АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 8°C
Днепр: 10°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 7°C
Львов: 7°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Контрольований хаос

Контрольований хаос
Контрольований хаос

Інтернетом розлетілось відео, на якому взяті в полон "колеги" так званого "Бетмена" (Олександра Бєднова) - луганського бандита - розповідають як вони катували людей у "підвальчику".

Підвал розташований в гуртожитку Східноукраїнського національного університету ім. В.І. Даля. Читач дозволить рефлексію для усвідомлення прірви до якої скотився Луганськ. Це гуртожиток мого рідного університету. Юність, кохання, екзамени, дружба, мрії, якесь суцільне сонце, яке зазвичай притаманне саме тому ранньому періоду життя. В тому гуртожитку була спортивна секція, проводились репетиції КВН, там студенти ліпили своє майбутнє "сделать бы жизнь с кого". І саме там тепер розташувались катівні "ЛНР". Відповідав за буцегарню дехто на прізвисько "Маніяк" - характерне визначення Малюти Скуратова наших днів. Сам же "Бетмен" колись був начальником охорони клубу "Колізей" (його розбомбили влітку), був виплеканий в правоохоронних органах і мріяв про війну, як про нього згадають ті, хто його знав. До речі, «Сан Санич» 1973 року народження – це та сама «молода поросль», яка не встигла реалізуватись в 90-ті, коли на зміну бандитизму «по понятіям» прийшов «ментівський бєспрєдєл».

 

«В результаті проведених заходів співробітники спецслужб «ЛНР» знищили ватажка бандгрупи з позивним «Бетмен» і затримали його поплічників, підозрюваних у вчиненні тяжких і особливо тяжких злочинів», - повідомляє «генеральна прокуратура» «ЛНР». Бандити спіймали бандитів. Звичайно, такі спецоперації з гранатометами та "шмелями" простими бандитами "з дороги" не проводяться. Ми пам’ятаємо, як професійно і філігранно виконувались замовлення по знищенню авторитетів 90-х, руками спецслужб. "Ничто не ново под Луной" - згадуються слова класика в такому випадку.

 

Цікава деталь - відео допиту знято російськими службами, а оприлюднено як телебаченням "ЛНР" в рубриці "без коментарів", так і українською стороною з відповідними коментарями (сторона "ЛНР" зовсім не боїться в цьому випадку дискредитації "ополченців", відверто називаючи деякі з них бандформуваннями). Майже в цей же час, за день до того, коли "Бетмена" було чи-то вбито, чи-то взято в полон і вивезено до Росії, вже українські військові схопили ще одного ватажка бандформувань так званого "Лєшего". Той "прогулювався" вздовж Бахмутської траси. Бандформування «Лєший» відоме жорстоким терором мирного населення, рекетом та мародерством. І ще – воно, так саме як і група «Бетмена» та Мозгового, ніяк не підпорядковується Плотницькому, у якого є власний загін "Зоря", що має досить обмежений вплив і навіть немає власних полонених. Українські військові в районі «Бахмутки» постійно стикаються із вилазками ворожих диверсійних груп, що підпорядковуються "Лєшему". Ось такий вийшов новорічний обмін "подарунками". Плотницький (російські спецслужби) взяв собі конкурента "Бетмена" (нагадаю, що сам Плотницький вже відкупився за свої зазіхання на "долю" Сім"ї), а українські військові "Лєшего", що дошкуляв.

 

Броунівський рух бандитських розборок, як вже говорилось раніше, лише на перший погляд здається хаотичним. Хіміки цієї речовини не полишають свої досліди над тою сумішшю, якою став тепер Донбас. Політика і війна стали зовнішніми умовами в цій ситуації. Внутрішні фактори досить примітивні - власність, рекет, сфери впливу, бандитизм. Самі заручники стали бізнесом в руках бандитів. Ними не просто обмінюються, ними торгують. І саме торгівлю заручниками зниклий після нападу "Бетмен" свого часу поставив на потік (у Плотницького, нагадаю, полонених немає).

 

Формули ж упорядкування цих хаотичних процесів відомі ще з часів Фелікса Дзержинського, який сам полюбляв власноруч "працювати" у підвалах і пам’ятник якому ще й досі стоїть напроти Луганського національного університету (колишнього Педагогічного університету) натякаючи. Та кількість озброєнь, якою насичений Донбас, не може бути полишена без уваги як Києва, так і Москви. Росія не для того постачала на Донбас озброєння, щоб воно в руках асоціального елементу потрапляло назад. По Україні також вже достатньо розвезено зброї із зони АТО. Так саме не можна надіятись на зухвалість місцевих "божків", які, чого доброго, можуть піти проти волі Самого Путіна. Москві потрібен контрольований хаос і вони бути місити тісто до повної готовності, до повної відповідності слухняної, контрольованої території.

 

- На 8 січня запланована відправка 11-го гуманітарного конвою, - сказав начальник національного центру управління в кризових ситуаціях МНС Віктор Яцуценко. Цією колоною планується доставити до Донбасу близько 1,4 тис. тон "гуманітарної допомоги" з Росії. Росія готує черговий гуманітарний конвой, вже одинадцятий. Узгоджувати ні з Україною, ні з міжнародними організаціями його доставку Кремль не збирається. Перед цим колони з гуманітарним вантажем на окуповані російськими бандформуваннями території були вдесяте доставлені 21 грудня. Що в цих колонах, які "цукерки" сказати важко. Росія дивиться на Донбас як на власну вотчину, яку треба висмоктати і використати по максимуму, періодично підгодовуючи об’їдками. Принижений і забитий Донбас хапає ці об’їдки з радістю скаженого пса. Донбас вже не просить, щоб його почули. Він "благодєнствуєт" серед «градів», «смерчей» і «ураганів». Він лише інколи скулить між стрілянинами і розривами бомб. У нього одне завдання - не потрапити до чергового "підвальчику", яких по його містах безліч. Тому він буде терпіти і їсти гуманітарний хрін з "градом", боязливо оминаючи спалені автівки "бетменів" з обгорілими тілами. Така його доля, така картина, яку він сам дозволив витатуювати на своєму тілі.

 

Валентин ТОРБА


Теги статьи: ЛуганскПыткиЛНРБеднов

Дата и время 04 января 2015 г., 09:27     Просмотры Просмотров: 2161
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.099401