АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 2°C
Ровно: 1°C

Абонплата і штрафи: найголовніше про новий закон, який торкнеться кожного

Абонплата і штрафи: найголовніше про новий закон, який торкнеться кожного
Абонплата і штрафи: найголовніше про новий закон, який торкнеться кожного

Українці в 2018 році отримають житлокомпослуги за новим законом. Через шість місяців після опублікування вступить в силу Закон «Про житлово-комунальні послуги» 

З 1 січня 2019 року неплатників за комунальні послуги без поважних причин (затримка зарплати, відсутність роботи) будуть карати матеріально: їм нарахують пеню.

Пеня невелика – всього 0,01% за день прострочення, або 3,65% річних. При цьому пеня не може бути більше 100% суми боргу.

Ще одне нововведення – введення абонплати за гарячу і холодну воду і опалення. Тобто за воду доведеться платити незалежно від того, користувалися нею чи ні, а за тепло – весь рік. При цьому нинішня вартість куба води і гігакалорії тепла зменшиться на величину абонплати.

Якою буде абонплата, поки невідомо, так як протягом півроку після вступу закону в силу її повинен розрахувати Кабінет міністрів. Також закон встановлює, що будинкові лічильники тепла будуть встановлені за рахунок теплопостачальної компанії.

Також згідно з новим законом мешканці отримають право безкоштовно отримувати від виконавця компослуг (ОСББ або керуюча компанія) повну інформацію про ціни, тарифи, загальну вартість місячного платежу. У тому числі про структуру ціни або тарифу (вартість води або опалення, послуг з транспортування, накладні витрати і т. Д.) про норми споживання, якості послуги (температура гарячої води та теплоносія для опалення, калорійність газу).

Українці також зможуть штрафувати постачальника послуги за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних (для гарячої води – два тижні) або аварійних робіт і в законному порядку відключитися від постачання гарячої води. Крім того, закон дозволить власникам квартир в багатоквартирних будинках відокремитися від мереж централізованого опалення. Однак, норма буде поширюватися лише на ті будинки, половина жителів яких вже опалюється індивідуально.


Теги статьи: АбонплатаБоргиШтрафПенякомунальні послугиТарифиЗаконЖКУ

Дата и время 22 декабря 2017 г., 09:13     Просмотры Просмотров: 2225
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064151