АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

ТЕТЯНА ЧОРНОВОЛ: ЗАСНОВНИК "ЕСКАДРОНІВ СМЕРТІ" ТА СПОНСОР СЕПАРАТИСТІВ ЮРА ЄНАКІЄВСЬКИЙ ЖИВЕ В МОНАКО І НАВІТЬ НАВІДУЄТЬСЯ ДО КИЄВА

ТЕТЯНА ЧОРНОВОЛ: ЗАСНОВНИК "ЕСКАДРОНІВ СМЕРТІ" ТА СПОНСОР СЕПАРАТИСТІВ ЮРА ЄНАКІЄВСЬКИЙ ЖИВЕ В МОНАКО І НАВІТЬ НАВІДУЄТЬСЯ ДО КИЄВА
ТЕТЯНА ЧОРНОВОЛ: ЗАСНОВНИК "ЕСКАДРОНІВ СМЕРТІ" ТА СПОНСОР СЕПАРАТИСТІВ ЮРА ЄНАКІЄВСЬКИЙ ЖИВЕ В МОНАКО І НАВІТЬ НАВІДУЄТЬСЯ ДО КИЄВА

Тетяна Чорновол розповіла Цензор.НЕТ, хто охороняє маєток, який будувався для Олександра Януковича у Кончі-Заспі, про "ескадрони смерті", які полювали на майданівців, та про те, як вона ховалася під столом на весіллі доньки Юрія Іванющенка.

Активістка Майдану, у минулому журналістка Тетяна Чорновол, яка нещодавно стала депутатом, цими днями користується у парламенті великою увагою журналістів. Палітра питань до Тетяни дуже широка. Від теми вугілля до питань нацбезпеки і оборони і навіть питань бюджету. Але нас цікавить дещо інше...

Доводиться ставати у чергу по коментар, який згодом виливається у бліц-інтерв’ю.

Розмова, яку записуємо майже на ходу, точиться навколо однієї людини, всемогутньої за часів Януковича, майже непомітної в теперішні бурхливі часи для української політики, але, як виявилось, людини, яка й досі має свій вплив на певні процеси у країні.

"ОХОРОНА МАЄТКУ ІВАНЮЩЕНКА В КОНЧІ-ЗАСПІ - ТІТУШКИ КЛИЧКА"

- Зараз в новинах знов випливають імена людей, повязаних із "сім’єю", наприклад Арбузова, який намагається всілякими методами повернути свої "активи". А, що чутно від Юри Єнакієвського?

- З Юрою Єнакієвським все насправді дуже погано ще від початків Майдану. Є маєток в Кончі-Заспі. Я думаю, що через нього, зокрема, мене й вбивали. Я переконана, що цей маєток Юра Єнакієвський будував для Саші Януковича. Коли я була в офісі будівельної фірми, яка робила цей маєток, в головному кабінеті на столі лежав документ про створення фонду для будівництва головної резиденції президента України. Тобто в офісі фірми, яка начебто будувала резиденцію Іванющенко, лежав проект постанови Кабміна про будівництво головної резиденції Януковича. Тому я думаю, що це будувалось для Саші Януковича. Але, позаяк Саші Януковича зараз немає, він на процеси вже так не впливає, а Іванющенко до сих пір продовжує впливати реально. Отже, я думаю, що Юрій Іванющенко вирішив залишити цей маєток собі. Тим більше, що на нього була оформлена земля. Це факт. В мене є документ, який підтверджує, що на структуру з його бізнес-імперії оформлена земля. І мене найбільше лякає те, що будівництво цього маєтку не припинялося. Після Майдану я приїхала у цей маєток. Ну, ми там, грубо кажучи, провели несанкціонований обшук (посміхається. - ред.).

-?

- На той момент я була громадським активістом. Не обіймала якусь державну посаду. Це було до того, як мене призначили урядовим уповноваженим (з питань антикорупційної політики. - ред.). Після того, як я поїхала з маєтку, там була поставлена нова охорона.

- Яка структура охороняла маєток?

