АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 11°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 7°C
Львов: 7°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Куйбіда: судова реформа від Президента на 90% повторює закон Портнова

Куйбіда: судова реформа від Президента на 90% повторює закон Портнова
Куйбіда: судова реформа від Президента на 90% повторює закон Портнова

Запропонований Президентом законопроект №1656 за своїм змістом - це не нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів», а окремі зміни до нього… Хоч подається це все як нова редакція. Змін, які б відрізняли чинний Закон від нового, не більш ніж 10%.

Про це в інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» розповів заступник голови правління ГО «Центр політико-правових реформ», експерт ГІ «Реанімаційний пакет реформ» Роман Куйбіда, коментуючи позицію окремих експертів, що президентський проект Закону №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд» — це погіршений варіант реформи Андрія Портнова (нагадаємо, чинний Закон було ухвалено у 2010 році, а його проект готувався юридичною командою екс-першого

заступника глави Адміністрації Президента).

«Дійсно, за змістом це не нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів», а окремі зміни до нього, хоч подається це все як нова редакція», - зауважив він, пояснивши таке оформлення судової реформи технічними моментами: «У такий спосіб, можливо, полегшується саме технічний бік: проект про внесення змін сприймається важче, ніж цілісний закон».

«Та, відверто кажучи, змін, які б відрізняли чинний акт від нового, не більш ніж 10%», - додав Р.Куйбіда.

«Утім, принципові моменти, які вносяться проектом №1656, існують, - переконаний експерт. -І стосуються вони конкурсу на зайняття всіх суддівських посад. Наразі процедур, що забезпечували б кар’єру судді, немає. Також вносяться важливі зміни до дисциплінарних процедур. Тому сказати, що проект є погіршеним варіантом реформи А.Портнова, не можна».

http://zib.com.ua


Теги статьи: Куйбида Роман

Дата и время 14 января 2015 г., 23:02     Просмотры Просмотров: 3256
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054027