АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 14°C
Днепр: 16°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 14°C
Львов: 16°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Мільйони і автопарки групи Хомутінніка, Яценка і Зубика. Аналіз декларацій

Мільйони і автопарки групи Хомутінніка, Яценка і Зубика. Аналіз декларацій
Мільйони і автопарки групи Хомутінніка, Яценка і Зубика. Аналіз декларацій

Проаналізувавши перші декларації членів уряду Арсенія Яценюка, «Слово і Діло» вирішило не зупинятись і розпочати власну серію матеріалів на основі вивчення декларацій новообраних народних депутатів VIII скликання. 

Сьогодні черга депутатської групи «Економічний розвиток». Згідно з даними офіційного сайту Верховної Ради України, наразі до неї входять 18 народних обранців.

Більшість із них — колишні члени фракції Партії регіонів у парламенті VII скликання. Станом на 17.18 16 грудня на сайті парламенту опубліковані лише декларації 16 народних обранців із відповідного депутатського утворення.

Відсутні декларації Євгенія Геллєра, а також Василя Гуляєва. Однак, інформація щодо інших народних обранців групи є не менш цікавою.

Так, найбагатшим народним депутатом за обсягом власного сукупного доходу серед нардепів групи «Економічного розвитку» став Віталій Хомутиннік.

Цифра його доходу у декларації за минулий рік сягнула 64 424 855 грн. На половину менше у черкаського мажоритарника Геннадія Бобова.

Третє місце за обсягом власного сукупного доходу посів Леонід Клімов. У нього 15 943 450 грн. Натомість найбіднішим нардепом серед представників «Економічного розвитку» став Віталій Барвіненко. Його сукупний дохід у 2013 році склав 232 699,82 грн.

Беззаперечним лідером власних доходів серед сімей нардепів стала родина Бобових. У декларації парламентаря значиться, що сукупний дохід його родини за 2013 рік склав 37 345 467 грн. Мільйонну позначку у власних доходах також перевалила сім’я ще одного черкаського мажоритарника Валентина Нечипоренка (2 089 984 грн). В той же час найменше заробляє родина Олега Кулініча. В його декларації значиться лише сума у 10 730 грн.

 Найбільшим землевласником серед нардепів «Економічного розвитку» з колосальним відривом від своїх колег по групі став Валентин Ничипоренко. Згідно його декларації, у його власності знаходиться 33 земельні ділянки. Не мало землі і у членів родини Ничипоренка — 11 ділянок загальною площею 69 331 кв.м. Більше лише у сім’ї Геннадія Бобова — 116 581 кв. м. землі. Натомість серед інших депутатів-землевласників варто відзначити Леоніда Клімова, у власності якого 268,775 кв. м. та Володимира Зубика (110 522 кв. м).

Останній також задекларував і найбільший будинок у порівнянні із усіма колегами по депутатській групі. Його загальна площа склала 859,50 кв. м. Наближені за своїми розмірами до нього будинки, що знаходяться у власності Леоніда Клімова (749,5 кв. м), Олександра Біловола (692,9 кв. м.) та Антона Яценка (611 кв. м.). В той же час найменший будинок у власній декларації вказав Віталій Барвіненко. Його площа лише 32 кв. м.

Найбільшою квартирою серед депутатів групи «Економічного розвитку» володіє Антон Кіссе (площа 600,17 кв. м). До того ж, це не єдина квартира, яка перебуває у власності нардепа. У своїй декларації за 2013 рік він задекларував їх аж 6.

Олександр Пресман. Фото: dumskaya.net

Що ж стосується автомобілів, то в деклараціях депутатів «Економічного розвитку» вони нічим не поступаються різноманіттю колекції біглого Віктора Януковича.

Porsche, BMW, Mercedes Benz, Toyota, Volkswagen, Morgan Aero, Volvo, Range Rover, Lexus, Honda, Bentley і, навіть, вантажний ГАЗ-52. Його власником, згідно декларації, являється Валентин Ничипоренко.

У нього ж, поряд з Леонідом Клімовим та Володимиром Зубиком, найбільші за кількістю задекларовані автопарки — по 5 автомобілів. І хоча в іншого депутата з групи «Економічний розвиток» Олександра Пресмана кількість автівок лише на одну менше, їх загальна собівартість і клас — на порядок вищі.

Зокрема, в гаражі Олександра Семеновича офіційно стоять Chevrolet (5328 куб. см,180 кВт, 549 см) (2006), Merсedes-Benz S600 (5987 куб. см, 209 кВт, 511 см) (2009), Land Rover Range Rover Sport (4999 куб. см,375 кВт, 485 см) (2012) і Maybach 57S (5919 куб. см, 405 кВт, 572 см) (2006).

Погодьтесь, серйозна заявка на участь у рейтингу топових автівок парламенту нового скликання. Хоча з іншого боку, хто знає, що криють під собою декларації «темних конячок» Ляшка, Яценюка чи Блоку Порошенка? Можливо їхні автопарки нічим не поступаються Пресману чи йому подібним? Але про це, уже в нашому наступному матеріалі.

Євген Заїка, спеціально для «Слово і Діло»


Теги статьи: Декларации

Дата и время 13 января 2015 г., 17:30     Просмотры Просмотров: 2569
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У Кличко 25 соток, у Труханова 2,8 гектара – сколько земли принадлежит мэрам облцентров
Экс-глава Госэкоинспекции спрятал от НАЗК имущество, общей стоимостью 4,6 млн гривен
НАБУ расследует незаконное обогащение одного из лидеров партии «Возрождение»

НАПК продлило на месяц срок проверки декларации Порошенко
Реформы на лицо: Декларацию Порошенко, Авакова и других лидеров Майдана «забыли» проверить
Чиновница выиграла в лотерею больше миллиона

Одесский следователь хранит наличными почти 100 своих годовых зарплат
НАПК проведет полную проверку е-декларации заместителя Омеляна
Хитрость или амнезия: глава Одесского центра стандартизации прятал от налоговиков свой трактор

НАЗК проверит декларацию судьи апелляционного суда Одесской области Таварткиладзе
Сбережения в валюте и дорогие автомобили: в Генпрокуратуре появились претензии к ряду нардепов
Дом за 60 долларов, квартира в Киеве за 8 тысяч. Известный "порохобот" задекларировал покупку недвижимости по нереально низким ценам

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.401015