АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 27°C
Харьков: 28°C
Днепр: 28°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 27°C
Львов: 26°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 26°C
Ровно: 27°C

Чи можливо в МОЗі впихнуть невпихуєме?

Чи можливо в МОЗі впихнуть невпихуєме?
Чи можливо в МОЗі впихнуть невпихуєме?

Місяць тому у МОЗ розгорівся скандал, спричинений розслідуванням організації «Стоп корупція», у якому вони викрили корупцію,  фальсифікації та перевищення повноважень при призначенні на посади Координатора та Консультантів проекту Світового Банку більш ніж на 200 млн дол. 

Були опубліковані документи з фальсифікованими комісією даними у конкурсі на посаду Координатора проекту на користь Аліни Ткаченко, а також підтвердження фальсифікації даних про свій фаховий досвід самою Ткаченко А.В. 

Пані Ткаченко не набрала найбільшої кількості балів серед усіх учасників конкурсу, про що свідчить звіт комісії. А також вказала неіснуючий досвід в своєму резюме – участь у неіснуючому міжнародному тренінгу, що дозволило ій отримати додаткові бали від комісії. 

Але висновок членів комісії під тиском заступника міністра Павла Ковтонюка був невідворотнім - призначати. 

Як повідомили джерела в МОЗ, дане викриття спричинило неабиякий переполох – комісія стала працювати у абсолютно закритому режимі, Ковтонюк перевіряв телефони та електронну пошту всіх членів комісії, погрожував всім звільненням, вчинив терор всьому міністерству задля того, щоб знайти джерело витоку інформації. 

На протязі місяця ніхто з керіництва МОЗ не надав жодного публічного коментаря з цього приводу. Як повідомили у ГО «СТОП корупція» вони не отримали відповідей на офіційні запити ні від Міністерства, ні від Кабінету Міністрів.  А ось представники Світового Банку у Вашингтоні та Києві на отримані запити одностайно відповілі, що неодмінно будуть розбиратися у цій корупційній ситуації. 

Їжачки плакали, кололися, але продовжували лізти на кактус! 

Ситуацію виствітлювали не тільки українські, а й європейські видання.

Але не дивлячись на викриття та міжнародний розголос, Павло Ковтонюк, з мовчазної згоди в.о. міністра проводить все-таки призначення “своїх”, хоча і не достататньо фахових людей, на посади Координатора ГКПП та двох Консультантів проекту – одного Консультанта призначають навіть взагалі без конкурсу. 

І це при тому, що Ковтонюк особисто проводив кампанію по залученню до участі у цих конкурсах високофахових спеціалістів – проводив зустрічі з  бізнес-школах, агітував через ЗМІ та всім міністерством проводили інформаційну кампанію, котра привела до участі у конкурсах десятки високофахових спеціалістів. Навіть деяких міжнародно відомих експертів, до рівня яких самому Ковтонюку ще багато треба мати часу та натхнення. Звісно якщо НАБУ не скорегує його особисті плани на подальшу кар’єру. 

Призначення на посади оприлюднені на сайті проекту від 13 березня. Але ж, знову таки чомусь без прізвищ переможців. До чого така таємничість? 

У конкурсах міністерства тепер жодний поважаючий себе фахівець не прийме участь. І це при тому, що рівень фаховості команди міністерства і так залишає бажати кращого. Такі оцінки надали працівники міністерства юстиції та міністерства регіонального розвитку, котрим постійно доводиться працювати в робочих групах над спільними проектами з МОЗ. 

Редакція з’ясувала декілька нових невідворотніх фактів, котрі доповнють картину з конкурсами та призначеннями. 

По-перше,

Аліна Ткаченко в минулому році вже вигравала цей же самий конкурс на Координатора ГККП, але була відхилена Світовим банком через невідповідність кваліфікаційним вимогам.

Вбачається, її трохи підготували, підтосували і знову відправили «перемагати» на конкурс. 

Що дуже дивує - невже у заступника міністра немає більше кандидатур? Хоча що значить немає кандидатур! Чому він перешкоджає тому, щоб найняти кращих з тих, хто подається на конкурс? Нагадуємо це вже третій конкурс на цю посаду за 1,5 роки, котрий проводить Ковтонюк, постійно намагаючись проштовхнути своїх людей, а Світовий банк раніше відхиляв ці кандидатури з причини невідповідності кваліфікаційним вимогам проекту. А цього разу – пані Дорошенко зі сторони Банку затвердила. 

Адже таким чином він вже змусив чекати 1,5 року всю медичну галузь, офіс Світового банку, мед реформу і українських пацієнтів, коли не призначав повторні конкурси та гальмував запуск всього проекту. Нехай весь світ зачекає! 

