АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 14°C
Днепр: 14°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 9°C
Львов: 8°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Кадрова політика Державної фіскальної служби на прикладі Львівської області

Кадрова політика Державної фіскальної служби на прикладі Львівської області
Кадрова політика Державної фіскальної служби на прикладі Львівської області

Кадрова політика Державної фіскальної служби на прикладі Львівської області Частина 1. 26 червня 2014 року Голова ДФС України Білоус І.О. без проведення конкурсу чи громадського обговорення призначає виконуючим обов’язки начальника ГУ Міндоходів у Львівській області уродженця Золочівського району Львівщини Дідика Андрія Миколайовича, який до цього ні дня не працював в органах Міндоходів (ДПА, ДПС, ДМС і т.д.), зате є відомим у Львові за прізвиськом «квадратний метр – долар», заробленим під час стрімкої кар’єри в Головному управлінні Держкомзему Львівщини, яке Дідик А.М. очолював з листопада 2009 року (ставши держслужбовцем в травні 2009 року, первинна посада невдахи-бізнесмена на державній службі - перший заступник начальника Головного управління Держкомзему в Рівненській області). Попередником Андрія Дідика на цій посаді був Микола Пшевлоцький. 

Разом вони працювали лише кілька місяців, відколи Дідика призначили його першим заступником. Пан Микола зізнається, що призначення ще недосвідченого Андрія Дідика на посаду голови Держкомзему стало для нього справжньою несподіванкою. Каже, саме за його керування в управлінні процвітала корупція. «Мій перший наступник тоді отримав цікаве прізвисько за свої підходи до вирішення земельних питань – «квадратний метр – долар». Це було прив’язано до землі, а далі все було прив’язано до особи, до людей.

Тобто жодна послуга жодному громадянину безкоштовно не обходилася. Усі кадрові призначення також вирішувалися лише за гроші», – зазначив начальник ГУ Держкомзему у Львівській області у 2005-2009 роках Микола Пшевлоцький. У 2010 Андрій Дідик спробував себе і в політиці – він балотувався до Львівської обласної ради від Партії промисловців і підприємців, фактичного сателіта Партії регіонів. Ця спроба закінчилась для А. Дідика невдало. Перша спроба А. Дідика реалізувати себе на держслужбі закінчується так само як і політична, безславно, зі зміною покровителя в Держкомземі України Дідик ховається в декретній відпустці, але у зв’язку із наявністю великої кількості компромату по Держкомзему Львівської області, вимушений в 2011 році звільнятись не дочекавшись кінця декрету.

Зате в матеріальному плані А. Дідик, який до зайняття високої посади в Держкомземі працюючи аудитором, не міг похвалитися статками, стає власником нерухомості в престижних новобудовах, а в сім’ї з’являються дорогі статусні автомобілі. Андрій Дідик і надалі дивує Львівщину професійними перевтіленнями, в 2011 році вилізши в Міністерстві юстиції і зразу на посаді директора Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби, де працює в 2011-2012 роках. 2012 рік ознаменував для А. Дідика черговий провал на державній службі – його виганяють з Мінюсту через жадібність і непорядність – для донецької братви «крисятничество» Дідика видалося черезмірним. Зате ці роки знову значно покращили матеріальний стан родини Дідиків, є нова квартира і нове авто. Два роки А. Дідик вимушений знову перебиватися з хліба на воду, працюючи в ненависній йому сфері аудиту, де заробляти головою він ніколи не вмів, а гроші за квадратний метр чи за підпис-візу не приносять.

І тут, в середині 2014 року внаслідок відомого квотного принципу політична сила, де Дідик отирався останнім часом, отримує право на посади в Міндоходів, і в житті Дідика знову крута зміна діяльності – він стає заступником начальника Дрогобицької ОДПІ (іншої постійної посади в області не знайшлося) і одночасно – виконуючим обов’язки начальника ГУ Міндоходів у Львівській області. По версії, озвученій самим Андрієм Дідиком, це місце праці йому запропонував голова Державної податкової служби Ігор Білоус. «Ми з ним знайомі ще з 2006 року, коли Білоус був керівником міжнародної ЮБС компанії, а я був керівником своєї компанії «VIP-аудит». Власне, спілкуючись зі мною, він знає, що в мене великий досвід аудиторської та консалтингової діяльності. Також, знаючи, що я сам родом зі Львова, він вирішив, що ця посада мені підійде», – вважає в.о. начальника ГУ Міндоходів у Львівській області Андрій Дідик.

Отак, перескакуючи за п’ять років з посади на посаду в різних відомствах, не споріднених між собою нічим крім високого рівня корупції, будучи за цей час двічі звільненим за профнепридатність, Дідик стає керівником в фіскальній службі, яка реформується, і наділяється Білоусом правом призначення на посади в органах ДФС у всій Львівській області. 6 липня 2014 року Андрій Дідик стає фігурантом програми «Люстрація» на телеканалі ZIK. Під час програми в прямому ефірі Дідика журналісти декілька разів ловлять на прямій брехні щодо своєї попередньої діяльності. Враховуючи ситуацію, пов’язану з попереднім перебуванням Андрія Дідика на посаді начальника управління Держкомзему у Львівській області, а також обговорені на програмі «Люстрація» окремі особливості ведення родинного бізнесу його сім’ї та зауваження простих львів’ян, редакційна рада Люстраційного Комітету Майдану Львівщини запропонувала дати документальну оцінку його призначенню в системі Міндоходів (Державної фіскальної служби), і за підсумками громадського обговорення, в тому числі під час програми «Люстрація» 06.07.2014 р., редакційна рада Люстраційного Комітету Майдану Львівщини вважає Андрія Дідика недостойним обійняти посаду начальника Головного управління Міндоходів (Державної фіскальної служби) у Львівській області», про що Люстраційний комітет Майдану Львівщини скерував звернення міністру фінансів України Олександрові Шлапаку та в. о. міністра доходів і зборів України (голові Державної фіскальної служби України) Ігорю Білоусу.

