АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 18°C
Днепр: 21°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 17°C
Львов: 18°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 18°C
Ровно: 18°C

Часті війни, репресії та політичні зміни навчили українців жити одним днем – журналіст

Часті війни, репресії та політичні зміни навчили українців жити одним днем – журналіст
Часті війни, репресії та політичні зміни навчили українців жити одним днем – журналіст

Щодо скаженої оренди на фінал Ліги Чемпіонів. Звісно, частково праві ті, хто пишуть про невидиму руку ринку, яка сама наведе лад і справедливість. І оце: "не хочеш – не купуй", "бізнес є бізнес", "який попит, така і ціна" і т.д. Мовляв, не лізьте з порадами, як людям здавати нерухомість і займатись бізнесом. Це правда, звісно.

Але... Але...

Думаю, в цій історії з орендою, яскраво проявилося наше невміння грати "в довгу". Невміння робити ставку на репутацію, замість ставки на швидке збагачення. Невміння відмовлятись від можливості зірвати великий куш зараз, заради сталих заробітків колись в майбутньому. 

Це як у відомому психологічному експерименті, коли дітям пропонували з’їсти одне печиво одразу. Або потерпіти... І за 5 хвилин отримати два печива. Мало хто з дітей, як ви знаєте, дотерпів. 

І ця проблема, на жаль, стосується не лише способу ведення бізнесу. Бо так само думають не тільки власники квартир.

Наприклад, підрядник з ремонту дороги думає: навіщо заробляти 8% профіту на ремонті дороги і не красти... Якщо можна хапнути 50% за рахунок якості дорожнього полотна, роздати відкатів 25% і ще 25% "заробити". Треба хапнути, поки є можливість. Поки зміг дивом виграти тендер. Бо, може вже і не виграю. Або поки кум працює в облавтодорі. Бо, може, завтра звільнять. 

І так багато в чому. Я спрощу зараз трохи, але високі податки, високі ставки кредитів, чималі хабарі - все це в тому числі ознаки того, що система відносин у нас влаштована так, щоб загребти грошей тут і зараз. А не думати про сталий розвиток на десятиліття вперед.

Звісно, таке ставлення до життя у нас має свою причину. Часті війни, голодомори, репресії та політичні зміни навчили українців жити одним днем: "Дають корову – дурно не стій, за налигачем біжи мерщій!".

Але ж має бути покоління, яке все це змінить. Можна ж і не дерти ціну за оренду в десятки разів, а підвищити її ну в 2-3 рази, щоб у іноземців склалося гарне враження про Україну і вони приїхали сюди ще раз, вже не як фанати, а як туристи.

Може і не в твою конкретну квартиру. Але розкажуть іншим і ти теж отримаєш клієнтів. Бо тисячі зусиль окремих людей змінюють обставини часу.

В прифронтовій Волновасі нещодавно я підійшов до зграйки таксистів. Питаю в одного: "Підвезете мене до районної прокуратури?".

Він протирав дзеркало, подивився на мене здивовано, каже: "Та тут немає сенсу їхати. Пройдіть пішки двісті метрів. Це там за парком, бачите?". Я подякував, пішов. 

Його колеги, що стояли поруч в очікуванні клієнтів, з насмішкою закинули йому: "Слава, ну, ти, блін, самий чесний таксист!"

Слава, здається, їх не чув. Протерши дзеркало, він взявся натирати торпеду свого "Ланоса".  Будьте, як Слава. 

Дмитро ГНАП


Теги статьи: репутаціясуспільствоКиївЦіниГнап ДмитроЛіга чемпіонів

Дата и время 07 мая 2018 г., 22:04     Просмотры Просмотров: 900
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.231678