По друге, це те, що Олена Дорошенко - однокурсниця Павла Ковтонюка. Це фахівець з охорони здоров’я Світового банку в Україні яка з боку Світового банку закрила очі на фальсифікації в конкурсі на посаду Координатора Спільного проекту МОЗ та Світового банку на понад 5 млрд грн.

Павло Ковтонюк и Олена Дорошенко двічі однокурсники – обоє навчалися у Києво-Могілянський академії та в Університеті Маастрихта. 

А можливо саме пані Дорошенко координувала весь процесс конкурсу та призначення Ткаченко А.В?  Чи знав про це голова місії Світового банку в Україні Фенг Зао - невідомо.

Однак усі особи Світового банку у Вашингтоні та Києві з якими спілкувалися представники видань, відповіли що неодмінно розберуться у даній ситуації. 

По-третє, у підтасуваннях комісії є руки – це Юрій Скоклюк. Він є одним з закупівельників проекту Світового банку. 

Конкурс на Координатора ГКПП міністерство оголошувало 3 рази. І в попередні рази їх скасовували, бо ніяк не могли провести потрібного кандидата. У всіх трьох конкурсах консультант по закупівлі, який вів ці конкурси був чомусь один і той же - Юрій Скоклюк.  І конкурси на яких затвердили «своїх» Консультантів проекту вів також Скоклюк. 

Саме його посада та функціональні обов’язки дозволяють заступнику міністра одноосібно керувати відбором кандидатів та затвердженням переможців конкурсів Світового банку. Адже основним завданням посади закупівельника є прийом заявок, відбір, ранжування кандидатів, подання - здійснення всіх процедур згідно вимогам Світового банку по відбору та затвердженню переможців конкурсів. 

Саме Скоклюк, виконує всі вказівки Ковтонюка. В тому числі просто взяв і викинув резюме Вашадзе, яке внаслідок цього навіть не розглядалося комісією – на розгляді у звіті немає його прізвища (дивись таблицю нижче).  А лист з документами на конкурс від нього на Скоклюка є. 

 

За обов’язками своєї посади Юрій Скоклюк формував підсумковий звіт роботи комісії та висновок про переможця. Ось частина звіту – це підсумкова таблиця в якій видно, що Ткаченко набрала не найбільшу кількість балів, її отримав інший кандидат.

 

А ось висновок комісіі із звіту всупереч таблиці вище. Перемагає по підрахунку балів інший, а переможцем вписують Ткаченко. Цікаві технології?

 

Контролюючі органи можуть пересвідчитися в тому, що це оригінали документів і їх неможливо переробити, тому що за процедурою ці документи не існують в паперовому вигляді – а передаються в електронному вигляді по протоколу на сервер Світового банку.

Цікавим фактом також є те, що до МОЗ Юрій Скоклюк працював на аналогічній посаді закупівельника у Сергія Тігіпко. І можливо делегований в міністерство в інтересах цього вже люстрованого політика. Адже відомо що він є вагомим ігроком фармацевтичного ринку – володіє мережею аптек ТАС. 

В черговий раз заступник міністра підставив всю медреформу 

Так чи можливо впихнуть невпихуєме?

В Міністерстві охорони здоров’я можливо все. 

Невже після такого Ковтонюк і Скоклюк залишаться на посаді, а новопризначені почнуть розбудовувати проект та витрачати кредитні гроші? І взагалі неможливо зрозуміти як Світовий банк буде співпрацювати з МОЗ та контактувати з тими, кого вони викрили на виявлених фальсіфікаціях. 

Чи сприяє такому свавіллю свого заступника міністр Уляна Супрун? Адже вона неодноразово наголошувала на обов’язковій прозорості та неупередженості у адмініструванні медичної галузі та реалізації перетворень. 

Громадськість, медична галузь, міжнародні організації, котрі допомагають розбудовувати реформу, ЗМІ та особливо, учасники конкурсів, продовжують вимагати публічних коментарів від виконоючої обов’язки міністра Уляни Супрун та ії заступника Павло Ковтонюка та очікують реакції НАБУ.

Руслан Якушев


Теги статьи: Супрун УлянаТигипкоСкоклюк ЮрійДорошенко ОленаСвітовий банкКоординатор ГККПКовтонюк ПавелТкаченко АлинафальсифікаціїСтоп корупціяСкандалМінздравМОЗ

Автор статьи:
Руслан Якушев
Все статьи автора

Дата и время 17 марта 2018 г., 15:29     Просмотры Просмотров: 5283
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.105249