- Спочатку вони грали в таку гру: що охоронці маєтків Іванющенка і його структур називали себе людьми з Майдану. Причому по-різному, то "Правим сектором", то "Спільною справою", а то і "восьмою сотнею". Тобто він ще тоді знав, як захиститися від небажаних спостерегачів. Коли активісти Майдану приїжджали, виходили люди і казали: "Ми там - "восьма сотня", ми вже тут все контролюємо". Насправді, то були його охоронці. Те саме було й з цим маєтком. Він постійно тримав його під охороною, під контролем, бо там дуже багато цінного. Пізніше, коли пройшло нещасних три місяці, там почалося будівництво. А нині там іде дуже активне будівництво. Працюють навіть вночі під прожекторами. Нині охорона, (це не зі стелі взято), говорить, що працює під прикриттям Кличка. І тут зв’язок прослідковується.

-Який?

- Коли ми зі спецзагоном "Сокіл" переслідували тітушок, вони забігли в офіс фірми, яка будувала це нове "Межигір’я". Так ми, до речі, й знайшли цей офіс. Але тітушки заявили, що вони - люди Кличка. Цікаво, що хоча вони були тоді затримані зі зброєю, але потім були звільнені. Як виявилось, вони дійсно в 2012 році обслуговували кандидатів від "Удару" на київських округах. Просто потім вони були здані в аренду Юрі Єнакієвському. А після поразки Януковича (під час Майдану. - ред..) знову повернулися на старі орбіти. Знов стали тітушками Кличка. Тому нині, коли ці охоронці кажуть, що це будівництво охороняють силові структури, які мають відношення до "УДАРу", то я цьому вірю. Тому це мені надзвичайно не подобається, тим паче, що Юрій Іванющенко був серед тих, хто фінансував сепаратистів на початку весни на Донбасі. Брати Аврамови продовжують вести бізнес, це також факт…

 

"ЕСКАДРОНИ СМЕРТІ" ХОВАЛИСЯ В ОФІСІ ІВАНЮЩЕНКО

- Чи є у вас інформація, що проти Іванющенка порушена хоча б одна кримінальна справа?

- Я знаю, що Генпрокуратура починала розслідування. Я з ними співпрацювала, намагалась якось допомогти. Але це інформація десь за травень. Та щось ми не бачимо наслідків... Але я знаю, і це відомий факт, про такого собі Армена (Армен Саркісян, в певних колах відомий як Армен Горлівський. - ред..). Він був якраз в цих "ескадронах смерті" - права рука Іванющенка.

Це той Армен, якому закидають вбивство журналіста Веремія в центрі Києва в ніч проти 19 лютого?

Так. Він до речі наглядав за акціями опозиції від самого початку. Я його навіть бачила в Донецьку під час акції "Повстань Україно!", він сидів там в кафешці і спостерігав за ситуацією. До речі, коли "Повстань Україно" була на Софійський площі, особисто Івнющенко приїздив і дивився. Тобто, по його лінії був нагляд за акціями опозиції, і Армен по цій лінії потім вже пройшов як куратор "ескадронів смерті". Так от, люди Армена вбили журналіста. І є відео з камер спостереження, де ці люди виходять з офісу Іванющенка.

- Це ж недалеко від місця вбивства, біля Софійської площі (Рильский провулок, 4. - ред.)?

- Так… Також є відео, де ці ж люди зявляються на Липській (офіс ПР. - ред.), потім на Богомольця. Я коли піднялася з ліжка (після побиття. - ред..), якраз думала про те, що треба вирахувати цю організацію, яка займалася вбивствами. Бо це було найголовніше, як ми себе могли захистити. Бо вони нас могли схопити скрізь, де ми одні. Відходимо трошки від Майдану - все. Тоді з’явилася інформація про Чеботарьова, який також діяв разом з Арменом. Це була людина зі спиртового бізнесу Іванющенка. Його сліди на той момент були мною намацані у справі викрадення Ігоря Луценка і в моїй справі. Я навіть дізналася про машину, і її відслідковувала. Зокрема кілька разів спостерігала, як ця машина їздить між Липською і Богомольця. Там було навіть два джипи…

НА ВЕСІЛЛІ У МАФІЇ

- Тобто ця група, яка на вас нападала, може бути пов’язана з цими "ескадронами смерті"?

