АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -7°C
Днепр: -10°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Суддю Голяшкіна визнали потерпілим у справі про вимагання хабара детективом НАБУ

Суддю Голяшкіна визнали потерпілим у справі про вимагання хабара детективом НАБУ
Суддю Голяшкіна визнали потерпілим у справі про вимагання хабара детективом НАБУ

Суд визнав суддю Вищого адмінсуду Олега Голяшкіна потерпілим і скасував постанову детектива Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро про закриття кримінального провадження. 

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 12 квітня. 

Кримінальне провадження № 52017000000000821 за ч.4 ст.368 – за фактом висловлення старшим детективом НАБУ прохання про надання хабара в особливо великому розмірі. Справу зареєстрували ще 22.11.2017 за заявою судді Голяшкіна, який є підозрюваним у декларуванні недостовірної інформації. 

Але 28 лютого 2018 Управління внутрішнього контролю НАБУ провадження закрило у зв’язку з відсутністю події злочину. 

У постанові про закриття кримінального провадження зазначено, що у заяві Голяшкіна наведені суперечливі дані, зокрема щодо участі адвоката в ході допитів свідка, а також висловлення саме працівником НАБУ прохання надати неправомірну вигоду у присутності адвоката. 

Адвокат Голяшкіна постанову оскаржив. На розгляд скарги представники НАБУ не з’явилися. 

Суд зробив висновок, що не було досліджено та надано правову оцінку розбіжностям у показаннях свідків, зокрема суд вважає, що доцільно було б провести одночасний допит цих свідків. Тому суд скасував постанову детектива про закриття кримінального провадження. 

Крім того, суд вирішив, що детектив незаконно відмовив у визнанні Голяшкіна потерпілим, оскільки він отримав цей статус автоматично з моменту подачі заяви про злочин. 

14 березня НАБУ повідомило про завершення розслідування справи щодо Голяшкіна і відкрило підозрюваному та його захисникам матеріали справи для ознайомлення. 

За версією детективів, суддя ВАСУ вніс завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 та 2016 роки. Йдеться про дві квартири у центрі Києва, записані на матір судді, але якими Голяшкін постійно користувався. Журналісти раніше з’ясували, що Голяшкін судиться за службове житло у Києві, стверджуючи, що йому ніде жити.


Теги статьи: НАБУхабарВищий адмінсудСудГоляшкин Олег

Дата и время 27 апреля 2018 г., 11:05     Просмотры Просмотров: 832
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.525193