АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 19°C
Днепр: 20°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 19°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Яйця в шоколаді

Яйця в шоколаді
Яйця в шоколаді

Ось уже четвертий рік уважно я спостерігаю за невпинно зростаючим благополуччям олігарха Юрія Косюка, чиє ім’я стало синонімом слів «розпил» і «марнотратство».

Вперше я звернув на нього увагу, коли він на нетривалий час обійняв посаду заступника голови Адміністрації Президента, роботу в якій гармонійно поєднував з відпочинком на Сардинії і поверненням ПДВ своїм підприємствам. Після звільнення з АП Косюк анітрохи не віддалився від влади, скоріше навпаки — ще більше зміцнив зв’язки, що дозволило йому отримувати мільярдні дотації з державного бюджету, про що я вже писав, і не раз.

Розкішна вечірка Косюка в Куршавелі справила на мене яскраве враження, хоча останнім часом здивувати мене стає дедалі складніше. Шампанське на 2 мільйони гривень у той момент, коли українці свідомо мерзли під час акції «Прикрути», стало наочною ілюстрацією ставлення Косюка до проблем країни, яка його збагачує, а потворне виконання Державного гімну на п’янці нагадало мені сцену з роману «Цукровий Кремль» Володимира Сорокіна. Втім, все це свято життя оплатили ми з вами з власної кишені.

У 2017 році Косюк отримав $52 млн дотацій із державного бюджету. 7 березня цього року його компанія «Миронівський хлібопродукт» оголосила про виплату $80 млн дивідендів. Тобто всі гроші, отримані від держави, Косюк просто виведе на свої закордонні рахунки. Вибачте, шановні співвітчизники, але яхти з альпійськими вечірками — справа недешева.

І все б у нього було добре, але на початку 2018 року вступило в дію дотаційне обмеження — 150 млн грн «в одні руки». Косюк вирішив зробити все аби держава не перекрила йому золотий дощ у вигляді дотацій і пролобіював наступні речі:

1) домігся від уряду скасування ВСІХ витрат у програмі, по якій встановлено обмеження по дотаціях в одні руки;

2) домігся перескерування ВСІХ коштів на програму дотацій тваринництва, по якій обмежень встановлено не було. В результаті бюджет цієї програми виріс аж в 23 рази — з 170 млн грн в 2017 році до 4 млрд грн в 2018.

3) домігся визнання курки частиною тваринництва. Відтепер курка — офіційно тварина, а не птах, і вперше за весь час існування української економіки її почнуть дотувати як тварину. No comment.

4) домігся запровадження двох нових державних програм, у яких він отримує левову частку дотацій. Зокрема, передбачається компенсація у розмірі до 1 млрд грн за будівництво птахокомплексу, враховуються навіть витрати, понесені декілька років тому.

Остання схема — просто геніальна у своій фантастичній зухвалісті. Якщо хтось почне будувати нову ферму зараз, то суто фізично не зможе завершити її до кінця року, щоб отримати дотації. Відповідно, дотувати будуть тих, хто вже все побудував або закінчує будівництво.

І тут виникає делікатне питання: якщо держава за наші з вами податки, заднім числом компенсує Косюку приблизно 55% вартості будівництва нових птахоферм, чи передасть Косюк у державну власність відповідну частку птахофабрик? Правильна відповідь — «ні», але це не позбавляє нас права вимагати одержавлення частини бізнесу олігарха, за яку ми заплатили зі своїх кишень.

Бюджетний комітет ВР отримав від уряду перелік напрямів розподілу цих коштів. На дотації по компенсації видатків на будівництво птахокомплексів, найбільшу вигоду від яких має отримати Косюк, передбачено 2,3 млрд грн. Зважаючи на суспільний резонанс, 14 березня комітет вирішив, що для ухвалення обґрунтованого рішення потрібні висновки аграрного та податкового комітетів ВР.

Комітет з питань аграрної політики 13 із 19 голосами виступив за встановлення обмеження у розмірі 150 млн грн в одні руки. Податковий комітет підтримав свої колег. Останнє слово — за бюджетним комітетом, яким керує член БПП Андрій Павелко. І вже на цьому тижні ми дізнаємось, хто з депутатів все ще в змозі адекватно сприймати і оцінювати реальність, а кого вже «переконав» Косюк.

Наразі Косюк проводить потужну піар-кампанію, яка має на меті відбілити його репутацію і відволікти суспільну увагу від його махінацій з бюджетом. Піарники Косюка зуміли здобути лояльність кількох впливових медіа, запустили нав’язливу рекламу Косюка у фейсбуці. Але все це — білий шум, який не має нічого спільного зі справжнім станом речей.

«Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені», — сказав видатний український меценат Євген Чикаленко. «Дивак, ти просто не був у Куршавелі», — відповідає йому видатний український птахівник Косюк.

 


Теги статьи: БюджетАдміністрація ПрезидентаМиронівський хлібопродуктЮрий Косюк

Дата и время 19 марта 2018 г., 22:06     Просмотры Просмотров: 929
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Зарабатывают миллионы: брата Лорак уличили в махинациях с оборонным бюджетом Украины
Переговоры с МВФ провалены. Транша не будет до бюджета
Война за липы с мэром: как ужгородцы спасают свою набережную

На антикоррупционный суд в проект бюджета заложили 287 млн гривен
Николай Негрич: новое лицо киевской политики со старыми грехами
Сенат США поддержал проект бюджета Пентагона на 2019 год с $250 млн для Украины

Сигареты, водка и связь — что кроме газа подорожает в 2019 году
С каждого украинца соберут по 4 тыс. на пенсии: сюрпризы бюджета-2019
В мережі оприлюднили інформацію щодо купівлі авто співробітниками НАБУ

Политическая элита опять предлагает Украине плохой бюджет, где экономика и ее развитие вторичны – эксперт
Бюджет 2019 – на чем заработают и где сэкономят
Стало известно, кому в Украине рекордно поднимут минимальную зарплату

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.435068