АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 18°C
Днепр: 18°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 16°C
Львов: 11°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Яйця в шоколаді

Яйця в шоколаді
Яйця в шоколаді

Ось уже четвертий рік уважно я спостерігаю за невпинно зростаючим благополуччям олігарха Юрія Косюка, чиє ім’я стало синонімом слів «розпил» і «марнотратство».

Вперше я звернув на нього увагу, коли він на нетривалий час обійняв посаду заступника голови Адміністрації Президента, роботу в якій гармонійно поєднував з відпочинком на Сардинії і поверненням ПДВ своїм підприємствам. Після звільнення з АП Косюк анітрохи не віддалився від влади, скоріше навпаки — ще більше зміцнив зв’язки, що дозволило йому отримувати мільярдні дотації з державного бюджету, про що я вже писав, і не раз.

Розкішна вечірка Косюка в Куршавелі справила на мене яскраве враження, хоча останнім часом здивувати мене стає дедалі складніше. Шампанське на 2 мільйони гривень у той момент, коли українці свідомо мерзли під час акції «Прикрути», стало наочною ілюстрацією ставлення Косюка до проблем країни, яка його збагачує, а потворне виконання Державного гімну на п’янці нагадало мені сцену з роману «Цукровий Кремль» Володимира Сорокіна. Втім, все це свято життя оплатили ми з вами з власної кишені.

У 2017 році Косюк отримав $52 млн дотацій із державного бюджету. 7 березня цього року його компанія «Миронівський хлібопродукт» оголосила про виплату $80 млн дивідендів. Тобто всі гроші, отримані від держави, Косюк просто виведе на свої закордонні рахунки. Вибачте, шановні співвітчизники, але яхти з альпійськими вечірками — справа недешева.

І все б у нього було добре, але на початку 2018 року вступило в дію дотаційне обмеження — 150 млн грн «в одні руки». Косюк вирішив зробити все аби держава не перекрила йому золотий дощ у вигляді дотацій і пролобіював наступні речі:

1) домігся від уряду скасування ВСІХ витрат у програмі, по якій встановлено обмеження по дотаціях в одні руки;

2) домігся перескерування ВСІХ коштів на програму дотацій тваринництва, по якій обмежень встановлено не було. В результаті бюджет цієї програми виріс аж в 23 рази — з 170 млн грн в 2017 році до 4 млрд грн в 2018.

3) домігся визнання курки частиною тваринництва. Відтепер курка — офіційно тварина, а не птах, і вперше за весь час існування української економіки її почнуть дотувати як тварину. No comment.

4) домігся запровадження двох нових державних програм, у яких він отримує левову частку дотацій. Зокрема, передбачається компенсація у розмірі до 1 млрд грн за будівництво птахокомплексу, враховуються навіть витрати, понесені декілька років тому.

Остання схема — просто геніальна у своій фантастичній зухвалісті. Якщо хтось почне будувати нову ферму зараз, то суто фізично не зможе завершити її до кінця року, щоб отримати дотації. Відповідно, дотувати будуть тих, хто вже все побудував або закінчує будівництво.

І тут виникає делікатне питання: якщо держава за наші з вами податки, заднім числом компенсує Косюку приблизно 55% вартості будівництва нових птахоферм, чи передасть Косюк у державну власність відповідну частку птахофабрик? Правильна відповідь — «ні», але це не позбавляє нас права вимагати одержавлення частини бізнесу олігарха, за яку ми заплатили зі своїх кишень.

Бюджетний комітет ВР отримав від уряду перелік напрямів розподілу цих коштів. На дотації по компенсації видатків на будівництво птахокомплексів, найбільшу вигоду від яких має отримати Косюк, передбачено 2,3 млрд грн. Зважаючи на суспільний резонанс, 14 березня комітет вирішив, що для ухвалення обґрунтованого рішення потрібні висновки аграрного та податкового комітетів ВР.

Комітет з питань аграрної політики 13 із 19 голосами виступив за встановлення обмеження у розмірі 150 млн грн в одні руки. Податковий комітет підтримав свої колег. Останнє слово — за бюджетним комітетом, яким керує член БПП Андрій Павелко. І вже на цьому тижні ми дізнаємось, хто з депутатів все ще в змозі адекватно сприймати і оцінювати реальність, а кого вже «переконав» Косюк.

Наразі Косюк проводить потужну піар-кампанію, яка має на меті відбілити його репутацію і відволікти суспільну увагу від його махінацій з бюджетом. Піарники Косюка зуміли здобути лояльність кількох впливових медіа, запустили нав’язливу рекламу Косюка у фейсбуці. Але все це — білий шум, який не має нічого спільного зі справжнім станом речей.

«Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені», — сказав видатний український меценат Євген Чикаленко. «Дивак, ти просто не був у Куршавелі», — відповідає йому видатний український птахівник Косюк.

 


Теги статьи: БюджетАдміністрація ПрезидентаМиронівський хлібопродуктЮрий Косюк

Дата и время 19 марта 2018 г., 22:06     Просмотры Просмотров: 1405
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Налог на убыток, новый налог на землю и НДС на недвижимость, а также уничтожение ФОПов. Что говорится в законопроекте Кабмина
Бюджету завдані збитки понад 160 млн. грн - ДФС
Украина теряет по 12 млрд в год из-за контрабанды сигарет: какие схемы используют и кто за ними стоит

Пиво и вино для Зеленского – сколько денег тратит ОП на вечеринки
Суд скасував претензії податківців до заводу Косюка на 200 млн грн
Миллион алых роз для Шмыгаля. Кабмин выбрасывает кучу денег на цветы и красивые фоточки

Сколько зарабатывают украинские мэры: опубликован рейтинг
Украина не выделяла миллиарды долларов на поддержку бизнеса в коронакризис, поэтому повышение налогов вызывает вопросы, - Neweurope
В Раде насчитали более 80 нардепов-миллионеров, арендующих жилье за госсредства

“Уголовное освещение”: КП “Информатика” освоит на внедрении непонятной системы еще 400 млн бюджетных гривен
Размеры освоенных «Автомагистралью-Юг» Александра Бойко денег на ремонте дорог выросли вчетверо несмотря на десятки уголовных дел
Звон монет весомей оскорблений! Или почему Кличко победит Зеленского

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064025