АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

У Тернополі земельна оборудка на 12 гектарів Хоптяну не вдалася

У Тернополі земельна оборудка на 12 гектарів Хоптяну не вдалася
У Тернополі земельна оборудка на 12 гектарів Хоптяну не вдалася

Намір голови обладміністрації віддати фірмі зі статуним капіталом тисяча гривень та співзасновником з офшорної зони 12 гектарів землі під Тернополем для сміттєвого бізнесу викликали шок та обурення у тисяч селян. Ми з’ясували деталі             

 

Своїм розпорядженням голова ОДА Валентин Хоптян дав дозвіл ТзОВ "Екопрес" на розробку проекту землеустрою щодо відведення 12 гектарів землі у Чистилівському кар’єрі для будівництва та розміщення станції сортування побутових відходів.

Мешканці сіл довкола кар’єру в адміністративному суді добилися скасування незаконного рішення. Проте обладміністрація може відстояти своє в апеляції. Побоюються люди й того, що з часом пан Хоптян продумає іншу схему створення "Чорнобиля під Тернополем".

Не перша спроба

Розпорядження датоване 29 жовтня 2013 року. На офіційному сайті обладміністрації документ не розмістили. Не порадилися чиновники й з людьми навколишніх сіл і навіть не донесли свою ініціативу до тернополян. Дивно, адже питання стосується екології. До Тернополя від кар’єру - менше трьох кілометрів, а найближчі хати сіл Чистилова чи Гаїв Шевченківських - за кілометр-два від ділянки. Крім того, під землями, де хотіли сортувати сміття, - підземні води, які живлять села та частину міста.

- Це не перша спроба створити сміттєзвалище під Тернополем і біля наших осель, - каже сільський голова Чистилова Ігор Полотнянко. - Схожі бажання були і в 1995 році, і в 2002 році. Це все громади успішно оскаржили в судах. Навіть є рішення Верховного суду, який забороняє створення небезпечного об’єкту. Місце не придатне, бо там високий рівень залягання грунтових вод, піски обводнені, ділянка біля населених пунктів. Там проходять підземні води, які п’ють десятки тисяч людей. Навіть у Тернополі може бути катастрофа, бо забруднена вода може потрапити в Білецький водозабір.

У людей є акт від 1994 року, в якому відображені результати роботи спільної комісії у складі головного санітарного лікаря району, начальника відділу земельних ресурсів районної ради, голови Чистилівської сільської ради, начальника геодезичного сектору проектного інституту "ТернопільДіпроводгосп", директора "Тернопільського бюро гідрології" та інших фахівців. Більш новішого дослідження, як з’ясувалось під час судового засідання, обладміністрація не проводила та не замовляла у сторонніх фахівців.

- У документі чітко вказано, що ділянка розташована в межах санітарно-захисної зони Тернопільського ставу та у водозбірній площі річки Серет, - розповідає пан Полотнянко. - Як ця ідея виникла в голові Валентиина Хоптяна - сказати важко. Дивно й те, що в 2012 році голова ОДА видав розпорядження про надання земельної ділянки акціонерному товариству "Тернопільський кар’єр". На ту ж ділянку без скасування попереднього розпорядження видали дозвіл на розробку проекту землеустрою підприємству "Екопрес". Тобто є два розпорядження на земельну ділянку. Цей задум, якщо його втілять у життя, переросте в екологічну катастрофу...

Про катастрофу каже й голова Гаї-Шевченківської сільської ради Світлана Лютинець.

- Неможливо там створити сміттєзвалище, - каже пані Світлана. - При всій повазі приймати такі розпорядження... навіть слів бракує, щоб охарактеризувати. Я не знаю, як тернополяни можуть так спокійно сприймати ситуацію. Там до "Подолян" - більше двох кілометрів. Ви були влітку біля Малашівського сміттєзвалища? Там і на більших відстаннях вже чути запах, літає легке сміття. А під кар’єром ще й води. Це розпорядження - незаконне. Ми категоричні і єдині. Ми не дозволимо робити такий Чорнобиль під Тернополем і нашими домівками.

З тернополян мало хто знає про задум пана Хоптяна, бо ж як вже писали, ані громадських обговорень, ані бодай публічної демонстрації розпорядження на сайті не було. Сільські ж громади про розпорядження дізнались, тож активніші. До суду з позовами звернулись сільські ради Чистилова, Білої, Гаїв Шевченківських, Шляхтинців та Лозової.

Всі ці населені пункти - неподалік від кар’єру, і всі сільради, коли приймали рішення про "судову війну" з обладміністрацією, радились зі своїми громадами. Тобто мова йде про більш ніж 10 тисяч людей, які проти. Зважаючи на це, а також на порушення екологічного та земельного законодавства, адміністративний суд й став на сторону людей. Чи оскаржить адміністрація рішення в апеляції або чи придумають іншу схему - наразі невідомо.

 

Співзасновник з офшору

Представники сільських громад у своїх коментарях говорять про сміттєзвалище, хоча згідно з розпорядженням Валентина Хоптяна мова йде про "будівництво та розміщення станції сортування твердих побутових відходів". Проте 12 гектарів для станції - чимало. Крім того, в людей, як розповіли, є інформація не лише про сортування, а й складування.

