АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Кандидат юридических наук Сергей Курченко

Кандидат юридических наук Сергей Курченко
Кандидат юридических наук Сергей Курченко

«Окресліть основні моменти порядку відповідальності сторін договору газопостачання», — запитала доктор юридичних наук Олена Мельник у Сергія Курченка.

Український бізнесмен відповів, що українське законодавство визначає характер порушень в сфері газозабезпечення, але не визначає санкції, які застосовуються до правопорушника. Крім того, за його словами, через те що договір на газопостачання в Україні складається постачальником, інтереси спожива в плані відповідальності першого не враховуються.

Не розумієте що це? Так оголошений Україною в міжнародний розшук Сергій Курченко захищав науковий ступінь кандидата юридичних наук перед вченою радою Харківського національного університету внутрішніх справ влітку 2013 року. Тема дисертації — «Договір постачання природним газом через приєднану мережу».

Ця тема йому була близька, оскільки структури бізнесмена в Україні займалися, в тому числі, реверсом та трейдингом природного газу.

В стенограмі захисту, з якою ознайомилась редакція, вчений секретар комісії Олександр Серьогін, повідомив, що Курченко з квітня 2013 року працює за сумісництвом старшим викладачем кафедри цивільно-правових дисциплін навчально-наукового інституту права та масових комунікацій Харківського університету внутрішніх справ.

9894f6f-ref-2-big

 

Телефони Інституту права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ, де нібито Курченко викладав, два дні не відповідали. На одній з кафедр нам сказали, що інститут переїхав в друге місце, а тому контактів не знають. У приймальні інституту також не відповідали.

У Харківському національному університету внутрішніх справ редакції письмово повідомили, що інформація про Курченка-викладача не підлягає оголошенню і підпадає під захист персональних даних.

INSIDER зв’язався з Віталієм Яроцьким, науковим керівником Курченка.

«Він у нас на кафедрі був прикріплений, коли ще не був младоолігархом. А коли вийшов на захист, то вже був відомою людиною, купував футбольні команди. Вийшов з тіні. У зв’язку з цим і захист був в університеті внутрішніх справ. Я так зрозумів, що це все визначалося міркуваннями його особистої безпеки, оскільки там закритий ВУЗ і ніхто зайвий туди не пробереться. Він офіційно подавав документи і особисто захищав», — каже Яроцький.

«На захист приїхав уже з охороною, хоча на початку, коли він прикріплювався в 2010 році, такої зірковості ще не було. Так, він тоді вже був бізнесменом, але не був ще таким младоолігархом, яким він став десь в 2012 році. Курченко захищався по темі, яка йому близька і знайома. Хороша робота вийшла. Не знаю, допомагала йому команда чи ні, але робота — єдина в Україні», — розповідає науковий керівник кандидата юридичних наук Курченка.

Курченко має дві вищі освіти. В 2008 році він закінчив НТУ «Харківський політехнічний інститут» за спеціальністю «інтелектуальна власність», а в 2011 — Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого за спеціальністю «правознавство».

Як відомо, на момент захисту в 2013 році Курченко вже був відомим бізнесменом, який придбав у олігарха Олександра Ярославського футбольний клуб «Металіст», а у росіян — Одеський НПЗ. Крім того, на той момент він завершив покупку Брокбізнесбанку у братів Буряків і «Українського медіа холдингу» у Бориса Ложкіна, теперішнього голови Адміністрації президента.

Однак в документах до захисту дисертації бізнесмен вказав, що працює керівником юридичного відділу харківської компанії «Аргумент-2009″. При тому, що на той час вже була створена група «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» (СЄПЕК, або ВЕТЕК російською), де Курченко, згідно з корпоративним сайтом, обіймав посаду голови наглядової ради.

ТОВ «Аргумент-2009″ було засновано в 2009 році. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. В ній Курченко нібито почав свою кар’єру з рядового юриста в 2010 році. З серпня 2014 року компанія належить Дмитру Дубенчуку. Про цю людину нічого невідомо. До цього компанія належала харків’янину Євгену Воропаєву. Ймовірно власники – чергові «фунти», на яких записані більшість структур Курченка.

