АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 0°C
Днепр: 2°C
Одесса: 3°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Чи може власник квартири самовільно становити кондиціонер у багатоквартирному будинку?

Чи може власник квартири самовільно становити кондиціонер у багатоквартирному будинку?
Чи може власник квартири самовільно становити кондиціонер у багатоквартирному будинку?

В нашій країні, нажаль, відсутнє чітке регулювання з цього питання, як і процедура притягнення власника до відповідальності, якщо встановлення кондиціонеру порушує права інших мешканців. 

Однак, якщо уважно оцінити діючі законодавчі норми, можемо однозначно стверджувати, що самовільно встановлений кондиціонер у багатоквартирному будинку може бути демонтований за рішенням суду.

Відповідно до вимог ч. 2, 5 ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов’язків власник зобов’язаний додержуватися моральних засад суспільства і не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Тому встановлення, кондиціонеру у багатоквартирному будинку має бути погоджене власником з іншими співвласниками будинку, відповідно до ст. 369 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. У випадку, якщо власник не отримав такої згоди від інших співвласників будинку, яким відповідно до ст. 382 цього Кодексу, належать на праві спільної сумісної власності опорні конструкції будинку (у даному випадку – стіни, на яких зовні, тобто за межами квартир встановлений кондиціонер), такий кондиціонер може бути демонтований, якщо його встановлення порушує чиїсь права. 

Крім того, для встановлення кондиціонеру власнику необхідно замовити проектну документацію, яка повинна бути узгоджена у відповідних органах. Відповідно до положень п.п.12.3.3, 12.3.4 ДБН В.3.2-2-2009 (Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт) передбачено розроблення проектної документації системи кондиціювання та розміщення зовнішніх блоків системи кондиціонування роздільного типу на фасадах житлових будинків та прокладення повітропроводів витяжної вентиляції вбудованих приміщень по фасадах житлового будинку. 

Взагалі, хаотично розміщені зовнішні блоки кондиціонерів порушують єдину логіку елементів фасаду і естетичний вигляд будівлі загалом. Основним наслідком хаотичного розміщення блоків кондиціонерів є загальна захаращеність фасаду будинку — з часом він дедалі більше віддаляється від архітектурного задуму, якщо такий і був, тому узгодження встановлення кондиціонерів усіма співвласниками, відкидає багато ймовірних проблем та суперечок між співвласниками.

Евгений МАКИЕНКО


Теги статьи: майнобагатоповерхівкисуспільствоКвартири

Дата и время 24 июня 2018 г., 21:09     Просмотры Просмотров: 3098
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Близько 9% українських чоловіків вважають, що бити жінку це нормально, – статистика
У Бердичеві мати закрила в холодній квартирі трьох малолітніх дітей, а сама поїхала розважатися
Броварське «Межигір’я» судді Володимира Сердинського куплене на зарплату

Що вони собі нарозслідували: Заступник прокурора Сумської області Сергій Таранушич
"Довів чоловік" - розповіли про жінку, яка втопила двох дітей
Що вони собі нарозслідували: переможець конкурсу на посаду начальника відділу оперативних розробок ДБР у Хмельницькому Євген Тарчинський

Сповідь жінки-міліціонера: що довелося пройти і пережити
Що вони собі нарозслідували: старший слідчий прокуратури Рівненської області Іван Скобух
Які чинники впливають на здатність націй не капітулювати в довготривалих збройних конфліктах

Як київський суддя-хабарник Едуард Бовкун від «репресій Януковича» постраждав
Євген Дикий: ’’Совок’’ в головах: прикрий нас, Покрово, від ідіотів!
Верховний Суд: Власник житла не може вигнати квартирантів, якщо сам має дах над головою

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.529999