АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -5°C
Днепр: -2°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

“Банкова просила розгорнути радари всередину країни”. За що Порошенко звільнив керівництво зовнішньої розвідки

“Банкова просила розгорнути радари всередину країни”. За що Порошенко звільнив керівництво зовнішньої розвідки
“Банкова просила розгорнути радари всередину країни”. За що Порошенко звільнив керівництво зовнішньої розвідки

У самому секретному відомстві України – Службі Зовнішньої Розвідки без особливого шуму стався кадровий переворот.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Ще 13 вересня 2017 Петро Порошенко призначив главою СЗР Єгора Божка. Раніше ця посада – з 29 квітня 2016 року – була вакантною, а Службою керували заступники голови СЗР – перший заступник Ігор Разінков (був в.о. голови), і “просто” заступники – Володимир Сінькевич і Павло Пашковський. Але незабаром після призначення був звільнений 9 жовтня Пашковський, потім – 17 жовтня, був звільнений перший заступник голови СЗР Ігор Разінков, а 21 листопада та ж доля спіткала Синькевича. Причини звільнень так і не були озвучені.

Тож чому президент здійснив настільки масштабні перестановки в українській спецслужбі.

У чому сила СЗР

Незважаючи на те, що в суспільстві прийнято скептично оцінювати можливості української розвідки (мовляв, куди нам до ЦРУ) СЗР є досить цікавою і важливою структурою. В першу чергу через свої технічні можливості.

“У розпорядженні відомства є дуже потужні засоби для зчитування інформації, перехоплення, радіорозвідки і прослушки”, – говорить джерело в Розвідтоваристві України.

Відзначимо, що про це, правда, без деталей, розглядаються окремо навіть на офіційному сайті СЗР.

“Важливою системоутворюючою складовою Служби зовнішньої розвідки України є технічна розвідка СЗР України, яка забезпечує отримання спеціальними методами достовірної документальної інформації на каналах міжнародних телекомунікаційних мереж, – пише сайт організації. – Україна належить до держав, які мають потенціал для здійснення повного циклу радіоелектронної розвідки. Департамент технічної розвідки і його підрозділи, дислоковані в регіонах держави, мають у своєму розпорядженні унікальне оснащення, тут працюють досвідчені фахівці в області радіоперехоплення і криптографії, системні програмісти та аналітики. Це дає можливість регулярно отримувати особливо цінну конфіденційну інформацію політичного, економічного, науково-технічного і військово-стратегічного характеру, забезпечувати активну участь української розвідки в боротьбі з міжнародним тероризмом і транснаціональною організованою злочинністю “. Даний розділ проілюстрований ось таким фотом:

Фото: szru.gov.ua 

Не розуміли натяки Банкової

Саме ці широкі можливості по зчитуванню інформації і стали, за даними джерело в СЗР, предметом особливої уваги президента Петра Порошенка і привели до його конфлікту з колишнім керівництвом Служби.

“Між керівництвом СЗР і Порошенком останнім часом виникло взаємне непорозуміння з приводу функцій і завдань нашого відомства, – говорить джерело. – Перші особи України недвозначно натякали керівництву розвідки, що основні загрози інтересам держави існують не зовні, а всередині країни. Головним чином президента і його радників цікавили технічні ресурси нашої служби – сучасні комплекси для стеження і прослуховування. Вони повинні використовуватися для потреб саме зовнішньої розвідки. Але на Банковій вимагали, щоб наші “радари”, грубо кажучи, були розгорнуті на територію України і займалися відстеженням в тому числі і українських політиків, і бізнесменів, а особливо – політичних опонентів чинного президента. Природно, до зовнішньої розвідки це ніякого відношення не мало. Тому колишнє керівництво, хоча і не було налаштована бунтарськи, між тим, давало зрозуміти, що не хотіло б займатися цими питаннями. Адже всі розуміють, що будь-яка влада є тимчасовою. І після її зміни обов’язково спливе, що СЗР займалася не своїми прямими функціями, а політичним стеженням в інтересах особисто президента. Тому натяки з АП про нецільове використання техніки і співробітників служби звільнене керівництво як би “не розуміло”.

