АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -5°C
Днепр: -2°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Податкова реформа: як українцям жити по-новому

Податкова реформа: як українцям жити по-новому
Податкова реформа: як українцям жити по-новому

Кабінет міністр вніс на розгляд Верховної ради зміни до Податкового кодексу. На його основі буде прийматися державний бюджет на 2015 рік.

Законопроект передбачає чимало кардинальних змін, які торкнуться гаманців громадян.  Наприклад, вводиться податок на будь-яке житло, купівлю валюти, потужні автомобілі, продовжується дія військового податку. Також оподатковуватимуться пенсії, які перевищують три мінімальні зарплати (1218 гривень).

Однак найбільш кардинальні зміни передбачаються в декларуванні доходів громадян. У разі прийняття змін до ПК фіскали контролюватимуть витрати громадян шляхом обмеження готівкових розрахунків. Перевищення витрат над доходами обкладатиметься податком в 30%.

INSIDER вичленив з 200 сторінок "податкової реформи" найбільш важливі зміни, яких варто очікувати в наступному році.   

Тотальний контроль 

Вводиться декларування доходів фізичними особами. З січня по листопад 2015 року всі громадяни повинні будуть подати так звану "нульову" декларацію. В ній потрібно вказати всі доходи в тому числі отриманні незаконним шляхом: готівкові гроші, заощадження, банківські метали, рухоме та нерухоме майно, цінні папери, долі/паї в юридичних особах.

Якщо фізична особа не задекларує доходи, то податкова автоматично вважатиме, що вартість активів платника податків становитиме 200 тис. грн. При цьому наявні кошти та активи вже не враховуватимуться фіскалами.

Якщо українець задекларує більше 200 тис грн, то він буде змушений покласти їх на рік на банківський рахунок. У разі дострокового знаття цих коштів платник податків зобов’язаний буде сплатити державі 3% від їхньої вартості. І так само доведеться сплатити 3% якщо задекларована сума - понад 200 тис грн не буде покладена в банк.  

Декларування доходів громадян вводиться для контролю за їхніми витратами. Податкова може перевірити доходи та витрати платника податків, якщо вартість його активів перевищує задекларовану/документально підтверджену суму доходів в 40 мінімальних зарплат  (48720 грн).

Перевірка також може бути якщо обсяг витрат фізособи на 40 мінімалок перевищить суму задекларованих.

При визначенні джерел походження коштів використаних для здійснення витрат податкова буде враховувати доходи інших членів родини, або осіб, що спільно проживають з платником податків.

Рішення про проведення перевірки за витратами та доходами платника податків прийматиме керівник, або його заступник, місцевої податкової. В такому рішенні обов’язково мають вказуватися обставини для здійснення документальної перевірки.

Якщо фіскали виявлять перевищення витрат громадянина над обсягом його доходів то таким чином буде визначена база для оподаткування, яка дорівнює різниці перевищення витрат над доходами (враховуються і заощадження, вказані в "нульовій" декларації).

Далі платнику податків буде надіслане податкове повідомлення про сплату суми податку, який дорівнюватиме 30% від встановленої бази оподаткуванні (різниця між витратами та задекларованими/документально підтвердженими доходами).

При цьому держава гарантує амністію всім декларантам. Тобто, проти платників податків не будуть порушуватися кримінальні справи через придбанні активи та майно за кошти, отримані незаконним/напівзаконним шляхом. Крім того, держава не вимагатиме доводити джерела походження активів, вказаних в нульовій декларації.

В прикінцевих положеннях змін до ПК вказано, що неподання/несвоєчасне подання  громадянином декларації про доходи або перекручування даних в ній тягне за собою попередження або штраф від 3 до 8 неоподаткованих мінімумів (17 грн – неоподаткований мінімум).

Для контролю витрат фізичних осіб в Податковому кодексі встановлюється граничний розмір готівкових розрахунків. Так розрахунок в готівці протягом дня між фізобою і підприємством не можуть перевищувати 15 мінімальних зарплат (18270 грн). Такі ж обмеження встановлені між фізособами за договорами купівлі-продажу та підприємствами.

