АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 3°C
Ровно: 2°C

Провал Турчинова

Провал Турчинова
Провал Турчинова

Сьогодні нас ледь не виключили з фракції Блок Петра Порошенка, пише у себе на блозі народний депутат Сергій Лещенко.

Нас – це депутатів, які не голосували за закон про посилення повноважень Ради національної безпеки і оборони.

Скажу відверто – досі на фракції ніколи не було розмови в таких тонах, як це сталося сьогодні.

Я не голосував за закон про розширення повноважень РНБОУ з таких причин:

1. Я проти створення посад і повноважень під людину. Я був проти Міністерства інформаційної політики – так само я проти наділення Олександра Турчинова особливими повноваженнями як секретаря РНБОУ. Це – технічна посада, за якою тобі належить організація роботи колегіального органу. Друзі, досить вигадувати під кожного нового керівника нові органи і нові повноваження. Чим тоді ми відрізняємося від Януковича? При чому, вводячи в законодавче поле нові функції для секретаря РНБОУ, ми закладаємо їх набагато років наперед. Якщо сьогодні вони перебуватимуть у руках Турчинова, то де гарантії, що через декілька років ці надзвичайні повноваження не отримає людина, яка своєю рукою голосувала за диктаторські закони 16 січня?

2. Я проти способів комунікації з колегами по коаліції у виконанні лідерів фракції «Народний фронт», які часом змагаються зверхності. Та різниця в 50 тисяч голосів, з якою «Народний фронт» випередив Блок Порошенка на виборах, не дає їм морального права вважати, що вони є «надлюдьми» вищої касти, а всі їхні ініціативи є дороговказом для решти парламенту. Аби домогтися своєї цілі, «Народний фронт» має розмовляти з фракціями, приходити на засідання до партнерів по коаліції, переконувати аргументами, а не шантажем. Гасло «Парламент – не місце для дискусій» давайте залишимо нашим сусідам-агресорам. І не треба казати, що закон про РНБОУ – це ініціатива президента. Будь-хто обізнаний у політиці знає, що закон є вимогою Турчинова перед призначенням на посаду.

3. Аргументи Тетяни Чорновіл про те, що ми не голосували через бажання «пропіаритися», я вважаю несерйозними. Жодного коментарю на жодному телеканалі я не давав – а сказати мені є що, повірте.

4. Сумно читати твердження колег по фракції про намір покарати «парламентських неофітів», які не голосували за розширення повноважень РНБОУ. Наша відмінність від досвідченіших колег у тому, що ми щиро та відкрито натиснули кнопку «утрималися» (я, Добродомов, Заліщук, Климпуш-Цинцадзе, Лаврик, Найєм і Томенко). Тоді як половина групи УДАР просто не голосувала за це рішення, вийнявши картки, і вони висвітилися в системі як «відсутні» – хоча були в парламенті.

Зверніть увагу, хто не голосував за закон з числа старожилів: Пинзеник, Чумак, Агафонова, Продан, Юринець, Різаненко, Пацкан, Новак. Це не абстрактні «неофіти», а люди з ім’ям. І не голосували вони абсолютно свідомо – тому що так само вважають неприйнятною цю спробу зламати всіх через коліно.

5. Також дивно чути реакцію деяких колег по фракції щодо нашої «некомандної гри» – при тому, що велика частина колег не читали ні законопроект про РНБОУ, ні поправки, які вони дружно провалювали – просто не зважаючи на ціну рішень, які вони ухвалюють. Фракція БПП вирішила підтримати закон у понеділок ввечері, фізично навіть не бачивши в очі порівняльну таблицю до другого читання, бо вона з’явилася пізніше. Додам також, що у БПП не затверджено положення про фракцію, яке регулювало би партійну дисципліну та фіксувало обов’язки депутатів щодо голосування.

6. А тепер по-суті. Особисто я вважаю неприйнятною передбачену законопроектом спробу завести під вплив секретаря РНБОУ абсолютно нові та, сподіваюся, незалежні органи, що тільки створюються в Україні – Національне антикорупційне бюро та Нацагенство з питань протидії корупції. Тим більше, якщо ці повноваження потраплять у підпорядкування висуванця «Народного фронту» – політичної сили, яка має аж надто багато нарікань щодо наявності в її рядах осіб, причетних до корупції.

Саме тому мною і ще групою народних депутатів підготовлено поправки до закону, які передбачають видалення з тексту законопроекту повноважень РНБОУ (вважай – секретаря) з «координації та контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції».

Сьогодні Рада дружно провалила аналогічну поправку. У підсумку – 223 голоси «за» і провалено весь закон. Шкода.

Але часи, коли можна було керувати депутатами підкупом, шантажем та гучними голосовими командами, залишилися в минулому. Пора це уже зрозуміти. Усім.

http://укроп.org/


Теги статьи: Турчинов

Дата и время 25 декабря 2014 г., 11:31     Просмотры Просмотров: 2655
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Дело Труба: не принимая участия в конкурсе, муж львовской судьи стал главой Госбюро расследований
Новоизбранный глава ГБР оказался человеком Пашинского
Сергей Билан. Спец по тёмным делам налоговой милиции

Турчинов пошутил, а Путин попал в ловушку — военный эксперт
Не понравилось: Турчинов заявил, что не намерен баллотироваться в президенты
Россия начала стягивать военные силы к границам Украины

Турчинов пообещал расстреливать тех, кто помогает России
Турчинов скрывает комсомольское прошлое и «забыл» об армии
Турчинов: Мы должны понимать, что происходит на Камчатке и в других регионах страны-агрессора

Мобілізація «Народного фронту». Навіщо Яценюк і Аваков скликають з’їзд
Гриценко: вместо Колмогорова на скамье подсудимых должны были сидеть Турчинов и Порошенко
В Киевской области испытали боеприпасы украинского производства

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0842