АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 28°C
Днепр: 28°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 26°C
Львов: 22°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Як заради дружини Президента у Мінкульті закон порушили

Як заради дружини Президента у Мінкульті закон порушили
Як заради дружини Президента у Мінкульті закон порушили

19 січня Міністр культури України Євген Нищук призначив Головою Українського культурного Фонду Марину Порошенко. Як зазначається на сайті Мінкульту, за її кандидатуру одноголосно проголосували всі члени Наглядової ради Фонду.

«Ні корупції!» отримав копію протоколу того голосування, склад чинної Наглядової ради, почитав Закон «Про Український культурний фонд» і тепер може розповісти буквально «на пальцях» про те, що сталося.

ЯК І ХТО ГОЛОСУВАВ

Отже, 15 січня 2018 року на засіданні Наглядової Ради (НР) Українського культурного фонду були присутні лише 6 із 8 чинних членів НР.

Ось так виглядає повний склад чинної НР Українського культурного фонду (після обрання головою М.Порошенко – авт.):

Порядок денний того засідання складався із трьох пунктів: вступного слова міністра культури Євгена Нищука, обговорення кандидатур на посаду голови Українського культурного фонду, а також підведення підсумків та планів на майбутнє.

Міністр культури, судячи з копії протоколу засідання, говорив узагальному і наголосив, що головне питання – обговорення кандидатур на посаду голови Українського культурного фонду (не більше трьох).

Своєю чергою, член НР Олександр Богуцький, який виступав першим, запропонував на цю посаду Марину Порошенко, бо «це єдина кандидатура, яка може очолити Фонд та привернути увагу суспільства до підтримки культури». Ще Богуцький сказав, що «в багатьох країнах світу дружина Президента опікується напрямком культури і мистецтва».

Крім того, додав Богуцький, Марина Порошенко приділяє багато уваги інклюзивній освіті. Тож Марина Порошенко має суспільний авторитет і буде беззаперечним лідером даної установи. Зауважимо, що інших кандидатур у членів НР просто не було, інших варінатів навіть не обговорювали.

Далі було голосування. І всі члени Наглядової Ради проголосували одностайно. Лише зауважимо, що якщо  Наглядова Рада згідно з Законом має складатися із 9 членів, то за Марину Порошенко проголосувати одноголосно шестеро.

Але Закон «Про Український культурний фонд» це цілком допускає, оскільки «кандидатури на посаду Голови Фонду (не більше трьох) визначаються на засіданні Наглядової ради Фонду не менш як двома третинами голосів від її загального складу, визначеного частиною першою статті 6 цього Закону, та подаються на розгляд центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв».

ЗАМІСТЬ ОСВІТИ І ДОСВІДУ РОБОТИ – СТАТУС ДРУЖИНИ ПРЕЗИДЕНТА

Отже, якщо виходити зі слів Богуцького, який запропонував кандидатуру Марини Порошенко, то її призначено головою Українського фонду насамперед завдяки її статусу дружини Президента. Натомість, Закон «Про Український культурний фонд» висуває досить чіткі умови та критерії, необхідні для обрання голови Фонду.

Так, згідно з Законом «головою Фонду призначається особа, яка є фахівцем у сфері культури, має бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, вільно володіє державною мовою, володіє іноземною мовою - однією з офіційних мов Ради Європи». Таким чином, Марина Порошенко насамперед мала би бути фахівцем у сфері культури.

Щоб офіційно це перевірити, «Ні корупції!» направив запит у Міністерство культури України стосовно надання копії офіційної біографії Марини Порошенко у частині її освіти та трудової діяльності. Запит було направлено в Міністерство, оскільки діяльність Українського культурного фонду спрямовується та координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, тобто Міністерством культури. Одначе в Міністерстві відповіли, що вони не є розпорядником даної інформації і, своєю чергою, не перенаправили запит до Українського культурного фонду, який є юридичною особою публічного права.

Таким чином, можемо зробити висновок, що офіційної біографії Марини Порошенко у частині її освіти та трудової діяльності, щоб переконатися, що вона дійсно є фахівцем у сфері культури, як того вимагає Закон, у Мінкульті не бачили.

Водночас, як розповідає Вікіпедія, Марина Порошенко український лікар-кардіолог. Закінчила Київський медичний інститут. Кандидат медичних наук, автор першої в незалежній Україні дисертації. Після закінчення інституту працювала лікарем у кардіологічному відділенні Жовтневої клінічної лікарні в Києві. Після лікарні очолила Благодійний фонд Петра Порошенка.

