АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 22°C
Днепр: 21°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 20°C
Львов: 14°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 17°C
Ровно: 18°C

Звіт уряду: яку правду ховають від українців

Звіт уряду: яку правду ховають від українців
Звіт уряду: яку правду ховають від українців

Діалог між владою і суспільством – це точно не про нашу дійсність. Попри взятий курс на Європу, західні принципи відкритої політики в Україні ніяк не приживаються. А точніше – не вписуються у плани вітчизняних державотворців.  

Минулого року уряд спільно з парламентською провладною більшістю, використовуючи сумнівні махінації, уникнув звіту щодо виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів за 2017 рік. Вочевидь, це з розряду «закритої політики» - більш органічної для провладних еліт.  

Аналогічна ситуація може повторитися і в 2018-му. Оголошений в квітні звіт Кабміну перенесли на кінець червня. Однак ніхто не дає гарантії, що влітку суспільство почує пояснення, чому Україна виявилася на межі соціально-економічної катастрофи. 

Правда, на офіційному сайті Кабінету Міністрів з’явився набір різнокольорових слайдів під назвою «Звіт Уряду 2017». Це - набір картинок, які за задумом кабмінівських чиновників повинні переконати громадян в неймовірних успіхах чинної команди реформаторів. 

Насправді, на цих слайдах наведено кілька статистичних даних. Не більше. І вони аж ніяк не свідчать про бажання побудувати відвертий діалог з суспільством і пояснити причини руйнування економіки і погіршення матеріального становища громадян. 

Тенденція падіння триває. Згідно з останніми даними промислове виробництво в Україні в березні 2018 р скоротилося на 1,4% в порівнянні з лютим поточного року. У сільському господарстві в 2017 р виробництво знизилось на 2,7%. 

Заборгованість з виплати заробітної плати на лютий 2018 р досягла «рекордної» суми 2,5 млрд грн. Борги населення за оплату послуг ЖКГ досягли 40,6 млрд грн. Подібні факти лише підтверджують, що комунальна сфера України знаходиться на межі колапсу. 

За версією Bloomberg в 2017 р Україна була однією з найбідніших країн Європи. Негативне сальдо зовнішньоекономічної торгівлі товарами в 2017 р досягло 6,3 млрд дол. Зокрема з країнами-членами ЄС в 2017 р - 4,5 млрд дол. 

І це далеко не вичерпний список провалів у соціально-економічній політиці. 

У представленій урядом ілюстрованій підбірці немає аналізу цих негативних процесів. Натомість отримали недолугі спроби уникнути повноцінного звіту про свою роботу.  

Можна довго дискутувати, що повинен чи не повинен робити Кабмін. Але в його обов’язки точно не входить поширення пропагандистської напівправди про якісь міфічні успіхи. 

Українці заслуговують знати правду. Зокрема, що їх чекає уже в найближчій перспективі. Адже одними обіцянками ситий точно не будеш. 

Ефективній державі потрібна ефективна модель економічного розвитку, яка б дозволила зупинити процес руйнування і забезпечила б стійке зростання. Ця модель не повинна ґрунтуватися на одних лише рекомендаціях Міжнародного валютного фонду та інших кредиторів. У нас є свій промисловий національний потенціал, який практично не використовується. Чому? Це ще одне питання, на яке б хотілось почути відповідь у звіті уряду. Звісно, якщо він буде. 

Володимир Пилипенко


Теги статьи: СтатистикаКабмінПарламентсуспільствоВлада

Дата и время 08 мая 2018 г., 08:22     Просмотры Просмотров: 1286
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Зеленского заявили, что указ о роспуске Рады будет подписан в ближайшее время
Зеленский объяснил, почему решил распустить Верховную Раду
Досрочные выборы в Раду: дата

В БПП обговаривают выдвижение Порошенко на пост премьер-министра
«Народный фронт» и Геращенко назвали роспуск Рады неконституционным
Зеленский обсудит с Парубием и лидерами фракций роспуск Рады и дату выборов – СМИ

Савченко намерена идти на парламентские выборы со своей партией
Кулеба призвал депутатов мобилизироваться, несмотря на выборы, чтобы не допустить возвращения России в ПАСЕ
В Украине оценили шансы Гройсмана попасть в Раду со своей партией

"Роспуск Рады и досрочные выборы поддерживаем", - Гриценко
Нардеп Глеб Загорий решил “спрятаться” от политики в “Дарнице”
Депутати, які будуть проти розпуску Ради, втратять бали на наступних парламентських виборах – Лещенко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Распустит ли Зеленский Раду?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.131693