АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 19°C
Днепр: 21°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 18°C
Львов: 15°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 15°C
Ровно: 14°C

ГПУ затягнула ще на місяць слідство у справі Ємельянова

ГПУ затягнула ще на місяць слідство у справі Ємельянова
ГПУ затягнула ще на місяць слідство у справі Ємельянова

Закінчення досудового розслідування у справі судді Господарського суду Артура Ємельянова припадає на 28 лютого 2018 року. 

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Подільського суду. 

Як відомо, строк досудового розслідування мав закінчитися 1 лютого.  

Але 26 грудня, продовживши у суді строк дії обов’язків підозрюваного Ємельянова, Генпрокуратура знову на місяць зупинила розслідування. 

Протягом 2017 року розслідування справи Ємельянова 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося. 

24 січня 2018 прокурор Олег Багнюк знову повідомив суд, що існують обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування, зокрема, є необхідність в проведенні ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій. 

Водночас прокурор стверджував, що ризики поведінки підозрюваного зберігаються і просив продовжити строк дії обов’язків. 

Сам Ємельянов з існуванням ризиків не погоджувався, але проти задоволення клопотання прокурора не заперечував. 

У жовтні 2017 постановою замгенпрокурора строк досудового розслідування було продовжено до 11 місяців. Після численних зупинок і поновлення слідства цей термін спливає 28 лютого 2018 року, якщо ГПУ знову не зупинить слідство. 

Суд продовжив строк дії обов’язків Ємельянова до кінця лютого. 

Він мусить повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання і утримуватися від спілкування зі свідками у справі та іншими особами, визначеними слідчим чи прокурором, з приводу обставин кримінального провадження.

Артур Ємельянов підозрюється у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. 


У березні 2017 ТОВ «Проект-А» визнано потерпілим у справі з цивільним позовом у 328,6 млн грн. У таку суму компанія оцінює заподіяну їй шкоду. Вважається, що внаслідок втручання в роботу суду фірму позбавили права на будівлю по вул. М. Амосова, 12 в Києві площею 18405 кв.м, вартістю 328,6 млн грн, яку суд визнав власністю ПАТ «Укрсоцбанк».

Аналогічно потерпілими у справі стосовно Ємельянова визнані ПрАТ «Дніпротурист» з претензіями на 200 млн грн, ПрАТ «Запоріжтурис» - 3,5 млн грн, ПрАТ «Волиньтурист» - 3,06 млн грн.

Попри статус підозрюваного, Ємельянов і далі працює суддею Вищого господарського суду Києва. 

Підозру Ємельянову вручено ще 17 жовтня 2016. Суд визначив йому запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і перелік обов’язків. 

Раніше Ємельянов також мусив здавати паспорт та інші документи для виїзду за кордон. Але 8 червня 2017 суд зняв цей обов’язок і журналісти програми «Схеми» зустріли Ємельянова в Австрії, де проживають його діти і екс-дружина. 

Щоб повернути собі закордонний паспорт, Артур Станіславович поскаржився на обмеження права отримання медичної допомоги. Повідомив, що має хронічне захворювання з діагнозом лівостороння люмоішіалгія, внаслідок перенесеної травми (проявляється болем у попереку).

«Тривале лікування в українських закладах охорони здоров’я не дало позитивного результату, що змусило Ємельянова звернутися до закордонних спеціалістів у галузі медицини і у вересні 2016 року розпочати 12-ти тижневий курс лікування у німецькій клініці «Walkagain Center», який передбачав проходження комплексу щотижневих амбулаторних заходів до початку грудня 2016 року, однак він був перерваний у жовтні 2016 року, після застосування запобіжного заходу внаслідок покладення на Ємельянова процесуальних обов’язків, які обмежили його у можливості залишати межі Київської області без дозволу прокурора та слідчого, в результаті чого на початку 2017 року відбулося чергове загострення хвороби у зв’язку з чим Ємельянов декілька разів вимушений був знаходитися на лікарняному та отримував оперативну медичну допомогу.

Згідно проведеного 14.12.2016 року клінічного обстеження Ємельянова невропатологом ДНУ «Науково - практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, було встановлено різке погіршення стану здоров’я та призначено лікування в умовах стаціонару, що на думку слідчого судді дійсно свідчить про поступове настання негативних наслідків для здоров’я підозрюваного», - йдеться у матеріалах суду.

Крім того, суд врахував, що малолітня дочка Ємельянова проживає з його екс-дружиною у Відні і здача паспорта не дає підозрюваному брати участь у вихованні дитини та виконувати батьківські обов’язки.

Суд вирішив, що скасування процесуальних обмежень для Ємельянова щодо періодичного та короткострокового виїзду за межі України для отримання медичної допомоги та відвідання доньки, не збільшить процесуальних ризиків і не завадить закінчити розслідування. 

Як відомо, екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та колишній головний спеціаліст канцелярії Управління документального забезпечення цього суду, яким також повідомлено про підозру у цій справі, оголошені в розшук.

За матеріалами справи, у 2014-2015 років суддя Ємельянов проживав в Києві у квартирі, орендна плата за яку становила 7200 доларів на місяць. При цьому відповідно до декларації за 2014 рік його члени сім’ї володіли двома земельними ділянками близько 2 тис. кв.м, житловим будинком та мали 13 квартир у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.

Журналісти програми «Схеми» зафіксували, що після розлучення Ємельянов і його екс-дружина мали щонайменше чотири спільні закордонні поїздки. За інформацією журналістів, на Світлану Ємельянову зареєстровано нерухомість в Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Крім того, у 2015 роців в банку Ліхтенштейну було виявлено 5,8 млн євро і 7 млн доларів на рахунку компанії, бенефіціаром якої, за даними правоохоронних органів, була дружина Ємельянова.  


Теги статьи: СуддяБагнюк ОлегГенпрокуратураЕмельянов АртурСудрозслідування

Дата и время 02 февраля 2018 г., 09:08     Просмотры Просмотров: 1819
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Суд вернул государству Запорожский титаново-магниевый комбинат Фирташа
Суд продолжил избирать меру пресечения Чаусу: ходатайство об отводе судьи отклонили
Осудили на 9,5 года: суд вынес приговор по смертельному ДТП экс-главе уголовного розыска Волыни

Суд изменил меру пресечения подозреваемой в убийстве Шеремета Юлии Кузьменко
Судебное заседание по делу Чауса пройдет в закрытом режиме
Разоблачены чиновники, финансирующие сепаратистов "ЛНР"

В Україні ніхто не може розраховувати на безпеку. Уб’ють – кого захочуть
Мешканця Дружківки судитимуть за катування 7-річної дитини
Суд повторно повернув обвинувальний акт щодо учасника "банди" під орудою очільниці УПД Київської області, яка продавала "адмінки" п’яних водіїв

Суд по делу Шеремета исследовал экспертизу походки женщины, которую с вероятностью 15% определили как Кузьменко, - адвокат Коломиец
Проглотил сверток с наркотиками: во Львове шесть патрульных приговорили к 8 годам тюрьмы из-за смерти парня
Украинцы начали получать фейковые повестки в суд: чем опасны подделки

Комментарии:

comments powered by Disqus
04 августа 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.178351