АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -12°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -11°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка

«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка
«Хлібний дар» поступився лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці» Черняка

Торговельна марка «Хлібний дар» поступилася лідерством своєму головному конкурентові – «Хортиці». Виробникам горілки доведеться збільшити маркетингову активність.

Як свідчать дані Державної служби статистики України, минулого року було вироблено 28 млн дал. горілки, що на 17,2% менше, ніж у 2012 році. Для порівняння, у 2012 році порівняно з 2011 роком було зафіксовано приріст виробництва на рівні 1,6% - до 33,8 млн дал., пише «Капітал».

Частку Nemiroff поділили

Лідером ринку з часткою 26,1%, за попередніми даними Держслужби статистики, став алкогольний холдинг Global Spirits (торговельні марки «Хортиця», «Мороша»), який змістив компанію «Національні Алкогольні Традиції» (частка ринку - 23,8%, ТМ «Хлібний дар», «Козацька рада», «Перепілка» тощо).

Зміцнили свої позиції і «Кримська горілчана компанія» (+13,5%, до 14,1%, ТМ Medoff, «Мерная») та українська алкогольна компанія (УАК) «ОЛІМП» (+1,5%, до 7,5%, торговельні марки Prime, «Плакучая ива»). Серед лідерів єдиним, хто скоротив ринкову частку, стала «Українська горілчана компанія Nemiroff». Якщо у 2012 р. вона контролювала 13,3% ринку, то в 2013 р. тільки 9,1%, свідчать дані Держстату.

Як вже раніше писав «Капітал», «Українська горілчана компанія Nemiroff» восени на півтора місяця зупиняла виробництво через корпоративний конфлікт між акціонерами.

Ціна причина всього

Зростання цін на горілку і збільшення імпортної продукції призвело до скорочення виробництва , впевнені опитані «Капіталом» експерти. За словами керівника дослідницької компанії AlcoMarketReport Людмили Ожигової , за останні п´ять років акциз на горілку і лікеро-горілчані вироби зріс більш ніж удвічі, до 49,49 грн за літр 100% -го спирту. «Ми змушені підвищувати вартість горілки, оскільки постійно зростає ставка акцизного збору, і, як наслідок, збільшується МРЦ. Порівняйте, у 2009 р. мінімальна роздрібна ціна за пляшку 0,5 л становила 17,96 грн, а в березні 2013 р. - 30,10 грн!» - нарікає генеральний директор УАК «ОЛІМП» Юлія Самойлова. Вона зазначає, що нижній сегмент, на який ще в 2008 р. припадало більш 50% продажів, зараз просто нівелювався. «Сьогодні остаточно встановилася найбільш ємна цінова ніша - 32-35 грн/0,5 л, на яку припадає понад 60% загального продажу», - констатує експерт.

Споживачі шукають можливості заощадити кошти і починають робити вибір на користь дешевих і часто нелегальних продуктів, якість яких дуже сумнівна, нарікає голова ради директорів Кримської горілчаної компанії Джонатан Вейл.

За даними асоціації «Укргорілка», рівень тіньового ринку досяг 40-45%.

Креатив на допомогу

Скорочення виробництва змусить виробників знаходити нові можливості для розвитку свого бізнесу, відзначає директор зі зв´язків з громадськістю «Кримської горілчаної компанії» Віталій Мільничук. За словами генерального директора Української торговельної асоціації Ігоря Кішка, такими інструментами можуть стати акційні пропозиції на етапі розвитку нового бренду або ж виведення з ринку старої торговельної марки. Людмила Ожигова констатує, що ринок насичений і переломити споживання, яке падає, виробникам навряд чи вдасться, тому їм доведеться диференціювати портфель на користь інших продуктів - вин, коньяку.

comments.ua


Теги статьи: Хлібний дарВодкаХортица

Дата и время 22 января 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4499
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Водочный магнат Евгений Черняк финансирует ДНР и ЛНР
Россияне не пускают "скорые" к умирающим от отравления суррогатом боевикам
У Львові продають горілку «Хортиця» з акцизними марками терористів ЛДНР

Евгений Черняк и его «Хортица» активно торгуют в оккупированном Крыму и на Донбассе
Активисты заявляют о причастности «Хортиці» к торговле на оккупированном Донбассе и финансировании террористов
Активісти отримали докази діяльності «Хортиця» на окупованих територіях та сплату податків окупантам

Саакашвили заявил, что Порошенко для Украины хуже водки
СБУ показала схему производства поддельного виски
Саакашвили похудел на 27 кг благодаря водке

Становление владельца бренда «Хортица» Евгения Черняка и схемы с «семьей Януковича»
В Украине упало производство и потребление водки
В Украине упало производство и потребление водки

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.076981