АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 18°C
Днепр: 20°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 15°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Позичальники Приватбанку отримали 7-9 років відстрочки на виплату 23 млрд грн боргів

Позичальники Приватбанку отримали 7-9 років відстрочки на виплату 23 млрд грн боргів
Позичальники Приватбанку отримали 7-9 років відстрочки на виплату 23 млрд грн боргів

15 лютого Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ «Арго-УТН» до Приватбанку та визнав недійсною додаткову угоду від 29.11.2016 до кредитного договору №4А16097Г від 25.10.2016 (на 4,4 млрд грн), укладену між позивачем і відповідачем.

Додатковою угодою передбачалося, що кредит мав бути погашений до 28.10.2017 (з можливістю продовження терміну, якщо сторонами не заявлено про припинення кредитних відносин), тоді як у базовій кредитній угоді визначалося, що кінцевий термін для повернення позики – 28.10.2024.

Свої позовні вимоги ТОВ «Арго-УТН» обгрунтовувало тим, що на оскаржувану додаткову угоду було накладено електронно-цифровий підпис директора ТОВ "Арго-УТН" та електронну печатку компанії особою, яка не мала повноважень на вчинення такого роду правочину від імені позивача, а тому, на думку позивача, спірна додаткова угода є недійсною. Ще позивач наголошував, що про обставини укладення спірного правочину йому не було відомо.

У своєму рішенні суд зазначив, загальні збори ТОВ "Арго-УТН" уповноважували директора на підписання кредитного договору, однак як випливає з протоколу загальних зборів, не надавалися повноваження щодо укладення додаткової угоди в частині зменшення строку повернення отриманих кредитних коштів.

12 лютого Госпсуд м. Києва з аналогічних підстав задовольнив аналогічний позов ТОВ «Абсол Трейд» до Приватбанку, визнавши недійсною додаткову угоду від 30.11.2016 до кредитного договору №4А16109Г на 4,6 млрд грн від 04.11.2016.

У цьому випадку в базовому кредитному договорі було встановлено термін повернення кредиту 22.10.2024, а додатковою угодою – 22.10.2017 (з можливістю продовження).

Як писав Finbalance, в грудні суди винесли такі ж рішення в справах за позовами ще кількох позичальників Приватбанку: ТОВ «Тріумф 15» (4,65 млрд грн), ТОВ «Пром Гарант Плюс» (4,55 млрд грн), ТОВ «Брайтон ЛТД» (4,1 млрд грн), ТОВ «Коуч Прайм» (0,7 млрд грн). У цих випадка йшлося про фактичне отримання позичальниками Приватбанку відстрочки на виплату боргів до осені 2024-2026 років.

Всі вказані вище компанії стали позичальниками Приватбанку за наслідками реструктуризації/трансформації корпоративного портфелю (охоплювала позики на 127 млрд грн) у жовтні-листопаді 2016 року. НАБУ пов’язувало тодішніх новоспечених боржників Приватбанку з «приватівцями».

У липні 2017 року вже колишній глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв про неринкові (занижені) ставки кредитів, які видав Приватбанк восени 2016 року (тобто до націоналізації) в рамках реструктуризації/трансформації портфелю корпоративних кредитів.

Дещо згодом заступниця глави правління НБУ Катерина Рожкова публічно визнала, що Нацбанк дав дозвіл «робити їм [Приватбанку] неузгоджену трансформацію під їх відповідальність, але в присутності аудиторів і команди НБУ» (цитата).

«Якби ми зовсім заборонили банку робити реструктуризацію, то до 1 жовтня [2016 року] він би порушив норматив адекватності капіталу, і ми змушені були б визнати його неплатоспроможним. І банк тоді сказав би, що ми спеціально довели його до неплатоспроможності, не дозволивши реструктуризувати портфель. Ми поставили б себе під удар», - констатувала К. Рожкова.

finbalance


Теги статьи: КредитГосподарський судПриватбанкТОВ Арго-УТН

Дата и время 24 февраля 2018 г., 10:46     Просмотры Просмотров: 6701
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В РФ расследуют дело в отношении Коломойского, Боголюбова, Ярославского и Овчаренко о хищении у "Татнефти" сырья на 10 млрд руб. - СМИ
“Приватбанк” оценивает долг экс-владельцев в 165 млрд
Мэр Дрогобыча призвал полицию "навести порядок" с ромами и бездомными в центре города

Приватбанк не домігся в ОАСК перегляду рішення про виплату А-Банку Суркісів 364 млн грн
СМИ: Украинский филиал российского Альфа-Банка готовится к покупке Монобанка
В НБУ, ПриватБанке и Ощадбанке рассказали, когда могут заблокировать карту клиента

ПриватБанк начал блокировать часть карт украинцев: кому и как
“Приватбанк” продал семь земельных участков в Днепре на общую сумму 8,8 млн
Терминал ПриватБанка "съел" деньги, но карту не пополнил: средства отказались вернуть

Апелляция ВАКС оставила заочный арест экс-менеджеру “Приватбанка” по делу о растрате 137 млн
Суд отменил заочный арест Дубилета по делу ПриватБанка: известны подробности
Банкоматы ПриватБанка не выдают деньги, но списывают наличку

Комментарии:

comments powered by Disqus
04 августа 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Обрадовались ли вы отставке Авакова?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.083396