- Я впевнена, що це все пов’язано. Хоча би тому, що у Юрія Іванющенка був особливий зуб на мене. Він був взагалі непублічною особою. До 2009 року ніхто в Україні не знав про існування цього пана, хоча він завжди був близький до Януковича, завжди займався його справами, але ніхто про нього взагалі не знав. Його бізнес записували на братів Аврамових, вважалось, що це їхній бізнес, хоча вони були його руками,ногами і очами... І от в 2009 році я отримала інформацію про весілля сина Януковича і вирішила зробити репортаж. Я пробралася до приміщення, де йшло весілля, сховалася під столом. А то було весілля дочки Іванющенка. І після цього я була записана в його особисті вороги. З того часу я почала цікавитись, хто він є, тому що побачила, що він надзвичайно впливова людина. Ахметов і Янукович - це весільні генерали на весіллі його доньки. Перші публікації про те, хто є Іванющенко, зокрема, написала я. Після цього я потрапила в список його ворогів, і до мене доходила інформація, що він мене намагався замовити ще в 2010 році. Але йому заборонили це зробити, тому що, мовляв, впаде підозра на Януковича. Бо, "Тетяна багато пише про Януковича". І тому, я просто впевнена, що він "під шумок" Майдану лобіював моє знищення. Януковичем був даний наказ саме з його лоббі. Хоча цілком можливо, що підключився до них і Медведчук. Перед цим я була ініцатором поїздки "Автомайдану" на дачу Медведчука і, до речі, загубила там мобільний телефон. Він був підібраний охоронцями. Загубила його під час сутички. Бо я писала на паркані у Медведчука, кидала яйця. І під час тієї всієї круговерті телефон загубився. Я впевнена, що без цих двох осіб Янукович би не прийняв таке рішення. А те, що було замовлення, це - сто відсотків. Це підтверджує щоденник (Костянтина. - ред.) Кобзаря, охоронця Януковича.

- Чи фінансував Іванющенко когось не з влади, а також і з майданівської опозиції?

- Ні. Я в цьому впевнена. Так, в нього були "ескандрони смерті", він збирав їх з криміналітету Донбасу, підбирав тітушок Кличка. Але він будував свої загони. Тобто цим він вирізнявся. І коли на початку весни почалися рухи на Донбасі, їх започаткували його організації. Люди, яких збирав він. Тому що в принципі сепаратизм народжувався в його маєтку під Єнакієво, де сидів Зуй (Анатолій Зуєв. - ред.). Кум Януковича. Права рука Іванющенка у кримінальних справах, який до себе викликав агентів Іванющенка, той кримінал, з інших міст Донбасу, давав їм гроші на організацію сепаратиських мітингів...

Іванющенко стояв за всіма корупційними схемами Януковича, де йшлося про мільярди доларів, причому ще й давалися відкати у Росію. Якщо ми подивимось 2009-2010 рік, обов’язково з "сімейних" схем Іванющенка йшли відкати у "Внєшекономбанк" і ВТБ банк. Тобто аж дві величезні до нього претензії - за пограбування держави і за вбивства.

- Але, претензії в такому разі й до правоохороних органів.

- Звичайно, притягнути його до відповідальності не так просто, тому що людина, яка до 2009 року була непублічна, ніде не світилася, а насправді була "смотрящим"... Це треба мати талант.

- В інтернеті є фотографії нібито документів, згідно з якими Іванющенко ще у 90-х роках проходив по міліцейських звітах.

- Їхнє походження незрозуміле. Чи є вони справжні, чи намальовані? Але, коли я була на цьому весіллі, під тим столом, і дізналася, що це не весілля сина Януковича, а доньки якогось Іванющенка, - заходжу в інтернет, набираю "депутат Іванющенко". Дві новини. Перша, що це народний депутат, який ніколи не був на засіданні Ради. Друга, - що на ньому 43 вбивства. Про той документ, що ви говорите. Зі мною ще Наталка була. Кажу: "Ну, що Наталко, ми з тобою на весіллі мафії!" (посміхаєтся. - ред.).

