АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -2°C
Львов: 1°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Як прокурор з Харьківщини Макаренко заробив на 2500 га в заповіднику, а потім подарував їх матері

Як прокурор з Харьківщини Макаренко заробив на 2500 га в заповіднику, а потім подарував їх матері
Як прокурор з Харьківщини Макаренко заробив на 2500 га в заповіднику, а потім подарував їх матері

Останнім часом у прокуратурі з’явилося багато молодих облич.

Молоді люди, які нещодавно закінчили навчання, вже займають передові посади в районних та місцевих прокуратурах. Однак як часто це стосується звичайних молодих людей, які прийшли до органу з бажанням боротися за справедливість, а не нащадків колишніх корупціонерів?

Знайомтесь, Михайло Михайлович Макаренко — начальник Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області.

Михайло Михайлович Макаренко — молодий прокурор, сьогодні йому лише 27 років. Відомо, що у 2014 році він працював звичайним прокурором прокуратури Зміївського району Харківської області. А вже через рік він став начальником Зміївського відділу Чугуївської місцевої прокуратури.

Цікаво, що у рейтингу на конкурсі в Чугуївську місцеву прокуратуру Михайло Макаренко посів лише 21 місце.

 

 

 

Більш відомим є батько прокурора – Михайло Миколайович Макаренко. Він був в.о. керівника та першим заступником начальника Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області. Однак у 2016 році батька прокурора затримали на гарячому при отриманні хабара: «За інформацією прес-служби СБУ, він вимагав 150 тис. грн у представника комерційного підприємства за неперешкоджання його господарській діяльності. Зловмисника затримано під час передачі основної частини коштів в сумі 124 тис. грн за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Частину коштів у розмірі 26 тис. грн податківець отримав напередодні».

Окрім того, що Макаренка-старшого затримали за взяття хабара, його ще й звинувачують у забудові місцевого Національного природного парку «Гомільшанські ліси». Вся земля і маєток у цьому парку були записані на його сина-прокурора, але про це ми розповімо далі.

Цікаво, що сьогодні прокурор Макаренко коментує справу, про те, як 57-річний місцевий мешканець, порушуючи чинне законодавство, нарубав на території Гомільшанських лісів дуба та клена майже на 15 тис. грн. Саме в цьому лісі родина прокурора також знищуючи ліс, побудувала маєток.

У своїх деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки прокурор вказав лише 311 тис. грн доходів. Ще 150 тис. він отримав від продажу рухомого майна. Серед родичів прокурора у деклараціях за 2014 та 2015 роки вказана лише його матір Валентина Михайлівна Макаренко. За ці 2 роки вона заробила лише 90 тис. грн. Натомість у 2016 році матір вже відсутня в декларації разом зі своїм чисельним майном. Про це говоритимемо далі.

Ще в декларації за 2015 рік вказано, що прокурор Михайло Макаренко особисто володів будинком площею 340 м² та домоволодінням площею 2265 м². Все це майно він отримав в один день у 2010 році. Як ми можемо побачити, сумарна власність цього майна – 4,5 млн грн (570 тис. дол станом на 2010 рік)!

 

 

 

 

Та вже в 2016 році, в один день, все майно переходить у власність матері Валентини Макаренко і вона відразу ж зникає із прокурорської декларації. Тож більшості елітного майна у декларації Макаренка більше не має. Виключенням є лише  будинок на 340 м², яким він має право користування. Хоча і тут є цікавий момент, адже якщо раніше в декларації прокурора вказана ціна цього будинку була 1063497 грн, то сьогодні вже 913400 грн.

Ось як виглядає маєток родини Макаренків сьогодні:

Земля під цим маєтком належить також пані Валентині. Її вона, як і будинки, отримала в подарунок від сина в один день — 18.03.2016. Ще одну ділянку прокурор орендує в Зміївської районної державної адміністрації, хоча ця ділянка не згадана в прокурорській декларації, що є очевидним порушенням законодавства.

 

Згідно з декларацією, двома з вищеперерахованих земельних ділянок прокурор Макаренко має право на користування.

Як можна побачити із фото, будинки в ньому схожі на готельні номери. Ми виявили, що нерухомість матері прокурора є функціонуючим готельно-рестораним комплексом «Сосновий бір» Валентина Михайлівна зареєстрована фізичною особою-підприємцем з відповідним КВЕДом.