На вказане звернення Мінфіном і ДФС України ніяк не відредаговано, натомість Ігором Білоусом запроваджено процедуру призначення керівників обласних ГУ ДФС через конкурс, який проводиться спеціально створеною Радою з кадрових питань – дорадчим органом Державної фіскальної служби України. В серпні Радою з кадрових питань поводиться конкурс на посаду начальників ГУ в регіонах, проте вакансія начальника Львівського обласного Головного управління ДФС продовжує бути вільною. Рада з кадрових питань не затвердила жодного із кандидатів на посаду очільника відомства на Львівщині. Зокрема, «кастингу» не пройшов і фігурант «Люстрації» Андрій Дідик. На посаду керівника ДФС області претендували крім скандально відомого Андрія Дідика і інші кандидати М. Трикоз, О. Семченко, В. Лемішовський (давній друг Дідика, технічний кандидат) та Д. Шмигаль (пройшов громадську люстрацію на посаду начальнику до призначення Дідика, проте не був призначений). Член Ради, віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз так прокоментувала кандидатуру Дідика: «ПРАВДА: Немає диму без вогню. Якщо на адресу Дідика були заяви такого характеру, то я вважаю, що претендувати на якусь посаду – цинічно».

Проте за процедурою призначення керівників органів ДФС, кадрова Рада, що складається із представників бізнесу та громадськості, має лише дорадчий голос. Останнє ж рішення про призначення залишається за головою відомства. І голова відомства приймає рішення, що попри думку громадськості і виявлену в ході конкурсу повну професійну непридатність, репутацію корупціонера і широкий суспільний розголос, А. Дідик може очолювати ГУ ДФС у Львівській області. 27 жовтня 2014 року без проведення повторного конкурсу, який до-речі, був оголошений ще в серпні і прийом документів завершився 18 вересня, Ігор Білоус призначає свого знайомця ще з 2006 року на посаду першого заступника начальника ГУ ДФС у Львівській області, одночасно делегувавши йому повноваження виконуючого обов’язки начальника ГУ ДФС у Львівській області. Це призначення викликає черговий скандал, оскільки на конкурс подали заяви 9 кандидатів, а призначили без конкурсу одного з них – Дідика, який конкурс проходив у серпні і не пройшов. Білоус вимушений викручуватися і спішно переформатовує Раду з кадрових питань Державної фіскальної служби України, ввівши туди працівників ДФС та інших залежних від себе представників, які по задуму повинні арифметично мати більшість над представниками бізнесу, які в серпні завалили Дідика.

Після цього конкурс призначається на 5 грудня, і таким чином Дідик вже на цей момент керує областю більше 5 місяців, маючи значну перевагу над іншими кандидатами як в адмінресурсі у вигляді вірних Білоусу працівників ДФС, так і зумівши за цей час за рахунок старих і нових друзів сформувати групу підтримки на Львівщині. Зокрема ці друзі методом тиску і погроз оформили Дідику 17 листів з підтримкою від різних громадських організацій і підприємств. Проте Дідик, попри заявлену підтримку людей Білоуса з апарату ДФС, панікує і не будучи впевненим в результатах голосування Ради, за допомогою цих же друзів організовує скандал на засіданні Ради, де проплачені ним «активісти Майдану» зривають засідання і Рада не приймає жодного кадрового рішення. Таким чином А. Дідик на невизначений час залишається керівником ГУ ДФС у Львівській області.

Далі буде… Роман Зуб для сайту ЛЮСТРАТОР


Теги статьи: Государственная фискальная служба

Дата и время 10 января 2015 г., 10:50     Просмотры Просмотров: 9064
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Чиновник времен Януковича Вадим Мельник возглавил Государственную фискальную службу Украины
Шмыгаль продал должность главы Государственной фискальной службы матерому коррупционеру времен Януковича Вадиму Мельнику
Назначен новый глава ГФС

“Фискалы” уличили КП “Информатика” в уклонении от уплаты налогов
Взятки, махинации, самоубийство: что не так с государственной фискальной службой?
ГФС пoдoзрeваeт ФК «Арceнaл-Киeв» в уклoнeнии oт уплaты нaлoгoв

Зачем ГФС взяла на работу экс-милиционера Владимира Ткаченко
Кабмин ликвидирует ГФС до конца 2020 года
На канале Порошенко заявили, что компании Зеленского и его жены не платили налоги во время войны

Появились имена первых претендентов на руководящие посты в Налоговую, пока непроходные
Назначен новый руководитель ГФС: что известно о его деньгах и недвижимости
У Гончарука назначили нового главу Фискальной службы

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.088268