АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Поновитися без конкурсу: провальний план скандального екс-судді Бачуна

Поновитися без конкурсу: провальний план скандального екс-судді Бачуна
Поновитися без конкурсу: провальний план скандального екс-судді Бачуна

07 грудня 2017 року Вищий адміністративний суд України, переглянувши рішення ВАСУ від 13.08.2010 року,  прийняв постанову, якою частково задовольнив позов одіозного екс-заступника Генерального прокурора України та екс-судді Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна, скасувавши рішення Вищої ради юстиції та Верховної Ради України про його звільнення з посади судді за порушення присяги.

В іншій частині позову, яка стосувалася автоматичного поновлення на посаді – було відмовлено.

Перегляд рішення ВАСУ був обумовлений ухваленням 19 січня 2017 року рішення Європейським судом з прав людини у справі «Куликов та інші проти України», в тому числі за заявою Бачуна О.В.

Трохи історії

Журналісти Української правди в своєму розслідуванні «Заступниками Яреми працюють мільйонери» зазначали про Олега Бачуна наступне:

«За 2013 рік, коли, згідно з біографічною довідкою, Бачун працював помічником-консультантом депутата Ради (народного депутата Віталія Яреми – прим.Антікор), він не заробив ані копійки. Водночас статки його родини зросли майже на 6 мільйонів гривень, з яких 5,9 – за рахунок "дарунків, призів, виграшів".

Окрім грошей, Бачун задекларував 15 гектарів землі, дві квартири (50,9 і 186,5 квадратів), садовий будиночок площею на 151 кв. метр і 31-метровий гараж.

Члени сім’ї Бачуна "вписали" в декларацію чиновника ще 0,2 гектари землі, житловий будинок площею 1165 кв. метрів і 13,5-метрову квартиру.

Також родина заступника Генпрокурора має право керувати 6-річним позашляховиком BMW X6, а сам Бачун – 1,9 мільйона гривень у вигляді внеску до статутного капіталу товариства».

В програмі Люстратор 7.62. Олега Бачуна назвали «поціновувачем чартерів та помпезних днів народження». Причетність до транскордонних злочинних угрупувань, які спеціалізуються на контрабанді наркотичних засобів та психотропних речовин, польоти до Москви за часів агресії РФ, 50 –річчя вартістю у мільйон доларів (Петро incognito відповичає), вимагання хабарів за «кришування» бізнесу підприємців  – все це про Олега Бачуна. Не пожалійте часу та подивіться цей сюжет.

А ось відгуки про О.Бачуна судді – колядника Зварича

Натомість, в своєму рішенні від 07 грудня 2017 року (текст якого до речі досі відсутній у реєстрі), судді ВАСУ, аналізуючи факти порушення присяги Олегом Бачуном зазначили, що з огляду на те, що здійснення витрат, що перевищують доходи судді та членів його сім’ї, порушення морально-етичних принципів поведінки судді визнано ознаками порушення присяги статтею 32 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» лише з 15 травня 2010,  положення цієї статті не можуть бути застосовані для оцінки поведінки Бачуна О.В. в грудні 2004 року-жовтні 2009 року. Абсурд він такий.

Бажання оминути конкурс

Порядок виконання рішення Європейського суду з прав людини, яке набуло статусу остаточного, визначений Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»

Згідно зі статтею 10 цього Закону з метою забезпечення відновлення порушених прав стягувана, крім виплати відшкодування, вживаються додаткові заходи індивідуального характеру: а) відновлення настільки, наскільки це можливо, попереднього юридичного стану, який стягувач мав до порушення Конвенції і протоколів до неї (restitution in integrum); б) інші заходи, передбачені у рішенні Суду.

Відновлення попереднього юридичного стану стягувана здійснюється, зокрема, шляхом: а) повторного розгляду справи судом, включаючи відновлення провадження у справі; б) повторного розгляду справи адміністративним органом.

Згідно з положеннями частини першої ст. 171-1 Кодексу адміністративного судочинства  України, що діяв на момент розгляду справи Олега Бачуна,  Вищий адміністративний суд України за наслідками такого розгляду міг визнати акт Вищої ради правосуддя, незаконним повністю або в окремій його частині; визнати дії чи бездіяльність Вищої ради правосуддя протиправними; зобов’язати Вищу раду правосуддя вчинити певні дії; застосувати інші наслідки протиправності таких рішень, дій чи бездіяльності, визначені статтею 162 цього Кодексу.

Чинними Законами України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про Вищу раду правосуддя”, так само, як іншими нормативними актами не встановлено порядку поновлення судді на посаді внаслідок скасування рішення про його звільнення.

Згідно з частиною третьою ст. 52 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у випадку скасування судом рішення Вищої ради правосуддя, ухваленого за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати, Вища рада правосуддя розглядає відповідну дисциплінарну справу повторно. Повторний розгляд справи здійснюється Вищою радою правосуддя у пленарному складі у порядку, визначеному статтею 49 цього Закону. Визнання судом незаконним та скасування рішення про звільнення судді відновлює статус судді без застосування додаткових засобів правового захисту.

