АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -2°C
Днепр: -2°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -5°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -4°C

Як Курченко звільнив Плотницького

Як Курченко звільнив Плотницького
Як Курченко звільнив Плотницького

Як відомо, Сергій Курченко, гаманець "сім’ї" Януковича, постійно проживаючий на території РФ, наразі виконує роль ключового посередника між російською владою та більшістю суб’єктів господарювання на території ОРДЛО. Якщо простіше, то Курченко разом з ФСБ, яка кришує його і забезпечує силову підтримку, продовжує грабувати Донбас. І ніхто, як показали останні події, не може йому в цьому завадити. 

Курченко є власником ТОВ «Компания «Газ Альянс» (м. Нижній Новгород, РФ). Це підприємство - єдиним суб’єкт, на який урядом РФ покладено завдання постачання сировини, матеріалів і обладнання філіалам ЗАТ «Внешторгсервис»( реєстрація - місто Цхінвалі, республіка Південна Осетія. З 1 березня 2017 року вказана компанія здійснює «зовнішнє управління» захопленими українськими підприємствами і реалізує їх продукцію за межами ОРДЛО.

Під беспосерднім управлінням ЗАТ «Внешторгсервис» перебувають найбільші промислові підприємтсва Донбасу:

ПрАТ «Донецьксталь - металургійний завод»;

ПрАТ «Єнакієвський металургійний завод»;

Макіївський філіал ПрАТ «Єнакієвський металургійний завод»;

ПрАТ «Єнакієвський коксохімпром»;

ПрАТ «Харцизький трубний завод»;

ПАТ «Ясинуватський коксохімічний завод»;

ПрАТ «Макіївкокс»;

ПрАТ «Комсомольське рудоуправління»;

ПрАТ «Краснодонвугілля»;ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит»;

ТОВ «ДТЕК Свердловськантрацит»;

ПрАТ «Алчевський металургійний комбінат».

Курченко активно підтримує контакти з представниками керівної ланки уряду РФ, зокрема з заступником голови уряду РФ Дмитром Козаком, членами міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України, яку очолює заступник міністра економичного розвитку РФ Сергій Назаров тощо. Через них визначаються обсяги фінансових потреб суб’єктів економічної діяльності, порядок їх взаємодії, організація постачань та логістики, утворення цінових показників на сировину і готову продукцію підприємств.

Курченко розробив схему, за допомогою якої ТОВ «Компания «Газ Альянс» продає українське вугілля за підробленими документами як російське і постачає його російським та іншгим споживачам. Наприклад, лише за одним таким контрактом польській компанії DOLOMIT OIL SP. Z O.O. з вересня до кінця року буде поставлено 10 тис. тонн українського антрациту марки АКО. За іншими контрактами налагоджені постачання українського антрациту марки АМ морським шляхом через порти Азовського моря до Румунії, через логістику портів Азовського моря - постачання антрациту марок АС і АКО до Туреччини (логістичні послуги на території РФ надає акціонерне товариство «РЖД Логистика»).

Як зазначено вище, кураторами Курченка є представники керівного складу ФСБ РФ.  Саме до них він звернувся, коли колишній ватажок «ЛНР» Плотницький обклав даниною товари, вироблені підприємствами, які контролює ЗАТ «Внешторгсервис», і які без жодного митного оформлення вивозилися з території квазіреспубліки. За даними джерел, частка прибутку Плотницького від реалізації цих товарів становила до 50% вартості. 

Але й Плотницький мав потужну «кришу» - Головне управління Генерального штабу Збройних сил РФ, більш відоме як ГРУ - яке дозволяв йому керувати місцевим бізнесом, і за допомою якого він вирішував різні особисті проблеми - ліквідацію опонентів, охорону, лобіювання інтересів у владній верхівці РФ та ін.

Таким чином, зіткнення інтересів Курченка і Плотницького (а фактично ФСБ і ГУ ГШ ЗС РФ) було неминучим і призвело до відомого конфлікту між «главою ЛНР» Плотницьким і керівником «МВС» Корнетом. Аби якось вгамувати апетит Плотницького, Курченко звернувся до своїх партнерів з ФСБ, які надали вказівку підконтрольному керівнику «МВС «ЛНР» Корнету з’ясувати реальну ситуацію та роль Плотницького в контрабандному трафіку товарів з території ОРДЛО. Відомство Корнета розпочало збір даних, у т.ч. із використанням контактів у «генпрокуратурі ЛНР», за допомогою якої Плотницький здійснював тиск і вимагання грошей з підприємців.

Дії Корнета не залишилися непоміченими. Плотнцицький, узгодивши позицію з ГРУ, спробував дискредитувати та звільненити Корнета із займаної посади. Втім, аргументи ФСБ виявилися більш вагомими, ніж аргументи ГРУ, внаслідок чого Плотницький був змушений втекти до РФ.

Таким чином за допомогою ФСБ Курченко одержав впевнену перемогу і наразі є фактичним бізнес-монополістом на території ОРДЛО.

Сергей Иванов


Теги статьи: Газ АльянсПлотницкий ИгорьФсбКурченко СергейОРДЛОІванов Сергій

Дата и время 14 декабря 2017 г., 21:53     Просмотры Просмотров: 1687
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Фашик Донецкий: Русские рехнулись? О возможной химатаке России на Донбассе
Собирает деньги на лечение. На Донбассе мирные жители избили боевика «ДНР»
Одиозный киевский священник попал в скандал с подготовкой к Томосу

"Л/ДНР" передали Украине 13 осужденных
Подразделения НВФ усиливают позиции под Горловкой: опубликовано видео
На Донбассе ликвидировали вероятного убийцу Василия Слипака

Жители «ЛНР», спасаясь от нищеты, едут собирать мандарины в Абхазию — блогер
’’Увезли в ФСБ’’: в России пропала предавшая Украину львовская журналистка
’’50 танков и дивизион ’’Смерчей’’ : в ’’ДНР’’ начался переполох из-за ’’наступления’’ ВСУ

В ОРДЛО всеобщая мобилизация. Гребут всех
Гордятся убийствами: сеть возмутило хвастовство россиян участием в войне на Донбассе
У мережі показали, як зараз виглядає захоплена бойовиками “Донбас Арена”

Комментарии:

comments powered by Disqus
14 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.604652