АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 15°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 14°C
Львов: 11°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 12°C
Ровно: 13°C

Антирейтинг у Тимошенко такий же, як і в Порошенка – Гайдай

Антирейтинг у Тимошенко такий же, як і в Порошенка – Гайдай
Антирейтинг у Тимошенко такий же, як і в Порошенка – Гайдай

Гості програми «Ваша Свобода»: Григорій Шверк, народний депутат України (БПП); Сергій Гайдай, політтехнолог; Антон Грушецький, заступник директора КМІС.

Якби вибори президента України провели у середині квітня, то в першому турі найбільше голосів здобула б лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Принаймні, такими є результати свіжого опитування, здійсненого Київським міжнародним інститутом соціології. За даними цього опитування, Тимошенко готові підтримати понад 16% тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором. Подальші місця в опитуванні посіли Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та чинний президент України Петро Порошенко – у них близько 12%. Наступні в електоральних уподобаннях – шоумен Володимир Зеленський (близько 11 %) і співак Святослав Вакарчук (близько 10%). Щодо виборів до Верховної Ради, то серед партій, які долають прохідний бар’єр, за результатами соцдослідження, є «Блок Святослава Вакарчука» та партія «Слуга народу» Зеленського. Водночас, якими б несподіваними чи очікуваними були такі дані, 9 із 10 виборців не визначились, за кого голосувати на президентських виборах.

Олександр Лащенко: Пане Грушецький, які ж електоральні вподобання на президентських виборах?

Антон Грушецький: Опитано 2 тисячі респондентів. Терміни – перша половина квітня. Дійсно, на першому місці «Батьківщина» і Юлія Тимошенко. Хоча відрив від найближчого конкурента невеликий. І далі йдуть 5-7 партій, які мають підтримку в рамках статистичної похибки. Тому говорити, що Петро Порошенко на четвертому місці чи на п’ятому – це некоректно. Коректно говорити, що є низка партій або претендентів, які ділять між собою друге місце. Враховуючи динаміку виборчої кампанії, все може кардинально змінитися.

(Повна версія програми)

Різні сценарії другого туру. Насправді вона (Тимошенко – ред.) набирає менше, ніж Анатолій Гриценко, теоретично, і трохи менше, ніж Святослав Вакарчук, якби він брав участь у виборах. Але, наприклад, у випадку того ж Гриценка – на початку у всіх виборах, особливо на останніх, починає з дуже високої підтримки, яка потім швидко скочується вниз. Все насправді залежатиме від динаміки виборчої кампанії, особливо від підтримки провідних ЗМІ різних кандидатів. 80% населення отримують інформацію з центральних телеканалів України.

Поки немає офіційної реєстрації, будь-який список гіпотетично можливий. Цілком можливо буде якесь широке об’єднання кандидатів або партій. Наприклад, широкий націоналістичний фронт, куди увійшли б партії «Свобода», «Національний корпус», «Правий сектор» та інші сили. 

 Запит на нові обличчя. Вакарчук і Зеленський мають високу підтримку, сприймаються, як люди з-поза системи

Антон Грушецький 

Є запит на нові обличчя. Серед потенційних нових облич більшість громадян України просто не знають ці обличчя, крім Вакарчука і Зеленського, які є загальновідомими за своєю іншою діяльністю. Хоча як тільки вони заявлять, що вже є політиками, а не просто шоуменами і громадськими діячами, відразу ставлення до них погіршується. Зараз мають високу підтримку, тому що сприймаються, як люди з-поза системи і, можливо, більш чесні, ніж нинішні політики.

Ідеологічна складова, звісно, присутня. Є регіональний розподіл. У центрі і на заході, як завжди, більша підтримка прозахідних політиків або національно-демократичних, а на півдні і сході, умовно, біло-блакитний табір того ж Бойка і Рабиновича.

На зараз Порошенко у другому турі з Бойком і Рабіновичем набирає на пару відсотків, але менше голосів. Тенденція до реваншу може існувати

Антон Грушецький

Якби був сформований єдиний кандидат, єдина коаліція від біло-блакитних сил, то теж має всі шанси претендувати на вихід у другий тур. На зараз Порошенко в другому турі з тими ж Бойком і Рабиновичем набирає на пару відсотків, але менше голосів. Тенденція до якогось реваншу може існувати в українському суспільстві.

– Пане Шверк, про що свідчать ці результати? Чи не варто перебільшувати їхнє значення?

Григорій Шверк: Якогось наразі однозначного лідера перегонів немає. До цього треба ставитися не як до конкретних цифр, а до тенденції. Якщо нічого кардинально не зміниться за цей рік, то це має бути дуже цікаво.