- Близько 20 відсотків сміття підлягає переробці, - зауважила в суді голова сільради Гаїв Шевченківських Світлана Лютинець. - Інші ж 80 відсотків переробити неможливо, їх потрібно десь скидати.

Питання на цю тему на суді озвучив й голова сільради Чистилова Ігор Полотнянко.

- Куди ви діватимете відходи, які не підлягають переробці? Кудись повезете чи прямо там, в кар’єр, скидати будете? - запитав пан Ігор.

Відповідь представника товариства, яке від голови ОДА отримало "зелене світло" на підготовку документів, шокувало присутніх в залі суду. Зібралось, до слова, більше 60 людей з різних сіл.

- Ми не маємо завершеного проекту, - зізнався представник підприємства "Екопрес". - Ми зверталися за наданням дозволу на розроблення...

Із залу почали лунати обурення та сміх, адже представник фірми фактично визнав, що підприємство не знає, чи вивозитиме сміття, чи таки створить у кар’єрі сміттєзвалище.

- То ви починаєте щось робити, але не знаєте, як то буде? - вигукнув один з присутніх чоловіків.

Разом з тим представник ТзОВ "Екопрес" наголосив, що підприємство зацікавлене у своїх інтересах, але разом з тим не зацікавлене в порушенні прав громадян.

Лунали із залу й звинувачення на адресу Валентина Хоптяна в корупції. Він, на думку частини учасників суду, "старався" на користь "Екопрес" та впливав на ситуацію. Заяви людей небезпідставні, адже спочатку голова ОДА написав лист до ПАТ "Тернопільський кар’єр", в якому попросив відмовитись від 12 гектарів на користь "Екопрес", а потім видав позитивне розпорядження на розробку проекту землеустрою для вказаного товариства.

Цікаво читачам буде дізнатися й про саме ТзОВ "Екопрес", яке розпорядженням Валентина Хоптяна отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою. Як ми з’ясували, фірма зареєстрована 2013 року. Статутний капітал ТзОВ, яке планувало отримати 12 гектарів землі та займатися сортуванням сміття, немало-небагато - тисяча гривень. У засновниках "Екопрес" дві фізичні особи Гірчак Ігор Ярославович (він згідно з статутом й керівник – прим. авт.) і Банах Володимир Дмитрович, а також одна юридична особа.

Перший чоловік – колишній депутат Тернопільської міської ради, керівник проекту "Створення центру адміністративних послуг у м. Тернополі" (центр, нагадаємо, "вижив" частину поліклініки лікарні швидкої допомоги), а також керівник регіонального відділення Асоціації міст України. Організація, нагадаємо, підтримує та розвиває місцеве самоврядування в Україні, розває громадянське суспільство... Ми хотіли поспілкуватися з чоловіком, але він, як з’ясувалось наразі не в Україні.

Інший співзасновник носить таке ж прізвище, як і заступник прокурора області - Сергій Банах. Ми перевірили та з’ясували: люди лише однофамільці.

Найцікавіший, на нашу суб’єктивну думку, третій співзасновник - юридична особа "МАКСІМІЛІ ІНВЕСТМЕНТ ІНК". Адреса засновника: місто Рооуд-Таун, район Вікхемс Кей, будинок 1, Британські Віргінські острови. Тобто перебуває співзасновник в офшорній зоні, через яку "розумні" та "сильні" різних країн, в тому числі й з України, відмивають гроші та мінімізовують податки.

Ось такій цікавій фірмі Валентин Хоптян без екологічного аналізу з порушеннями земельного та природоохоронного законодавства (бо ж суд розпорядження скасував – прим. авт.) мав намір віддати 12 гектарів під Тернополем для сміттєвого бізнесу.

Ми й надалі будемо відстежувати цю ситуацію. Якщо згадані в публікації особи мають бажання висловити свою позицію, ми з ними обов’язково поспілкуємось.

20minut


Теги статьи: ЗемляХоптянТернополь

Дата и время 29 января 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4274
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Зе!Розкрадання: Фонд держмайна за копійки продав коштовний оздоровчий комплекс НБУ
Паника и баррикады: эвакуация украинцев из Уханя напугала целые регионы
Эксперт указал на проблему с рынком земли в Украине: "Фермеры будут по 10 лет судиться, чтоб вернуть свой участок земли"

Киевсовет не поддержал выделение УПЦ МП земли на Дарнице для строительства церкви
Депутат Соболев получил 1,9 млн грн от владельца компании-налогового должника с уголовным делом
Виктор Небоженко: “Общество не умеет отличить политиков от мародеров, барыг и демагогов”

Тимошенко уличила Зеленского во лжи и требует земельный референдум
Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, – В’ятрович
Бабушка нардепа от "Слуги народа" подставила внучку из-за продажи земли

Роботу «земельної» комісії Київради блокують «любі друзі» Микитася – Странніков, Маляревич, Харченко, Росляков та Петровець
В Тернополе в траншее двоих рабочих завалило грунтом
Очередная ложь, которой «слуги» хотят замаскировать земельную аферу — экс-нардеп

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 февраля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.453472