АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Ремонт доріг в Українці. Класика жанру

Ремонт доріг в Українці. Класика жанру
Ремонт доріг в Українці. Класика жанру

Наприкінці 2017 року, якраз з початком дощів, в Українці почали активно ремонтувати дороги. Для цього на сесії 9 листопада 2017 року прийняли зміни до бюджету та внесли зміни до програми проведення робіт по ремонту та утриманню автомобільних доріг по Українській міській раді.

У додатку до цього документа, зокрема, зазначено, що 55 000 грн. виділяють на поточний ремонт пішохідної доріжки між житловими будинками по вул. Будівельників,14 та Будівельників,4 (пункт 18 таблиці додатку)


І вже у листопаді розпочався ремонт цієї ділянки. Так, 29 листопада у системі ProZorro опублікований звіт про закупівлю на Поточний ремонт пішохідної доріжки між житловими будинками по вул. Будівельників,14 та Будівельників,4.  Але вартість робіт, згідно з інформацією, оприлюдненою у системі, не 55 000 грн, а 119 849,26 грн!

Тобто, посадова особа, яка підписала договір, суттєво збільшила вартість договору всупереч рішенню сесії.
Договір укладено з приватним підприємством "Сінта-Сервіс". Згідно з даними аналітичної системи youcontrol, основним видом діяльності компанії є монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

За 2017 рік це підприємство уклало 23 договори з розпорядниками бюджетних коштів загальною вартість 8 521 961,31 грн. Найбільша кількість  укладених договорів – з виконавчим комітетом Української міської ради – на суму 7 706 664,87 грн.

На тому ж тижні виконком Українки уклав ще один договір на ремонт пішохідної доріжки в іншому місці – від будівлі міської ради до вул.Юності в м. Українка вартістю 199 944,46 грн. Виконавець – той самий.

Цікаво, що кількість асфальту, який використали для ремонту пішохідної доріжки біля будівля міськради, – у кілька разів більша, ніж для ремонту по вул. Будівельників. Так, згідно з дефектними актами, площа улаштування асфальтобетонніх покриттів доріжок на вул Будівельників склала 53 м2.

Площа  улаштування асфальтобетонних покриттів доріжок біля міськради на вул. Юності склала 321 м2. Тобто, у 6 разів більше, ніж для ремотру тротуару по вул. Будівельників.

Крім того, перед улаштуванням асфальтного покриття біля міськради  було розібрано старе покриття з бетонних плит (як це видно на фото, яке розміщене на сторінці виконавчого комітету Української міської ради у фейсбук)


Тож, роботи було – у кілька разів більше, а вартість виявилась – не набагато дорожчою. Що це – занижена вартість ремонту біля міськради чи завищена – на Будівельників? Навряд чи підрядна організація буде займатись благодійністю і занижувати вартість робіт. Тож, скоріш за все, маємо зависоку ціну ремонту тротуару на вул. Будівельників. Тим більше, що коли питання виносили на розгляд сесії міськради, певно, опирались на розрахунки.

Перед виходом матеріалу міськрада міста Українка оприлюднила на сайті ProZorro ще один договір на ремонт дороги: «Поточний ремонт ділянки дороги по вул.Енергетиків від житлового будинку по проспекту Дніпровський,4 у напрямку житлового будинку по вул.Енергетиків,3 в м.Українка».

Так само, як і у випадку з ремонтом пішохідної доріжки між житловими будинками по вул. Будівельників, вартість робіт – вища, ніж затверджена на сесії міськради (194 962,24 грн. фактична вартість всупереч узгодженій у 120 000 грн. (пункт 19 додатку до рішення сесії)).

У річному плані закупівель на порталі публічних закупівель вартість робіт співпадає з тією, яку затверджено депутатами – 120 тис. грн.

Таким чином, наведені факти збільшення вартості робіт не є випадковими. Їх можна вважати систематичними порушеннями та самоуправством посадової особи, яка підписала договори, - Проценко Катерини Василівни, секретаря міської ради та в.о. міського голови м. Українка.

Ольга Нос, для "Ні корупції!" 


Теги статьи: Бюджет 2018КорупціяхалатністьДорогиремонт доріг

Дата и время 19 декабря 2017 г., 17:27     Просмотры Просмотров: 1041
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У селі під Луцьком на сніг кладуть асфальт
Бізнес повідомляє про корупційно-специфічні правила митного оформлення керівника Одеської митниці Мартинова
Виктор Скаршевский: “За счет уменьшения рождаемости Кабмин экономит миллиарды”

За хабар в 10 тис. грн і шахрайство голова села на Чернігівщині сяде на 6 років
На Харківщині суд виправдав держвиконавця якого зловили на хабарі
Керівник Одеської митниці Мартинов помстився незадоволеним експортерам

Як керівник Одеської митниці Мартинов заробляє на експортерах разом з патентними "тролями"
Активісти вимагають зняти з посади в.о. начальника митниці Одеської області Сергія Мартинова
Военное положение: въезд в Одессу стерегут бойцы на "броне"

Олександр Клименко і «вагон» проблем
Рада решила обязать колясочников двигаться по дорогам по правилам велосипедистов
На Херсонщині суд виправдав голову села який попався на хабарі в $16 тисяч

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062539