За загальним правилом відповідно до статті 128 Конституції України призначення на посаду судді здійснюється Президентом України за поданням Вищої ради правосуддя в порядку, встановленому Законом. Призначення на посаду судді здійснюється за конкурсом, крім випадків, визначених законом.

На підставі аналізу цих положень діючого законодавства, більшість суддів ВАСУ дійшло висновку, що питання про поновлення  Олега Бачуна на посаді має бути вирішене у спосіб, встановлений чинним законодавством на час розгляду  справи, Вищою радою правосуддя, як єдиним компетентним органом повноважним приймати рішення щодо призначення суддів на посади. За відсутності спеціально передбаченого механізму поновлення судді на посаді саме Вища рада правосуддя має його визначити. А визначення у судовому рішенні такого способу захисту порушеного права як поновлення його на посаді судді є перебиранням судом на себе компетенції спеціально уповноваженого органу, тобто, виходом за межі компетенції суду.

Але вказане Олегу Бачуну не сподобалось. Адже обов’язковим елементом конкурсу є перевірка на доброчесність. І навряд чи особі, чиє ім’я є символом махрової корупції, непотизму та  злочинності вдасться переконати професійних громадських активістів, що рішення ЄСПЛ також очищує її сумнівні статки та значні плями на біографії. Тим більше, що Олександру Волкову  під час конкурсу до Верховного Суду це жодним чином не допомогло. Тому Олег Бачун і оскаржив це рішення ВАСУ до Верховного Суду.

А судді хто?

Доповідачем в ВАСУ по справі Олега Бачуна була суддя Усенко Євгенія Андріївна. Маючі  дружні  стосунки з одіозним екс-заступником Генерального прокурора замість того, щоб заявити самовідвід, Євгенія Усенко  написала окрему думку (яка на відміну від самого рішення в реєстрі судових рішень наявна) про те, що Олега Бачуна треба поновлювати на посаді.

З урахуванням цього, воно і не дивно, що під час конкурсу до Верховного Суду за результатами  виконання практичного завдання пані Усенко отримала лише  40,5 балів  та вибула із конкурсного змагання. 

Наразі справа Олега Бачуна перебуває на розгляді в «новому» Верховному Суді. Справу слухатиме Велика палата Верховного Суду, і чи захоче ВС поновити суддю – хабарника скоро дізнаємось.

Варто пригадати, і роль Міністерства юстиції в справі Бачуна. Адже завдяки бездіяльності Мін’юсту, яке не оскаржувало рішення «Куликов та інші проти України» до Великої палати ЄСПЛ, держава коштами платників податків заплатить Олегу Бачуну та таким як він 90 тисяч євро. Вказане й не дивно, адже друзі Олега Бачуна, Віталій Ярема та Анатолій Даниленко є близькими до Народного Фронту, та підтримують стосунки з їх лідером Арсенієм Яценюком, який скоріш за все і дав команду своєму міністру не оскаржувати рішення по Бачуну.

Новий Верховний Суд вже «вражає» своїми рішеннями . Тому, навіть у разі, якщо судді Верховного Суду спробують здивувати черговий раз та поновлять пана Бачуна О.В. на посаді, cлід зазначити, що чіткого механізму такого поновлення все ж не існує. Адже ч.1 ст.24 закону «Про судоустрій і статус суддів» чітко передбачає, що голова суду може видати відповідний наказ виключно на підставі акта про призначення на посаду або переведення. Судове рішення як такий акт не вказане.

Тому навряд чи це щось дасть одіозному екс-судді. Можливим варіантом міг бути  конкурсний шлях зі «своїми» людьми, у разі ліквідації ОАСК, чого не сталося. Сьогодні ж пан Бачун, навіть у разі уявного поновлення, в силу своєї непорядності не мав би підтримки для обрання на адміністративну посаду серед колективу.

Тому мабуть єдине на що дійсно варто розраховувати екс-голові Окружного адміністративного суду м. Києва Олегу Бачуну так це на отримання суми грошової компенсації, призначеної ЄСПЛ.

Олег Бойко


Теги статьи: ВАСУОлег БачунУсенко ЕвгенияВолков ОлександрГенпрокуратураВерховний Судсудова реформаДаніленко АнатолійЯремаБачун ОлегКорупціяПрезидент

Дата и время 08 февраля 2018 г., 14:20     Просмотры Просмотров: 4614
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Кулик звернувся до Верховного суду щодо недопуску на конкурс в антикорупційну прокуратуру
ГПУ завершила досудебное расследование дела Арбузова
«Такого ужасного генпрокурора не было в истории Украины»: главный антикоррупционер высказался о Луценко

КДКП звільнила прокурора, який підозрюється в збиранні хабарів разом з водієм
В «Батькивщине» определились с датой выдвижения Тимошенко в Президенты
После праздников Луценко потерял трудоспособность. Документ

ГПУ оголосила підозру у держзраді міністру оборони часів Януковича
Сарган: За перші два тижні нового року правоохоронці затримали 110 хабарників. Працюємо далі
Полиция пытается "спрятать" улики против Пашинского — адвокат

Луценко завернул представление на Дубневича
Арбузова вызвали на допрос в ГПУ
Порошенко отметил государственными наградами трех митрополитов

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.865738