 

 

 

 

Крім того, у 2010 році Михайло Михайлович (тоді йому було 20 років) отримав 3 земельні ділянки в Печенігах.

 

 

 

 

Також донедавна батько прокурора володів майже гектаром землі, яка належать до водоохоронної зони. Однак сьогодні ця земельна ділянка вже не перебуває у його власності.

 

 

У Реєстрі прав на нерухоме майно ми також знайшли, що матір прокурора володіє квартирою та земельною ділянкою в с. Хроли.

 

До того ж, у декларації за 2015 рік пані Валентина декларувала 7 земельних ділянок площею 62 тис м² в таких населених пунктах, як: Руські Тишки, Пономаренки, Павленки та Хроли. На жаль, ми не можемо підтвердити, чи матір прокурора досі володіє цією землею, адже ні в реєстрі речових прав на нерухоме майно, ні в декларації за 2016 рік цього майна вже немає.

У 2016 році Михайло Макаренко задекларував дохід від продажу рухомого майна. Цим автомобілем є Volkswagen passat 2011-року випуску, яким, згідно з декларацією, прокурор володів раніше. Натомість матір прокурора до цього часу володіє автомобілем Toyota Camry 2011 року випуску, який вона придбала у 2015 році.

 

 

 

Крім рухомого та нерухомого майна, у Михайла Макаренка є 200 тис. грн заощаджень готівкою.

 

 

Звідки гроші у родини прокурора на все це майно – невідомо. Сам Михайло Макаренко заробляє досить мало, та й працювати почав нещодавно. Його матір ніяким успішним бізнесом не займається, а від її діяльності як ФОП жодних доходів не зафіксовано. Батько прокурора — Михайло Макаренко-старший — теж працював у держорганах та заробляв не більш ніж 80 тис. грн в рік (відповідно до його декларацій). Отже, як бачимо, офіційних доходів для купівлі такої кількості майна у родини Макаренка немає.

До речі, нинішня дружина батька — Ольга Володимирівна Гапон — теж працює в податковій та є начальником Зміївського відділення Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.

Очевидно, що офіційні доходи прокурора Михайла Макаренка та його родини досить низькі, тож придбати на них елітне майно було б неможливо. Якщо врахувати факт арешту батька прокурора на отриманні хабара, то можна здогадатися, звідки все ж таки гроші на придбання майна. Втім, прокурор Михайло Макаренко, схоже, теж вже переймає досвід у батька про те, як уникнути відповідальності за придбання елітного майна: про це говорить швидкість, з якою прокурор переписав своє майно на матір, яка відразу після цього зникла з його декларації. Навіть більше, Михайло Михайлович «забуває» декларувати земельні ділянки, які орендує.

Сподіваємося, що відповідні правоохоронні органи проаналізують вищенаведені факти, а ми і надалі слідкуватимемо за кар’єрою молодого прокурора.

blog.prosud.info


Теги статьи: е-декларуванняДеклараціяМакаренко МихаилПрокуратура

Дата и время 13 декабря 2017 г., 18:18     Просмотры Просмотров: 1191
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Заместитель начальника одесских спасателей «получил» уголовное производство из-за машины
Прокурора-убийцу на Одесчине Евгения Чабана будет судить судья-компаньон
Дружина очільника СБУ Дніпропетровщини отримала Lexus

Каюк мерзким московским попам в Украине. Почему УПЦ МП — обреченный на вымирание мамонт
Дружина “школьніца” і заробітки в Росії: Невідомі факти з життя Михайла Гаврилюка
Смертельне ДТП у Києві: співробітнику сервісного центру МВС продовжили арешт

Високі відносини. Навіщо Гройсман торгує майном з власною дружиною?
Нажива на зерне: раскрыта схема махинаций на крупнейшем элеваторе страны
Ірпінь запрошує на роботу слюсарем обласного прокурора Дмитра Чібісова

Саакашвили для подготовки суда над властью хочет создать "общественную прокуратуру"
Отказ УПЦ МП отпевать ребенка: прокуратура завела дело
Що вони собі насудили: суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бойко Олександр Васильович

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065732