АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -4°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

«Справу чорної бухгалтерії» ПР «поховали», бо її матеріали вказують на пуповиний зв’язок між представниками нинішньої і попередньої влади, — Безмертний

«Справу чорної бухгалтерії» ПР «поховали», бо її матеріали вказують на пуповиний зв’язок між представниками нинішньої і попередньої влади, — Безмертний
«Справу чорної бухгалтерії» ПР «поховали», бо її матеріали вказують на пуповиний зв’язок між представниками нинішньої і попередньої влади, — Безмертний

Вчора гостем програми Тетяни Даниленко на телеканалі «ZIK» був політик і дипломат Роман Безмертний. Центральна тема їхньої розмови – нинішня російсько-українська війна.

Як на мене, розмова була достатньо відвертою з різноаспектним аналізом проблеми і розстановкою нестандартних акцентів. Безмертний сказав багато цікавих і важливих речей, до яких варто дослухатись.

Зміст цієї передачі навіює ряд висновків.

1. Головна причина невизначеності щодо триваючої з абсолютно незрозумілою перспективою війни перебуває не на Донбасі, а в Києві.

2. Втрата Україною Криму і нинішня ситуація на Сході України значною мірою є результатом відсутності твердої і послідовної державницької політики керівництва нашої держави у 2014-2018 роках, не вжиття належних заходів для захисту національних інтересів України.

3. Розвиток подій на Донбасі визначається не у Мінську, а в результаті інших домовленостей. Мінськ дозволяє Росії політично і юридично відсторонитися від війни на Сході України.

4. Необхідно перестати паразитувати на так званому Мінському переговорному процесі. Його продовження веде до істотного погіршення позиції України у розв’язанні проблеми цієї війни. Наразі цей процес не має під собою жодних міжнародно-правових підстав і юридичних наслідків, оскільки Мінські угоди не мають статусу міжнародно-правових документів. Юридично неформалізований Мінськ головним чином вигідний Москві.

5. Потрібно чітко юридично визначитись з тим, що відбувається на Сході України з початку російської агресії у 2014 р. Війну потрібно назвати війною. Україна на Донбасі проводить не антитерористичну операцію, а веде оборонну війну. Оборонно-визвольна діяльність ЗСУ, СБУ та інших військових і правоохоронних органів не охоплюється поняттям «АТО» і юридично не перекриває усього, що там відбувається. У майбутньому це може мати великі негативні міжнародно-правові наслідки для України. Треба чітко усвідомлювати, що Росія, фактично ведучи війну проти України, ретельно документує діяльність української сторони на предмет її відповідності міжнародному праву.

6. Діюча вітчизняна влада не має системного бачення і стратегії вирішення ключових проблем, у т.ч. закінчення російсько-української війни. Багато потужних політико-бізнесових суб’єктів в нашій країні кровно зацікавлені у продовженні цієї війни, бо вона є засобом для їхнього перебування при владі та збагачення.

7. Українське суспільство дезорієнтоване владою, яка постійно вводить його в оману – каже одне, а робить зовсім інше. Широко розрекламовані реформи є імітацією (за рідким винятком), спрямованою на завалювання справжньої суті і цілей влади. Однією з головним причин неефективності нинішньої влади є те, що її діяльність в основному спрямована на піар (у т.ч. на війні), а не на розв’язанні нагальних проблем і забезпеченні об’єктивно необхідних суспільно-політичних, економічних та інших змін.

8. Дві сучасні українські революції (Майдан 2004 р. і Революція Гідності 2013-2014 рр.) не стали належним щепленням від загнивання вітчизняної влади. Принципи формування та функціонування влади у своїй основі не змінилися, а відтак немає жодних гарантій від експлуатації державної влади в особистих інтересах і продовження владного свавілля. Революція Гідності не призвела до революційних (кардинальних) змін у владі. Це фактично унеможливлює адекватну юридичну відповідальність ключових діячів попереднього політичного режиму за злочини проти України та Українського народу. Одним з підтвердженням цього є «поховання» «справи чорної бухгалтерії» Партії регіонів, матеріали якої переконливо вказують на наявність пуповинного зв’язку між представниками нинішньої і попередньої влади. Без належного розслідування цієї справи неможливо усунути підґрунтя політичної корупції.

9. З нинішньою політичною владою європейські перспективи України є вельми проблематичними. Водночас реальне утвердження демократичних цінностей і верховенства права – це єдиний шлях, який може забезпечити нашій країні нормальний (європейський) розвиток.

Безперечно, такі висновки не є абсолютно новими – про це у тій чи іншій формі говорилось багатьма людьми (певною мірою, тим же Р.Безсмертним у вчорашній передачі). Але у своїй сукупності вони змушують серйозно задуматись….

Блог Соцмережі


Теги статьи: Партія регіонівВладаМінські домовленостіКрим анексіяБезсмертный РоманДаниленко ТатьянаВійна на Донбасі

Дата и время 16 января 2018 г., 10:45     Просмотры Просмотров: 1620
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Що собою становить Петро Порошенко?
Революція Гідності програла — влада лишилася в руках олігархів та корупціонерів — Шевченко
Степан Хмара: Якщо Янукович втік, то Порошенко, я думаю, не втече. Його заарештують

Найем: Це не заклики до розправи. Це факти, які повинні нас протверезити
Листи Шепелєва Януковичу: Як екс-депутат перейшов від БЮТу до ПР
Доба на фронті: чотири ворожі обстріли, без втрат серед українських вояків

Відмити президента: як влада виправдовує видворення Саакашвілі
Сергей Лещенко: «Порошенко будет цепляться за власть руками, ногами и зубами»
Держава страждає на гостру шизофренію – політолог про депортацію Саакашвілі

Я можу пред’явити пану Порошенку 9 статей КК за злочини впродовж останніх 3-х років, – Віктор Шишкін
Доба на фронті: вісім ворожих обстрілів, один український вояк загинув, одного – поранено
Хто допоміг Порошенку, Гройсману та Парубію «вибитись в люди»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.086892