Помічником юриста в цій компанії працювала Олена Колісник, яка навесні 2013 року була призначена членом наглядової ради «Реал Банку» Курченка. Банк сьогодні знаходиться в процесі ліквідації.

Крім того, юридична адреса «Аргумент-2009″ знаходиться на місці масової реєстрації юросіб – Харків, проспект Гагаріна 41/2. Серед декількох десятків ТОВок які тут зареєстровані, зустрічаються компанії, що в інтересах Курченка брали участь в аукціонах з продажу зрідженого газу за пільговими цінами державної компанії «Укргазвидобування». Наприклад, це «Черкаси-Газснаб» та «Кіровоградгаз-2000″.

«Роботодавцю» бізнесмена — компанії «Аргумент-2009″ належить частка в харківському ТОВ «Фанінтерюнайтед». В мережі немає інформації про цю компанію. Співвласниками «Фанінтерюнайтед» є харків’яни Аліна Шевченко та Дмитро Крікберг. Останній в липні минулого року був призначений членом наглядової ради Одеського нафтопереробного заводу.

В біографії Крікберга записано, що раніше він працював заступником керівника департаменту «ГазУкраїни 2009″ Курченка (займалася газовими операціями) та заступником керівника департаменту матеріально-технічного забезпечення державного «Укргазвидобування».

f442b11-ref-2-r

В своїй дисертації Курченко пише, що в умовах створення ринку природного газу в Україні набувають нового «дихання» цивільно-правові відносини в сфері постачання газу. Так, він вважає, що потрібно розділяти поняття постачання природного газу та власне його реалізації.

В науковій роботі бізнесмен задається питанням: постачання природним газом є різновидом договору купівлі-продажу, чи договором про надання послуг?

«Проведення цього дисертаційного дослідження дозволило мені глибше усвідомити специфіку правового регулювання відносин газопостачання в Україну, пізнати особливості і сферу використання договору постачання природним газом …», — резюмував Курченко на захисті дисертації.

Приблизно в той самий час, коли Курченко захищав дисертацію на тему «Договір постачання природним газом через приєднану мережу», НАК «Нафтогаз України» намагався відсудити у двох його структур — «Газукраїна-Коммерс» та «Газукраїна-Трейдінг», — приблизно 2 млрд грн. боргу за отриманий природний газ.

За укладену угоду з цими структурами навесні 2014 року було заведено справу на екс-голову НАКу, а сьогодні народного депутата від Опозиційного блоку, Євгена Бакуліна.

Сьогодні Курченко живе в Москві та, за повідомленням російського РБК, продовжує займатися торгівлею нафтопродуктами. За даними СБУ, він отримав громадянство сусідньої країни. Українська влада підозрює його в завданні збитків державі на 5 млрд грн. Зокрема, через контрабанду пального, несплату ПДВ, використання схеми обірваного транзиту, скупку зрідженого газу за пільговими цінами, привласнення коштів кредиту рефінансування від НБУ.

Insider


Теги статьи: КурченкоСергей Курченко

Дата и время 08 января 2015 г., 21:42     Просмотры Просмотров: 2684
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Курченко направили сообщение о подозрении в создании преступной организации и легализации доходов
Фігуранту схеми Курченка Сухомлину за $100 тисяч обіцяли закрити справу
Чорновіл: У ДФС лежить справа Журжія, пов’язана з Курченком

Главред и часть команды "Forbes Украина" "послали" Курченко
На покупку "Брокбизнесбанка" Курченко взял деньги у него же
Чорновол назвала организаторов блокады Донбасса

Суд запретил проверку махинаций Курченко на Одесском НПЗ
Одна из фирм куда уходят отжатые заводы Ахметова в ДНР сотрудничала с Григоришиным и Пинчуком - СМИ
"Націоналізація" в "ДНР": Названо ім’я нового власника українських підприємств

Ахметова меняют на Курченко
Помощница Курченко по махинациям в Реал-банке Шеенко освобождена от “отсидки” в тюрьме
Банкиру-сообщнику Курченко за кражу 5,91 миллиардов гривен дали 5 лет условно

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.08309