АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 0°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: 0°C
Львов: -4°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

У Чернігові негода «змиває» національні пам’ятки

У Чернігові негода «змиває» національні пам’ятки
У Чернігові негода «змиває» національні пам’ятки

У Чернігові негода руйнує національні пам’ятки. Остання злива змила частину Чернігівської фортеці XVII століття. Укріплення зсувається, а на його місці утворюється вирва.

Чи реально протистояти стихії – з’ясовували журналісти 5-го каналу.

Після останнього буревію зі зливою історики інспектують перлину місцевого туризму та національну пам’ятку – вал, на якому стоять 12 гармат. Водою змило частину конструкції XVII сторіччя – це польове укріплення стародавньої фортеці.

"У нас у Чернігові це найважливіше. Це не просто пам’ятка історії, це пам’ятка містобудування, це пам’ятка цілого архітектурно-ландшафтного комплексу. Ми бачили вже схожі руйнування біля Єлицького, якщо таке почалося на валу, то заходи треба вживати негайно", – наголошує історик Олексій Бондар.

Аби убезпечити історичну пам’ятку архітектурного заповідника "Чернігів Стародавній", чиновники скликають екстрену нараду. "Ми вже обгородили ділянку захисною стрічкою, щоб люди не ходили. Але, разом з тим, треба робити інженерні укріплення", – звітує учений, секретар заповідника Сергій Черняков.

Стихія руйнує й іншу історичну пам’ятку міста – Єлецький монастир. Злива тут вимила кілька кубометрів піску. Комунальники оперативно намагаються прибрати його з проїжджої частини. Місцеві – занепокоєні. Адже, кажуть, для історичних пам’яток мало не кожен дощ – руйнівний.

Історичні об’єкти треба укріплювати капітально, пояснюють у міській раді. Але для цього мають замовити проекти.

"Капітальні вкладання, які будуть задіяні… Без проекту, без нічого, ми сьогодні можемо тільки обгородити, щоб люди туди не потрапили, в цю яму. Але далі буде робитися проектна документація і все буде робитися згідно з нею", – пояснює заступник міського голови Андрій Черненко.

Через руйнівну зливу в місті оголосили надзвичайну ситуацію. Оскільки на подолання наслідків негоди в місцевому бюджеті не вистачає коштів – просять фінансової допомоги в області.


Теги статьи: ЧППамятникиЧернігівНепогода

Дата и время 04 июля 2018 г., 13:34     Просмотры Просмотров: 586
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.359062