АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Адвокати можуть отримати монополію на представництво в суді

Адвокати можуть отримати монополію на представництво в суді
Адвокати можуть отримати монополію на представництво в суді

Робота над законопроектом про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» перебуває на завершальній стадії. Автори проекту планують закінчити підготовку цього документа у найближчі тижні. Про це заявив радник Міністра юстиції України Ігор Алексєєв під час брифінгу в Будинку Уряду в понеділок, 8 грудня.

За його словами, ініціатива щодо реформування адвокатської діяльності в Україні виходила саме від Уряду та Міністерства юстиції: «Однією з перших ініціатив Уряду в березні 2014 року було ініціювання питання розробки нової редакції закону про адвокатуру та змін до всіх процесуальних кодексів, щоб привести інститут адвокатури до європейських стандартів».

З цією метою за ініціативи Міністра юстиції Павла Петренка 6 березня була створена робоча група, яка займалася напрацюванням якісних змін до закону про адвокатуру з урахуванням зауважень як адвокатської спільноти, так і Ради Європи.

«Робота тривала півроку. І вона була ефективною лише завдяки тому, що влада і адвокатська спільнота були в цьому питанні на одній стороні», - наголосив Ігор Алексєєв.

За його словами, законопроект направлявся до Ради Європи для отримання відповідних експертних висновків. Уже в кінці листопада Рада Європи зробила попередній висновок і в цілому позитивно оцінила законопроект. Висловлені зауваження, застереження і пропозиції враховані в кінцевій версії документа.

«Це значний обсяг матеріалу – адже вносяться зміни не лише до закону про адвокатуру, а до понад 10 законів, і ці зміни носять комплексний характер», - наголосив радник Міністра.

У свою чергу заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій зазначив, що вперше за багато років держава в особі Уряду прислухалася до проблематики адвокатури та ініціювала законодавчі зміни до закону про адвокатуру. За його словами, це важливо, оскільки йдеться не лише про інтереси адвокатів, а про інтереси громадян, які отримують правову допомогу. «Хотілося б відзначити, що не здійснюючи жодних заходів впливу на адвокатуру, держава сьогодні демонструє свою готовність допомогти адвокатурі. Ми це дуже високо цінуємо», - наголосив він.

За словами Валентина Гвоздія, законопроект пропонує ряд якісних змін. Зокрема,

 буде посилено гарантії здійснення адвокатської діяльності, знімається ототожнення адвоката із клієнтом, чітко визначається статут адвоката та прописуються механізми реалізації прав адвоката. Крім того, адвокатам надаються нові види діяльності, наприклад, фідуціарна діяльність, яка раніше не була прописана в українському законодавстві. Також вводиться монополія на представництва інтересів громадян в судах виключно за адвокатами в усіх процесах. Даний законопроект також пропонує нові види дисциплінарних стягнень, посилюються вимоги до підготовки адвоката, деталізує норми адвокатських гонорарів тощо.

Джерело: Урядовий портал


Теги статьи: АдвокатАдвокаты

Дата и время 10 декабря 2014 г., 09:19     Просмотры Просмотров: 8230
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Унижение достоинства: Адвокат объяснил, почему Янукович не выступил с последним словом на суде
Черниговский адвокат Денис Рябинин стал «черным» риэлтором
Трамп закликав ув’язнити свого колишнього адвоката

В Киеве бесследно исчез адвокат
Денисова рассказала, почему задержанных моряков перевезли в Москву и как их будут защищать
Адвокат взятых РФ в плен украинских моряков вылетел в Москву, – СМИ

Стало известно, кто будет защищать в "суде" в оккупированном Крыму капитана судна "Бердянск"
Конец эпохи Вербы: сумеет ли адвокатское сообщество Днепропетровщины избавиться от миллионеров-паразитов?
В Киеве двое мужчин вымогали у адвоката 30 тысяч долларов

Адвокаты отъявленных подонков хотят попасть в Антикоррупционный суд
Насиров судится с Кабмином по поводу восстановления в должности главы ДФС
Адвокат Януковича потребовал признать недопустимым ключевое доказательство в деле о госизмене

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.135562