АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -6°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -1°C
Ровно: -2°C

Макаров: Супрун здобула моральну перемогу

Макаров: Супрун здобула моральну перемогу
Макаров: Супрун здобула моральну перемогу

Супрун уже перемогла. Навіть якщо реформу згорнуть або спотворять, як до того спотворили багато чого (хоча, будьмо коректними, не все).

Навіть якщо в. о. міністра охорони здо­ров’я відправлять у відстав­­ку. Навіть якщо медична мафія повернеться до потоків. Так чи так, а Уляна Супрун здобула моральну перемогу, пише для "Тижня" Юрій Макаров

Претензій до неї від самого початку було достобіса. Мовляв, вона не фахівчтгя, до того ж із якимось не таким дипломом. Вона не знається на медицині й на наших реаліях. Вона нерозумна, якщо перекладати конвенційною мовою. Ну й головне: вона прийшла руйнувати те, що до неї ще хоч якось працювало. Ось у цьому "хоч якось" читається цивілізаційна прірва.

Я далекий від того, щоб підозрювати в лихих намірах кожного, хто критично висловився щодо реформи, можливо, найбільшої за масштабами в історії нашої країни, якщо брати до уваги складність галузі, кількість закладів і задіяних працівників, урешті-решт, кількість тих, кого вона безпосередньо торкнеться, тобто всіх нас без винятку. Не виключено, що в планах міністерства закладено не одну бомбу сповільненої дії й вони з часом стануть вибухати, а тоді почнуть волати: "Ми попереджали!".

Але хіба ж не вибухає щодня, щогодини бомба мало не в кожному домі, коли у двері стукає хвороба? Навряд чи знайдеться українець, який на власному досвіді чи досвіді своїх близьких не переконався в смертельній небезпеці машини знущання й болю, яка називається в нас системою охорони здоров’я. Найсумніше, що кожен із непримиренних критиків Супрун, а це здебільшого лікарі, знає в десятки разів більше жахливих випадків, але або вважає цей стан речей прийнятним, або, якщо йдеться про наймудріших, знає, що може бути ще гірше.

Відколи МОЗ оголосило перебудову, я спілкувався з багатьма представниками цеху, з подивом спостерігаючи поступову еволюцію їхнього ставлення до змін. Від категоричного обурення до обережної надії – зазвичай у схожих випадках буває з точністю до нав­паки. Пряма цитата від одного з подвижників і мучеників галузі: "Ну хай би вже бодай якась система з’явилася, аби система!".

Найгірше тим, хто працює в більш-менш успішних державних клініках: їхні голов­лікарі або завідувачі відділень навчилися обходити пастки й рифи імені творця радянської медицини червоного наркома Миколи Семашка, помножені на рідні пострадянські покращення, вони роблять свою справу як можуть (а можуть подекуди чудово), зміни означають руйнацію всього їхнього світу. Є приклади, коли ще вчора зразкові за місцевими мірками лікарні з появою нового "менеджера", а пані Богатирьова кадровою роботою займалася як слід, майже миттєво ставали машинами з висмоктування грошей, втрачали кадри й перетворювалися на суворе пострадянське лайно, доповнюючи загальний пейзаж.

І тут ніби нізвідки з’являється пані "з-за бугра", яка перед тим два роки свого життя бухнула у волонтерський проект "Захист патріотів" без навіть тіні підоз­ри в меркантильних намірах, примудрилася успішно запровадити не просто нову аптечку, а по суті новий стандарт першої допомоги на полі бою, ковтнула досхочу бюрократії разом із корпоративним саботажем, якимось дивом сіла в міністерське крісло зі префіксом в. о. в той історичний момент, коли мода на варягів минула, й почала з тим самим завзяттям упроваджувати здоровий глузд. Пані, яка замість сумочки Chanel тягає безпородний наплічник і яка пересувається замість Range Rover буденним київським метро. Дивачка!

Я спілкувався з Уляною Супрун буквально кілька разів, але переконався, що своєю суто українською, не імпортною впертістю вона може сколупнути гору. І дуже схоже, що, хай як дивно, громадськість тепер уже її підтримає. Бо команда Супрун запропонувала нову модель відносин громадянина з державою, точніше з одним із її організмів, коли сама держава триматиметься на відстані від конкретних процесів мікроменеджменту й лише гарантуватиме та коригуватиме (звісно, все це в ідеалі).

Це показує, як у нас треба працювати з громадою: за допомогою мемів. Програма "Доступні ліки" не працює (у сенсі піару), злам системи побутової корупції не працює, а прості житейські поради працюють. Манту можна мочити, перекис водню не забезпечує достатнього антисептичного ефекту, а флюорографію не треба робити щороку. Не виключено, що я помиляюся, але мені здалося, що ось така апеляція до щоденного особистого досвіду нагадала стражденним, що в медицині головним є фах плюс, як було вже сказано, здоровий глузд. І вже потім ресурси. А що, хтось рахував, скільки українці несуть повз касу, скільки купують ліків і решти необхідного (приміром, стентів) і скільки витрачають на нікому не потрібні цукерки?


Теги статьи: Доступні лікимедична реформаРеформиМОЗСупрун Уляна

Дата и время 20 апреля 2018 г., 20:35     Просмотры Просмотров: 959
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Конфликт в Институте сердца: Супрун рассказала о судьбе задержанной девушки
Супрун советует беременным украинкам не есть сырые яйца, сладкое, горькое и мел
Это дурдом: Минздрав хочет закрыть психбольницу для особо опасных пациентов, но не все этому рады

Супрун рассказала, кому из украинцев придется платить за медуслуги в 2019 году
МОЗ: Одеський медуніверситет захопили рейдери, в поліції заперечують
Співробітників МОЗ викликають на допити у справі про закупівлі ліків для дітей

Майже 400 тисяч доз вакцин проти кору відправили в регіони
Полюбить и уничтожить
Супрун рассказала, как победить простуду постельным режимом и обильным питьем

Супрун объяснила, как квашеная капуста и свекольный квас могут заменить украинцам йогурт и кефир
Нет декларации с врачом: Супрун рассказала, нужно ли платить за медпомощь с 1 января
Ульяна Супрун объяснила украинцам, почему нельзя долго сидеть в позе нога на ногу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058947