пункти відправлення до РФ. Під час завантаження президентського вантажу також були присутні представники УДО, які займалися безпосередньою охороною вантажу екс-президента. Ніхто не звертав уваги на те, що вага цінних паперів, що перебували в ящиках абсолютно не відповідала переліку у відповідних реєстрах та описах. В деяких випадках завантаження проводилося поспіхом і всі присутні бачили зміст пакунків, що складалися в ящики. Все було досить очевидно, не зважаючи на те, що Лясковський В.Г. вимагав від підлеглих підвищеної таємності та наказував ставити службові машини якнайближче до вхідних дверей.

В Лясковського В.Г. існує також фінансово-корупційна складова, а саме, всі підпорядковані йому посади залишаються вакантними, до того часу, поки кандидатом не буде здійснений «добровільний внесок» в розмірі від 1000 до 5000 доларів США, навіть можливою відстрочкою платежу з паралельним виконанням незаконних контрабандних дій.

Одним з джерел особистого збагачення керівника є працевлаштування «кадрового непотребу». Всі працівники міністерства з низьким показниками в роботі, або з наявністю різноманітних дисциплінарних стягнень, навіть до повної посадової невідповідності, можуть придбати в Лясковського В. посаду в службі по вищевказаним цінам. Про механізм «кадрового» впливу на вищого керівника, можливо лише здогадуватися.

Крім всього цього, Лясковський В.Г. займається банальним вимаганням, керівники обласних підрозділів отримують завдання по забезпеченню керівного складу служби, в першу особисто себе, продуктів харчування, бензином, паливно мастильними матеріалами, папером, будівельними матеріалами та іншим.

А чи потрібні цій службі працівники, які прокладають свій кар’єрний шлях через: хабарі, інтриги, підкуп? В яких один принцип - керівна посада за будь–яку ціну. Причому вкладений капітал в подальшому компенсується шляхом брутального вимагання готівкових коштів з підлеглого особового складу.

Чи в змозі, втілення в життя норм закону про очищення влади, забезпечити реальне очищення підрозділу фельд’єгерського зв’язку від корупціонерів, ми зможемо побачити найближчим часом. Вантаж відповідальності за це, покладається на начальника Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації України.

Колектив підрозділу для сайту ЛЮСТРАТОР

 


Теги статьи: ЛюстраціяЛюстрацияЛясковский Виталий

Дата и время 06 декабря 2014 г., 19:50     Просмотры Просмотров: 4564
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Трубы - труба: суд вынес решение по люстрации директора ГБР
Царське "помилування" генерала Терещука. Або фініта ля люстрація
Люстрационная проверка сына Грицака “зависла” в прокуратуре

Люстрированный замначальника полтавской милиции устроился на работу в Одесскую ОГА
Люстрацию судьи Верховного суда признали незаконной
Юрий Атаманюк в команде: как «прорвался» к Тимошенко схематозник-коррупционер времен Клименко

Новый начальник управления СБУ в Киеве и области: что известно об Олеге Валендюке
Порошенко назначил на высокую должность в СБУ одиозного прокурора
Порошенко назначил главой киевской СБУ прокурора, который через суд избежал люстрации

Новый шеф таможни Кривицкий уже начал возвращать люстрированные кадры «Семьи»
Судова реформа по- одеські і її реформатор суддя Сергій Чванкін
Вопреки ожиданиям, суды не стали независимыми

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057075