АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 25°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 24°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Партнери зятя Джарти, міністра туризму та офшор Фірташа відібрали військове містечко

Партнери зятя Джарти, міністра туризму та офшор Фірташа відібрали військове містечко
Партнери зятя Джарти, міністра туризму та офшор Фірташа відібрали військове містечко

Суд залишив військове майно вартістю 500 тис грн., розташоване у Сімферополі, вул. Зовнішня, 21, у власності ТОВ «Кримська аграрна група». Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 29 липня.


Військовий прокурор наголошував, що це є державне майно військового містечка №85 загальною площею 3191 кв м, яке розташоване на земельній ділянці площею 5,3 га, і воно було відчужено незаконно.

Суд першої інстанції задовольнив позов прокурора і постановив витребувати військове майно у «Кримської аграрної групи», посилаючись на те, що Кабмін не був стороною угоди купівлі-продажу військового майна і не ухвалював жодних рішень з цього приводу, відтак військове майно вибуло з володіння держави поза волею його власника.

Однак апеляційний суд це рішення скасував. Він визнав «Кримську аграрну групу» добросовісним набувачем майна, оскільки на час купівлі-продажу спірні будівлі на підставі  рішення господарського суду АР Крим від 25.09.2009 належали фірмі «Ардвитех». Разом з тим, прокурор не довів, що нерухомість вибула з володіння Міноборони без його волі.

Вищий госпсуд підтримав це рішення апеляційної інстанції.

Як свідчать дані судового реєстру, військове майно перепродавалося тричі. Спочатку ПП «Опт-Тайм» «підрядним способом виконало будівництво об’єктів нерухомого майна» по вул. Зовнішній у Сімферополі, після чого у червні 2009 року продало його ТОВ «Автотранс005» за 450 тис грн.

«Автотранс005» у серпні того ж року перепродав це майно фірмі «Ардвитех» за 600 тис грн. а остання у листопаді 2009-го – «Кримській аграрній групі» за 650 тис грн.

При цьому право власності «Автотранс005», «Ардвитеху», а тепер і «Кримської аграрної групи» на вказане майно виникло на підставі рішень суду, які оскаржені не були. До суду подавали самі фірми, вказуючи на нібито ухилення іншої сторони від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Зауважимо, що сімферопольські «Опт-Тайм» і «Автотранс005», та миколаївське «Ардвитех» припинили свою діяльність практично одразу після продажу нерухомості.

За даними військової прокуратури, земельна ділянка, на якій знаходиться продана нерухомість, була передана у постійне користування Міноборони УРСР рішенням Ради Міністрів УРСР 1952 року та рішенням Сімферопольського міськвиконкому 1962 року.

На час розгляду справи в суді на території цієї ділянки були розташовані паливний та матеріальний склади КЕВ Сімферополя. Як свідчать матеріали справи, на початку 2010 року начальник сімферопольського КЕВ повідомляв про самозахоплення об’єктів військового містечка №85 невідомими особами.

Власниками «Кримської аграрної групи» є кіпрська компанія «Фолестер консалтінг ЛТД» (17%), панамська фірма «Fortmix Investments Corporation» (33,4%), а також Володимир Сагайдак (8,3%) і Віталій Шатунов (8%) з Армянська та Олексій Феофілактов (33,3%) з Сімферополя.

Олексій Феофілактов разом із австрійською компанією «Уеллмайнд інвест гмбх» є співзасновниками ТОВ «Развитие Крим». Директором «Уеллмайнд інвест гмбх» є народний депутат від Партії регіонів Валерій Омельченко, чоловік доньки екс-голови Радміну АРК Василя Джарти Вікторії Джарти, замголови Господарського суду Києва.

Панамський офшор «Fortmix Investments Corporation» разом із головою правління «Укртрансгазу» Сергієм Винокуровим та керівником «Укргазвидобутку» Юрієм Борисовим у 2004 році заснували ТОВ «Марія». Зауважимо, що Марією звати матір Дмитра Фірташа, а Борисов і Винокуров до призначення у державні компанії працювали у приватних структурах Дмитра Фірташа.

У свою чергу Володимир Сагайдак разом із міністром курортів і туризму АРК Олександром Лієвим є співзасновниками підприємства «Ресурс». Лієв

у 2006-2009 роках працював у Чернівецькій ОДА. Саме з Чернівців розпочинав свій бізнес Дмитро Фірташ. 

НАШИ ДЕНЬГИ


Теги статьи: Фирташ

Дата и время 07 августа 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3130
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.658241