Новий голова керував місією при НАТО

Новий голова СЗР – Єгор Божок до призначення працював в МЗС. За даними джерел, протекцію йому склав нинішній заступник глави АП Костянтин Єлісєєв. Він одночасно з Божком працював в Брюсселі. Єлісєєв був постпредом України при ЄС, а Божок – спочатку заступником, а потім в.о. керівника місії України при НАТО.

Останній факт також, ймовірно, спрацював на користь нового глави Служби, так як він “зрозуміла” людина для західних союзників. Також цікаво, що напередодні призначення цивільній людині Єгору Божку указом Порошенко було присвоєно звання лейтенанта. При тому, що посада голови СЗР відповідає за табелем про ранги генеральському званню.

Як пояснюють джерела в СЗР громадянського голову Служби швидко звільнити навіть президенту України неможливо – потрібно створювати спеціальну комісію, проходити певні процедури. У той же час військовослужбовця можна прибрати практично миттєво за наказом Верховного головнокомандувача.

Таким чином, Петро Порошенко, на думку джерел, страхується на випадок, якщо і новий глава СЗР буде недостатньо уважний до прохань з Банкової.

“Будь-яка розвідка залежить від фінансів”

Крім політичного тиску, у СЗР багато і інших проблем, багато з яких не вирішуються роками і десятиліттями, розповідають розвідники.

“Будь-яка розвідувальна діяльність залежить від фінансування, – кажуть джерела в Розвідтоваристві. – А за кордоном – тим більше. На жаль, розміри коштів, які виділяються СЗР на оперативну діяльність та створення агентурних мереж за кордоном, дуже невеликі. В результаті вербування агентури за кордоном в СЗР з самого першого року незалежності України ведеться лише на папері. Майже всі “агенти”, які нібито завербовані – це іноземці з числа знайомих співробітників СЗР. Або це представники діаспори і просто дружньо настроєні до України люди, з якими співробітники Служби спілкуються, представляючись співробітниками українських диппредставництв. До речі, у багатьох країнах діяльність СЗР практично згорнута. Вербовка в США і країнах Євросоюзу по факту не схвалюється керівництвом “щоб уникнути дипломатичного скандалу”. А в Росії вербувати агентуру вкрай небезпечно, так як легко потрапити під ковпак ФСБ. Звичайно, є джерела інформації, які допомагають з ідейних міркувань. Але вони, як правило, не входять до числа особливо цінних джерел, просто тому, що не працюють на будь-яких відповідальних посадах і не мають доступ до дійсно важливої інформації”.


Теги статьи: ПолітикаСпецслужбиСлужба Зовнішньої РозвідкиБожко ЕгорПорошенко

Дата и время 09 декабря 2017 г., 14:39     Просмотры Просмотров: 3898
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У власти синдром смертельного больного
’’Прощай, немытая Россия’’: речь Порошенко разгневала РПЦ
Порошенко лично поедет в Константинополь за Томосом

Порошенко гарантировал защиту священникам и верующим УПЦ МП, которые решат присоединиться к Украинской церкви
Порошенко: Это день окончательного обретения независимости
Объединенная церковь – это церковь без Путина, но с богом и Украиной – Президент

Софійська площа вітає новообраного очільника Української православної церкви
Украинские церкви в Крыму и на Донбассе после получения томоса будут считаться захваченными
Порошенко объявил о создании Украинской поместной православной церкви

Порошенко отметил роль Ющенко в получении автокефалии
Украина не была и не будет канонической территорией Русской церкви, - Порошенко
’’Мы обрезаем узы!’’ Порошенко выступил с мощной речью на Объединительном Соборе

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.134778