АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 8°C
Харьков: 7°C
Днепр: 7°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 7°C
Львов: 7°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Сімейний лікар: що варто знати про новації в українські медицині

Сімейний лікар: що варто знати про новації в українські медицині
Сімейний лікар: що варто знати про новації в українські медицині

Українські сімейні лікарі розповідають, що часто люди не до кінця розуміють роль та призначення сімейного лікаря.

Через те, що в Україні довгий час не було культури взаємовідносин між пацієнтами та своїми сімейними лікарями, існує міф, що краще звертатися до вузьких спеціалістів за потреби, а лікарі загальної практики не потрібні.

Найважливішим моментом є не спеціалізація, а рівень довіри між лікарем і пацієнтом. Доволі часто трапляється – люди думають, що їм краще йти до вузьких спеціалістів, натомість дуже часто повертаються до свого сімейного лікаря в кінцевому результаті. Наприклад, пацієнт, який скаржиться на дискомфорт в ділянці серця, іде до кардіолога. Для цього він чекає на запис кілька днів, потім – чекає в черзі 2 години.

Кардіолог оглядає його і скеровує на ЕКГ і до невропатолога. В черзі на обстеження він проводить ще годину, до невропатолога потрапляє через тиждень. Потім знову чекає в черзі до кардіолога, щоб доктор сказав йому, що це не кардіологічна патологія. Щоб з’ясувати це пацієнт витратив власний час, час фахівців, а найгірше – не розпочав справді необхідне лікування.

Значно простіше, коли людина йде до свого лікаря із надання первинної медичної допомоги, якому довіряє і знає, що якщо він не здатен буде вирішити проблему, то точно знає – хто здатен. Сімейний лікар – це менеджер людини у заплутаній і непростій системі охорони здоров’я. Коли людина налагоджує стосунки зі своїм довіреним лікарем, то зазвичай починає радитися і щодо своїх подальших дій навіть вже на вторинному рівні надання медичної допомоги, хоч це здавалося б, вже не є в компетенції сімейного лікаря.

Одна з цілей кампанії з вибору лікарів – сформувати довірені відносини між сімейними лікарями (терапевтими або педіатрами) та пацієнтами. Щоби кожен мав свого лікаря, регулярно з ним спілкувався не займався самолікуванням та менше хворів. Зараз кожен українець може вільно обирати своїх лікарів, незалежно від місця реєстрації.

Дослідження свідчать, що люди справді живуть довше і здоровіше, якщо мають свого лікаря. Коли людина регулярно ходить до одного й того самого фахівця – між ними виникає довіра. А це допомагає пацієнту більш відкрито розповідати про свої проблеми, вчасно приходити на всі профілактичні огляди, сумлінно дотримуватися рекомендацій. Лікар у свою чергу краще розуміє потреби пацієнта та може призначити найбільш оптимальну профілактику та лікування.

Обирайте своїх лікарів! Не переймайтеся, що підпис декларації з вашим лікарем зобов’яже вас ходити до нього все життя – ви завжди можете змінити лікаря. Проте важливо старатися знайти такого фахівця, з яким буде хотітися мати відносини все життя. Лікарі – найкращі друзі у питаннях здоров’я, які потрібні кожному.

 


Теги статьи: МінздравПацієнтилікарі

Дата и время 03 июля 2018 г., 21:13     Просмотры Просмотров: 976
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Головний лікар Харківської міської лікарні заробляє мільйони завдяки посаді
З Кабміну прибрали робоче крісло Супрун, – ЗМІ
Кількість хворих на гепатит А у Миколаєві зросла до 62 пацієнтів

Головний лікар з Броварів заявляє, що його умисно труять ртуттю
В Україні знайшли чоловіка, який перебуває за гратами 46 років
Лікарку, якій поклали в кишеню халата 20 тис. грн, виправдали, бо вона не є службовою особою

Суд знову поновив Амосову на посаді ректора університету Богомольця
У Києві п’яний чоловік вибив скло в автомобілі “швидкої” та напав на лікарів
Рентген показав перелом: на Закарпатті лікарі травмували новонародженого під час пологів

В МОЗ розповіли, коли швидка може їхати до пацієнта годину
У Крoпивницькoму двoрічний хлoпчик впав у кoму через пoмилкoвий діагнoз лікарів
У Сумах лікар за хабар обіцяв змінити жінці групу інвалідності

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто станет президентом Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.590744