АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Винагороду суддів обмежили 7-а мінімальними зарплатами

Винагороду суддів обмежили 7-а мінімальними зарплатами
Винагороду суддів обмежили 7-а мінімальними зарплатами

У 2015 р. максимальний місячний розмір зарплати народних депутатів України, членів Кабміну, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Нацбанку, суддівської винагороди обмежуються 7 розмірами мінімальної зарплати.

Відповідні норми передбачені п. 10 Прикінцевих положень Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (опублікований у газеті «Голос України» від 31.12.2014 № 254).

Як повідомили у прес-службі ВР, у Законі «Про Державний бюджет на 2015 рік» відповідні норми щодо запровадження обмежень нарахування заробітних плат народним депутатам і членам Кабінету Міністрів, не передбачені з огляду на наступне.

Відповідно до статей 95, 96 Конституції України предметом регулювання закону України про Державний бюджет України є встановлення доходів та видатків на загальносуспільні потреби. Конституційний Суд України у 2008 році своїм рішенням заборонив вносити законом про Державний бюджет зміни до інших законів.

Тому відсутність у Законі України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» норм про обмеження заробітних плат високопосадовців відповідає вимогам чинного законодавства.

Зауважимо, що при скороченні чисельності працівників обмеження зарплати можуть збільшити

 до 10 розмірів мінімальної заробітної плати (в обох випадках виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки не враховуються у зазначеному максимальному розмірі).

Також це обмеження в зарплаті не стосується грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до Закону "Про Державний бюджет на 2015 рік" мінімальна заробітня плата у місячному розмірі з 1 січня 2015 р. становить 1218 грн., з 1 грудня - 1378 грн.

Джерело: ЗіБ


Теги статьи: ЗарплатаЗаробітна платаСуддя

Дата и время 12 января 2015 г., 09:42     Просмотры Просмотров: 3376
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.076091