Від автомобілів до пенсій

Так звана реформа податкового законодавства збільшує ставку податку на доходи фізичних осіб. Це той податок, що громадяни сплачують щомісяця зі своєї офіційного зарплатні в розмірі 15% або 17% - якщо місячний дохід перевищує 12,8 тис грн.

Відтепер працівник сплачуватиме 15% від місячного доходу, який не повинен перевищувати 12180 грн. Якщо сума доходу буде більше, то ставка зросте до 20% (з суми перевищення).

Ставку податку з доходів, отриманих від процентів, дивідендів або роялті підвищать з 15% до 20%.

Крім того, пропонується підвищити до 2% збір до пенсійного фонду за купівлю готівкової валюти населенням. Безготівкова купівля валюти не обкладатиметься збором.

Пенсії, що перевищують 3654 гривні на місяць обкладуть податком за ставкою 15% (податок збиратимуть з перевищення). Раніше ця норма стосувалася пенсій від 10 тис гривень.

Військовий податок в розмірі 1,5% з зарплат українців буде продовжений ще на рік. Його було введено в 31 липня 2014 року і передбачалося, що діяти він мав до кінця поточного року.

Вводиться податок на потужні автомобілі. Так за законопроектом за автомобіль віком до 5 років та об’ємом двигуна 2,5 тис. см3 для дизельних (3 тис. см3 – для бензинових), то доведеться щороку платити в бюджет 25 тис грн. податку.

За "хрущовку" заплати 1000 грн

Змінами до Податкового кодексу вводиться оподаткування нерухомості, не залежно від площі об’єкта. Як відомо, сьогодні квартири до 120 кв м і будинки до 250 кв м не оподатковуються.

Діючим законодавством оподатковувалася житлова нерухомість. Змінами вводиться оподаткування нежитлової нерухомості.  

Ставка податку на нерухомість встановлюється в розмірі 2% мінімальної заробітної плати (1218 грн) за 1 кв. м площі. Умовно кажучи в рік за один квадрат доведеться заплатити приблизно 24 грн. Якщо у вас "хрущовка" на 40 квадратів, то розмір податку становитиме майже тисячу гривню. У разі якщо ви проживаєте в сільській місцевості в будинку 100 кв м, то в рік доведеться платити 2,5 тис. грн. Не зрозуміло, чи підпадатимуть під оподаткування господарські будівлі в сільській місцевості.

Цей податок відноситься до місцевих, тому пільги на його сплату встановлюватиме місцева влада на основі майнового стану та рівня доходів платника податків. Тобто, місцеві чиновники на власний розсуд визначатимуть розмір пільги і їх отримувача.

Податком на нерухомість також обкладається вся комерційна нерухомість.

Инсайдер


Теги статьи: НалогНалоги

Дата и время 23 декабря 2014 г., 18:54     Просмотры Просмотров: 4259
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Рада подарила Ахметову еще 3 миллиарда
С украинцев собрали больше налога на недвижимость
Налоговая скидка: за что украинцам могут вернуть деньги

Порошенко подписал закон об изменении правил ввоза в Украину посылок из-за границы
Евробляхеры не хотят платить налоги за свои авто
Порошенко подписал закон об изменениях в Налоговый кодекс: что ждет украинцев

Проверки и штрафы: украинских пенсионеров ждут новые издевательства
ДТЭК получил прибыль благодаря росту добычи и изменению мировых цен на энергоносители
Рева рассказал об «уникальной системе» налогов в Украине, благодаря которой Коболев заплатил из своей премии только 8 тысяч грн

Украинцы бросились массово растамаживать "евробляхи": что известно
Как в Европе: украинцам грозят проверки и штрафы в 125 тысяч
Журналист Андриюк о налогах «Динамо: Игорь Михайлович, вы нас за дураков держите?

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056272