Я ще звернув би увагу не лише на опитування, а й на фактичну дію. У квітні були вибори в об’єднані територіальні громади. Це трохи інші вибори, але там дві сили заявили про перемогу – «Батьківщина» і БПП. «Батьківщина» рахувала кількість депутатів у територіальних об’єднаних громадах – 277 людей, а БПП – 212, друге місце. БПП переміг, як то кажуть, «в одну хвіртку», якщо рахувати голів громадян – з 40-а отримали 26 (65%).

Григорій Шверк
Григорій Шверк
Влада завжди стартує з гірших позицій в українській електоральній ситуації. Такого розриву не буде через рік. Буде другий тур Порошенко-Тимошенко
Григорій Шверк

Влада завжди стартує з гірших позицій в українській електоральній ситуації. Я очікую, що такого розриву не буде через рік. Ймовірність того, що Петро Порошенко буде в другому турі виборів, значно більша, ніж у будь-якого третього кандидата. З найбільшою ймовірністю буде другий тур Порошенко-Тимошенко.

– Пане Гайдай, яка Ваша оцінка таких результатів соцопитувань?

Сергій Гайдай: Якщо аналізувати результати КМІСу не тільки сьогоднішні, а які були й два місяці тому, інші соціологічні компанії, які теж робили заміри, – є проблеми не лише з вибіркою, а й з методою, яку застосували. КМІС застосовує сто відсотків «фейс ту фейс». Це значить, що велика кількість міських мешканців, мешканців, які в принципі ніколи не пускають до себе в квартиру кореспондентів, випали.

Сергій Гайдай
Сергій Гайдай
Порошенко вже не так впевнено входить у другий тур
Сергій Гайдай

Але бачимо просту тенденцію. Петро Порошенко, який колись дуже впевнено стояв на першому і другому місці, ми розуміли, що другий тур буде між ним і Тимошенко, сьогодні вже можна казати: вже не так впевнено він входить у другий тур. Тимошенко впевненіше входить у другий тур. А ось на друге місце претендують і Гриценко, і Ляшко, і Вакарчук, і інші кандидати. Це сигнал не стільки для Тимошенко, як для Гриценка. Якщо він входить до другого туру, то дійсно може поборотися з Тимошенко. 

Не буде протистояння схід-захід. Україна буде ділитися перший раз не за місцем проживання, а за вподобаннями, цінностями, політичною позицією
Сергій Гайдай

Тут не буде протистояння схід-захід. Будемо мати різних кандидатів з різними параметрами. Один – більше про зміст, інший – про емоції, один – більше в телевізорі, інший – більше у «Фейсбук». Україна буде ділитися перший раз не за місцем проживання, а за іншими вподобаннями, які можна назвати цінностями, політичною позицією.

У травні 2014 року Порошенко стартував з результатом у 54%. На осінь 2014-го, коли з ним конкурував «Народний фронт», виборці підтримали його блок – це було 21%. З того моменту ніколи в Петра Олексійовича рейтинг не піднімався. За цей рік відрив буде не вгору, а вниз. Шансів вийти у Порошенка в другий тур на сьогодні майже немає, якщо не замінити Петра Олексійовича на іншу людину під його портретом.

І на місці Юлії Тимошенко я так не радів би. Є рейтинг, а є антирейтинг. Він у неї дуже схожий на антирейтинг Порошенка. Вона, як і Порошенко, є представником тієї ж старої системи, яка вже так давно дратує всіх українців. Вона гарантовано входить у другий тур. Але з яким результатом з нього вийде, гарантій немає.

І скандали нікуди не діваються. Скандал з плівками Онищенка тільки розростатиметься.

Олександр Лащенко, radiosvoboda.org


Теги статьи: ЗеленскийВакарчук СвятославРейтингПорошенкоОлег ЛяшкоГриценко АнатолійГриценкоТимошенко ЮлияВибориВибори президентаКМИСГрушецкий АнтонГайдай СергейШверк Григорий

Дата и время 12 мая 2018 г., 18:57     Просмотры Просмотров: 1971
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Алексей Кущ: “Рост в пять раз – это не уровень доходов, а увеличение легальных расходов”
"Кузня" Порошенко заработает до $500 млн на незаконной застройке Рыбальского
«Порошенко готовит последний выстрел в собственный народ»: Тимошенко выступила с заявлением

Константинопольские экзархи вернулись в Киев, чтобы завершить работу для получения Томоса
Порошенко предлагает передать Андреевскую церковь в постоянное пользование Вселенскому Патриарху, - Ирина Луценко
Порошенко по-прежнему платит налоги в России

Пока власть лжет Украина стремительно скатывается к банкротству
Курченко проиграл иск против Порошенко
Цена будет высокой: Порошенко предостерег РФ от использования боевой авиации против Украины

Російський протоієрей пропонує відлучити Порошенка від церкви
Жена Луценко заявила, что Порошенко строит для украинцев чудо
Порошенко заявив, що готовий віддати життя за український народ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.194658