АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

Аваков покриває комерційну "прокладку" та побори за закордонні паспорти

Аваков покриває комерційну "прокладку" та побори за закордонні паспорти
Аваков покриває комерційну "прокладку" та побори за закордонні паспорти

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков публічно підтримав збирання з громадян коштів, яке вже визнане судами незаконним.

Обґрунтування цього наводяться у статті Віктора Тимощука "Неправда про біометричні паспорти, або Як підставили міністра Авакова", що опублікована на сайті Європейської правди.

Приводом для критики стали публікації міністра Авакова на своїй сторінці у Facebook та в блозі на Українській правді про те, що вартість паспорту для виїзду за кордон має скласти від 518 до 1024 грн.

Як з’ясувалося, заяви міністра містять низку перекручень, а також заклики на адресу держорганів до вчинення протизаконних дій.

Так, Арсен Аваков навів неправдиві дані про вартість оформлення закордонного паспорта, яка нібито у 2013 році складала 800 грн, а у 2014 завдяки його роботі була знижена до 120 грн.

Насправді ця вартість для громадянина у вказаний період не змінилася.

"Більше того, у 2014 році ситуація навіть погіршилася, бо Державна міграційна служба (ДМС) почала "заганяти" громадян за отриманням паспортів до офісів Державного підприємства "Документ", де додатково стягується ще 250 грн на кожному паспорті", - зазначає Тимощук.

З допису Авакова виходить, що у 2015 році паспорт суттєво подорожчає, оскільки коштуватиме від 518 до 1024 грн (замість нібито 120 грн). 261 грн з цієї суми - вартість бланку закордонного паспорта. Експерт звертає увагу, що в Молдові ця ціна складає лише 7 євро, хоча документ друкує фінський виробник.

Окремою проблемою є те, що міністр Аваков, як і раніше,  закликав користуватися комерційною послугою "ДП документ", яке стягує додаткові гроші із заявників "ні за що", а також існує поза правовою системою України.

Також, за словами експерта, "міністр виправдав існуюче сьогодні свавілля в системі Державної міграційної служби, яке пов’язане з тотальним ігноруванням рішень судів у справі про оплату закордонного паспорта".

Наразі існує низка судових рішень, за якими з громадянина не може стягуватися плата за бланк паспорта, а лише державне мито у розмірі 170 грн, оскільки паспорт "є власністю держави".

Однак Аваков вважає, що ДМС має і далі порушувати судові приписи.

"Нарешті міністр внутрішніх справ визнав свою причетність до функціонування цієї системи та відповідальність за неї", - підсумовує експерт.

Європейська правда


Теги статьи: ЗагранпаспортАваков

Дата и время 06 января 2015 г., 18:10     Просмотры Просмотров: 2675
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068546