Жодного підтвердження про те, що вона є фахівцем у сфері культури, у біографії першої леді країни немає.

Між тим, у Мінкульті навіть не соромляться надавати законодавчі підстави призначення Марини Порошенко головою Українського культурного фонду, знову таки вказуючи на норму закону, де треба було призначати саме фахівця у сфері культури.

З КИМ ПРАЦЮВАТИМЕ МАРИНА ПОРОШЕНКО

5 лютого Міністерство культури України опублікувало список претендентів на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду. На цю посаду претендують 13 осіб.

Відповідно до закону про Український культурний фонд, виконавчий директор керує фондом, формує експертні комісії і звітує перед наглядовою радою.

Зокрема, на посаду претендують:

• Ярослав Олександров-Чикилевський, економіст, член наглядової ради Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;

• Тетяна Білецька, експерт з питань культурної політики, консультант Міністерства культури;

• Іштван Геді, директор Українського центру мистецтв;

• Володимир Голосняк, режисер;

• Лілія Гомольська, викладач у Київському інституті музики ім. Глієра;

• Марина Громова, голова організації "Спілка православних жінок" (у місті Києві та Київській області), колишній гендиректор Національного заповідника "Биківнянські могили";

• Катерина Єгорова, начальниця відділу міжнародного співробітництва Національного Києво-Печерського заповідника, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, член громадської організації "Патріоти за культуру";

• Наталя Кислюк, директор арт-центру "Ornament Art Space";

• Дмитро Колесников, продюсер у компанії "Кінотур";

• Ольга Кононенко, менеджер програм і виконавчий директор Національного фестивалю "Кропивницький-2017";

• Наталія Соляник, артистка вищої категорії Національного цирку України, директор "Парадайз Тревел";

• Юлія Федів, керівник Національного бюро програми ЄС "Креативна Європа" в Україні";

• Наталя Шевчук, директор "Наш продакшн ЛТД", колишня директорка "Укркінохроніки".

Конкурс відбудеться 7 лютого.

БЮДЖЕТ ФОНДУ

Як повідомляють «Українські новини», Український культурний фонд, який з 19 січня очолює дружина президента України Марина Порошенко, зможе в 2018 році розподілити на відібрані ним проекти 207,5 млн грн бюджетних коштів.

"Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на забезпечення функціонування Українського культурного фонду передбачено видатки в сумі 207,5 млн грн", - йдеться у відповіді Мінкульту на запит ІА «Українські новини».

Відповідно до Статуту, створений Український культурний фонд наповнюється за рахунок бюджетних асигнувань і спонсорських коштів. При цьому, як зазначено у відповіді, до 8% всіх річних надходжень можуть використовуватися на фінансування поточної діяльності Фонду (16,6 млн грн у разі повної відсутності спонсорських вливань) і ще до 8% - на фінансування експертної ради Фонду.

Таким чином, Фонд, згідно з нормативами, може направити виключно на свою діяльність до 33 млн грн коштів Держбюджету в 2018 році.

Решта грошей повинна бути спрямована на підтримку проектів у сфері культури, які відберуть експерти Фонду. При цьому, обов’язковою умовою фінансування проекту є публічне представлення результатів його виконання, а також розміщення звіту про використання коштів в рамках проекту на офіційному сайті Фонду.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Фото з сайту Мінкультури


Теги статьи: ЗаконУкраїнський культурний фондНищук ЄвгенМінкультуриМарина Порошенко

Дата и время 07 февраля 2018 г., 14:37     Просмотры Просмотров: 3161
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Зеленский подписал закон о возмещении лицами ущерба, нанесенного банкам-банкротам
Зеленский подписал закон о многотысячных штрафах за нарушения габаритно-весового контроля на дорогах
В России «элита» сможет развлекаться отстрелом краснокнижных животных «в интересах науки»

Президент Зеленский ввел в Украине новую валюту
"Неуважение - это ваши грабительские тарифы": Мурик из Green Grey ответил Офису президента
В Украине могут реструктурировать долги за газ: кого коснется

Зеленский подписал закон об ужесточении наказания за домашнее насилие: что изменится
Зеленский подписал закон о платежных услугах
Террористы ОРДО ввели нормы, запрещающие усыновление детей

Недостоверные данные выявлены в 99% проверенных деклараций чиновников
С сегодняшнего дня украинцы смогут получать гарантийные документы на бытовую технику в электронном виде
Жителям ОРДЛО за нарушение правил въезда с оккупированных территорий грозит штраф свыше 5 тыс. грн, - спикер ГПСУ Демченко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064618