АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 15°C
Днепр: 14°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 15°C
Львов: 8°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 9°C
Ровно: 10°C

Як "Інтер" цифрами жонглює: скільки глядачів насправді дивилися скандальний концерт 9 травня

Як "Інтер" цифрами жонглює: скільки глядачів насправді дивилися скандальний концерт 9 травня
Як "Інтер" цифрами жонглює: скільки глядачів насправді дивилися скандальний концерт 9 травня

Сьогодні, схоже, день цифр. Не збиралася писати цей допис, правду кажучи, але кількість людей у моїй стрічці, що як аксіому сприймають те, що говорить "Інтер" щодо своїх цифр 9 травня, стала настільки критичною, що довелося систематизувати всі дані та маніпуляції навколо них.

Почнемо з того, що в телеканалу "Інтер" дійсно набагато краще покриття, ніж у телеканалу СТБ, наприклад. Що впливає на кількість охоплення, звичайно.

Далі, відкрию вам таємницю, всі телеканали, коли говорять про свої "мільйони" глядачів, вдаються до невеличкої маніпуляції. А саме. Працюючи на аудиторію 18-54 і 14-49 (адже саме ця аудиторія є найбажанішою для рекламодавця, отже, і для комерційних каналів), дані "в мільйонах" вони дають за аудиторією 4+. Чому? Тому що з позиції банальної математики людей в абсолютних цифрах у віці від 4 років до без обмежень віку набагато більше, ніж 18-54, наприклад. Тут немає нічого кримінального, але цей факт необхідно врахувати для розуміння.

Частка "Інтера" 9 травня за аудиторією 18-54, наприклад, – 9,5%, за 4+ – майже 24%. Що це означає? Що людей, старших за 54 роки, які дивилися того дня "Інтер", – дуже багато.

А тепер детально власне про концерт.

Маніпуляція перша. Якщо дивитися на дані за цей день за улюбленою аудиторією "Інтера" 4+, то 13 мільйонів там не видно. Чомусь. І ця цифра майже вдвічі менша – 7 265 629. Поясню чому – тому що мовник взяв сумарну кількість контактів із каналом за весь день. Сумарну. За весь день. І вийшло 13 млн. Мабуть, не варто говорити, що маркетологи що себе поважають, так не роблять?

Маніпуляція друга. "Інтер" написав, що став абсолютним (!) переможцем 9 травня. Це просто неправда. Адже "абсолютним" означає за всіма аудиторіями. А того дня за аудиторією 18-54 переміг ICTV. "Кіборги" на "1+1" за цією ж аудиторією та 14-49 обійшли концерт "Інтера" тощо. 

9 травня Інтер був лідером за аудиторіями: 4+ (50+), 4+ (вся Україна), 18+ (50+), 18+( вся Україна). 18-54 та 14-49 – програв, і за 50+ і за "вся Україна" теж. Отже, говорити, про "абсолютне лідерство" трохи дивно.

Перегляд концерту до 9 травня – найнижчий за останні п’ять років. Тут важливо дивитися на рейтинг (rat), а не частку (shr). Тому що рейтинг – це абсолютна величина, від усіх людей, а частка – це ті, в кого був увімкнений телевізор. Саме тому рекламодавці орієнтуються на рейтинг (адже їм важливе охоплення) , а телеканали на частку. Бо частка показує як розділилися частки каналів меж собою. 

Оскільки питання не припиняються, то завдячуючи Орестові Білоскурському – чарівникові цифр та аналітики, маємо таке: всього рельних глядачів, які дивилися лише концерт у час, коли він ішов, – тобто це кількість можливих змістовних глядачів – складає 1 344 692.

Отже, насправді концерт на "Інтері" дивилися лише 1.3 мільона глядачів (навіть не дивилися, а контактувало). Решта глядачів контактували, крім "Інтера", й із іншими каналами.

Вікторія ВОЛОНТИРЕЦЬ


Теги статьи: СТБИнформационные войныСмиИнтер

Дата и время 16 мая 2018 г., 21:19     Просмотры Просмотров: 1607
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Навязанная правда: кто платит за ваш контент?
Рада отправила на доработку закон «О медиа»
YouTube удалил три пропагандистских российских канала. У одного из них было почти полмиллиона подписчиков

НСЖУ призвал Комитет Рады остановить рассмотрение законопроекта о СМИ
Зеленский решил встретиться со журналистами
Одиозный киевский смотрящий Вадим Столар запускает сеть телеканалов

Говорит и показывает Россия: большинство СМИ в Украине контролирует агентура спецслужб РФ
Указы президента Украины больше не будут печать в "бумажных" СМИ
«1+1» оправдался за скопированный фейковый сюжет о секретных лабораториях

ТВ луганских террористов прерывает выпуск новостей срочным сообщением: "Министр генерал Корнет, здоровья вам!"
Медведчук распространяет фейки о коронавирусе - Госдеп США
New York Times получила премию Пулитцера за «разоблачение хищничества режима Путина»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.130123