АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 16°C
Днепр: 18°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 12°C
Ужгород: 16°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Оборудка на 17,5 мільйонів гривень: хто в курортній Фонтанці дороги ремонтує

Оборудка на 17,5 мільйонів гривень: хто в курортній Фонтанці дороги ремонтує
Оборудка на 17,5 мільйонів гривень: хто в курортній Фонтанці дороги ремонтує

Фінансова децентралізація в Україні відкрила чимало можливостей для розвитку не тільки крупних міст, але й маленьких сіл та селищ, особливо якщо вони мають додаткові джерела доходів.

Дійсно, бюджети на місцях значно виросли, тому навіть маленькі села отримали змогу ремонтувати дороги і школи, покращувати матеріально-технічну базу дитячих садків, змінювати умови проживання людей. Але коли мова йде про великі гроші, завжди знайдуться ті, хто захоче скористатися ситуацією.

Під самою Одесою на березі Чорного моря розкинулося невеличке село, де проживають усього близько шести тисяч жителів, Фонтанка. Там тільки в минулому році на ремонт доріг було виділено, згідно з даними порталу Прозорро, близько 17,5 мільйонів гривень. Але найцікавіше – всі ці гроші були віддані трьом пов’язаним між собою компаніям без проведення тендеру. Подробиці – в розслідуванні «Ні корупції».

Мільйони, закатані в асфальт

Минулий рік виявився для Фонтанки вдалим – місцева влада виділила чималі кошти на ремонт доріг у маленькому селі на березі моря. Але суми, які кожного разу виділялись на ремонт дорожнього покриття в селі, ніколи за весь 2017-й рік не перевищували 1,5 мільйона гривень, тобто той поріг, після якого, згідно з законом, треба проводити тендер і обирати переможця для виконання робіт за бюджетні кошти через конкурс.

Більше того, за весь рік Фонтанська селищна рада не віддала жодного підряду чужим – усі три компанії, які отримували гроші платників податків, між собою мають тісні зв’язки і скоріш за все належать одній групі бізнесменів.

Так, лідером з отримування бюджетних коштів при виконанні ремонту доріг у Фонтанці стала компанія ТОВ «Юг строй компані», яка виконала підрядів на 14,4 мільйони гривень. Чимало грошей було віддано й фірмі ТОВ «БК Дорсервіс», а саме двома підрядами на загальну суму понад 2,8 мільйонів гривень. ФОП «Амірханян Едік Грачикович» отримав з бюджету Фонтанської селищної ради більше 300 тисяч гривень.

При цьому нерідко договори на ремонт доріг на різних вулицях у Фонтанці підписувалися в один день, і сума в сукупності перевищувала допустиму законом допорогову закупівлю, але чомусь місцева влада тендери не об’являла, а віддавала гроші «своїм» компаніям.

Розводка на трьох

Хто ж стоїть за цими підприємствами? Як виявилось, усі ці фірми пов’язані між собою і належать, скоріш за все, одним власникам.

Так, згідно з даними аналітичної системи, ТОВ «Юг строй компані» була зареєстрована зовсім недавно – всього 2,5 роки тому в вересні 2015-го. Статутний капітал - лише тисяча гривень. Керівником підприємства-фаворита бюджетних підрядів є якийсь Олег Васильович Пшеничний.

Одночасно цей же Олег Васильович Пшеничний у 2016 році був керівником іншого «любимчика» Фонтанської селищної ради ТОВ «БК Дорсервіс». А у 1998 році до 2012 року директором зазначеного підприємства був Амірханян Едуард Грачикович.

При цьому ФОП «Амірханян Едік Грачикович» у 2017 році також отримував бюджетні гроші за ремонт доріг у Фонтанці. Більше того, Едік Амірханян ще у 2017 році входив у перелік засновників компанії «БК Дорсервіс».

До речі, головним КВЕДом ФОП «Амірханян Едік Грачикович» є надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів. Але йому якимось дивом віддали сотні тисяч гривень з бюджету на ремонт доріг.

Едік Амірханян. Фото з фейсбук

 

Всі ці сплетіння доводять, що насправді 17,5 мільйонів із бюджету Фонтанки було віддано одним і тим самим бізнесменам. Чим же вони так догодили місцевій владі?

Порушення зафіксовано. Підозрюваних нема

Про те, що не проводячи тендер на ремонт доріг, посадовці Фонтанської селищної ради порушують закон, на своїй сторінці у фейсбуці написав одеський юрист Олександр Рябець, додавши копію відповіді з прокуратури Одеської області щодо цього. Зокрема в документі зазначено, що в діях посадових осіб Фонтанської селищної ради вбачається поділ предмету закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедур відкритих торгів, що є порушенням закону про закупівлі.

Рябець також зазначив, що він з командою юристів виявив «злив» майже 10 мільйонів гривень бюджетних коштів на ремонті доріг у Фонтанці, додавши, що тривалий час не може дістатися керівництва села для коментаря, через те, що вони поїхали в іншу країну на корпоратив.

При цьому, згідно з е-декларацією голови Фонтанської селищної ради Наталії Мішиної,  заробітна плата посадовиці досить скромна і не перевищує 185 тисяч гривень на рік, пенсія – менше 15 тисяч гривень. У чоловіка пенсія трохи більше 60 тисяч гривень за весь рік, також він отримав 14 тисяч гривень за оренду нерухомості. Ніяких офіційних заощаджень Мішина не задекларувала. Звідки ж тоді гроші на закордонний корпоратив?

Наталія Мішина. Фото з фейсбук

 

Відреагували на порушення закону про закупівлі у Фонтанці й у поліції – так, у січні цього року було порушено кримінальну справу за статтею зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Окремим епізодом провадження стали угоди саме з ТОВ «БК Дорсервіс» і ТОВ «Юг строй компані».

Більше того, з матеріалів слідства випливає, що махінації з ремонтом доріг у Фонтанці реалізуються досить давно. Принаймні, правоохоронці розслідують історію ще 2014 року, коли з бюджету громади було виділено понад мільйон гривень на ремонт дороги, але обсяг робіт не відповідає заплаченим за них грошам – так, згідно з судовою будівельно-технічною експертизою, роботи були виконані на суму 767 тисяч гривень, а з бюджету пішло 1,192 мільйона гривень. Куди поділись 425 тисяч гривень, не відомо.

Але поки в цій історії нема жодних підозрюваних. А зараз уже наближається новий сезон ремонту доріг, і, очевидно, що ситуація не зміниться, якщо на це нахабне порушення закону не буде адекватної реакції правоохоронної системи.

Олена Зігульська, для "Ні корупції!"


Теги статьи: ТОВ БК ДорсервісМішина НаталіяТОВ ДорсервісАмірханян ЕдуардПшеничний ОлегФОП Амірханян Едік ГрачиковичТОВ Юг строй компаніОдеська областьФонтанкаремонт доріг

Дата и время 14 марта 2018 г., 22:28     Просмотры Просмотров: 3061
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.035614