ІВАНЮЩЕНКО ЖИВЕ В МОНАКО ТА ІНОДІ НАВІДУЄТЬСЯ ДО КИЄВА

- Притягнути його справді важко, - продовжує Тетяна. - Слідство повинно працювати по ланцюжку. Той же самий Армен, той же самий Чеботарьов. Це ключові особи. І ключова справа, по якій можна притягнути до відповідальсті - вбивство журналіста (Веремія. - ред.). Там вони засвітилися і можна йти по цьому ланцюжку. Проблема в тому, що той же Армен, за моїми даними, ховається у Росії. А от, до речі, сам Іванющенко живе у Монако. І після Майдану жив у Монако. І не боявся. Хоча в якийсь момент, коли Генпрокуратура почала все-таки слідство, він перебрався до Росії. Але, за моєю інформацією, надалі він навіть дозволяє собі з’являтися у Києві.

- А щодо вашої справи? Що відомо? Як просувається слідство?

- Мою справу можна розділити на кілька етапів. Перший етап був завершений ще минулою владою. Були висунуті обвинувачення двом особам, які знаходилися в СІЗО. Один - це власник по довіреності "Порш Кайєн", другий - це людина, яка взяла на себе відповідальність, що мене била. Я впевнена, що власник "Порш" був в темі. На яких ролях, не знаю. Щодо іншого хлопця, я вважаю, що його взагалі не було на місці подій. Він відмовився від очної ставки зі мною. Але коли я з ним намагалася поговорити, я зрозуміла, що він взагалі не в курсі цих подій. Він не володіє подробицями. З ним просто домовились, що він візьме на себе вину.

Після Майдану МВС поглибило це розслідування. Були втановлені особи, які безпосередньо били мене. Один з тих, кого вже потім встановило МВС, мені справді нагадує ту людину, яку я бачила на трасі. Але вони знаходятся в Росії. Один з них навіть отримав політичний притулок. Але це тільки виконавці, які мене насправді не дуже й цікавлять.

Є ще організатор Кобзар. Теж відомий за його щоденниками. Якщо організатор Кобзар, то замовник теж зрозумілий. До речі, ще цікавий нюанс. Мій чоловік (Микола Березовий, який героїчно загинув під Іловайськом. - ред.) був родом з Горлівки. Ще молодим, юним хлопцем він працював в охороні казино та знав Армена, який тоді був дрібною "шестьоркою". І ось що цікаво, в ту ніч, коли мене побили, Армен дзвонив моєму чоловіку. Хоча з тих часів юності вони ніколи не спілкувалися, в них не було телефонів один одного. А тут дзвонить якийсь чоловік, каже: "Я Армен, ти ж пам’ятаєш з Горлівки. Я тебе хочу запевнити, що ніякого відношення до побиття твоєї Тетяни я не мав". І ми потім аналізували цю розмову - як це взагалі розцінювати? Що це було?!...

Іван Марусенко, Цензор.НЕТ


Теги статьи: ЧорноволЕнакиевский ЮраИванющенко

Дата и время 10 декабря 2014 г., 14:15     Просмотры Просмотров: 4886
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

ГПУ планирует возобновить закрытое против Иванющенко дело о краже "киотских денег"
Подставной банкир. Что расскажет Рейнис Тумовс после экстрадиции в Украину
«Великая украинская» мечта Василия Хмельницкого: криминальный путь наверх одиозного олигарха

Чем запомнился Дмитрий Малиновский, пойманный во Франции украинский коррупционер
Сходка сняла таможню: воры в законе переделили территорию «ДНР»
Шепелев прослушивал Иванющенко

«Азовмаш» хочет избавиться от государственных кредиторов
Армен Саркисян «Горловский»: жизненный путь одиозного бандита
Иванющенко через суд хочет вернуть свои активы в Швейцарии

Олигарх Иванющенко пытается разблокировать свои счета в Швейцарии
Банк «Альянс» как альянс донецких жуликов
Беспредел по-донецки от Ивана Абрамова: все, что надо знать о «смотрящем» Юры Енакиевского

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.131561