АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 11°C
Днепр: 15°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 9°C
Львов: 5°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Митнику, який хотів хабаря за ввезення авто для АТО, зламали щелепу прямо на робочому місці

Митнику, який хотів хабаря за ввезення авто для АТО, зламали щелепу прямо на робочому місці
Митнику, який хотів хабаря за ввезення авто для АТО, зламали щелепу прямо на робочому місці

На сьогодні гострою проблемою, з якою зіткнулися волонтери, залишається неврегульоване питання про розмитнення автомобілів, ввезених з-за кордону для потреб АТО, розповів відомий волонтер, один з організаторів руху «Народний тил» Роман Синіцин.

«Ну, ось забезпечення машинами, наприклад. Архіважлива проблема: вони ж, в основному їздять на ВАЗах, а для розвідки це – взагалі не транспорт.

Потрібен швидкий, маневрений позашляховик, який їде зі швидкістю 120-140 км / ч, може їхати по полю. Тому ми закуповуємо в Європі, не розмитнюємо. Завозимо сюди машини, переробляємо їх, фарбуємо, обслуговуємо, іноді ставимо пружини побільше, бронюємо.

Частину машин нам подарували, частину ми купували самі. У загальній складності відвезли в зону АТО близько 30 машин. І хлопці не раз нам говорили, що це дійсно рятує життя. Бо влучити в авто, яке швидко пересувається, доволі складно. А влучити у великий «Урал», що їде зі швидкістю 60 км / ч, та ще й ламається раз в три години – набагато легче. Та й взагалі, машини потрібні всюди. Тому ми запустили окремий проект – «Колеса народного тилу». І окремо збираємо на це гроші », – розповів Синіцин.

За його словами, вже створено спеціальну базу, де все це робиться. «Бійці не раз говорили: «От, якби у мене була машина, ми б встигли вивезти пораненого, і він би не загинув … ». Ось, ми недавно в медроту 128-ї бригади передали машину. Тому що нема на чому поранених було вивозити », – зазначив волонтер.

Але на кордоні, за його словами, часто виникають проблеми при ввезенні автомобілів з Європи в Україну «Як я вже сказав, є велика потреба в машинах. І ці машини не розмитнюють. Тобто давно треба було виробити якийсь чіткий, прозорий механізм того, як волонтерським групам ці машини слід завозити і як ставити на баланс частин … Військова частина не може поставити машину на баланс, оскільки вона не розмитнена. А вартість розмитнення дорівнє вартості ще двох машин. І ми їх постійно завозимо … якось так, дуже криво. В Україні завжди існувала схема завезення таких машин. На цих схемах нагрівали собі руки митники. Бабло йшло наверх, і вартість завозу машини становила $400-500. А ми за це гроші ніколи не платили …», – розповідає Синіцин.

Він також розповів, як їм вдавалося домагатися цього. «Пояснювали, на когось виходили, хтось давав добро, якісь папірці писали … Але завжди це робиться незрозуміло. Були випадки, коли митники говорили: «Та яке там АТО, ваше АТО не гумова, скільки можна вже це везти?».

Причому це стосується не тільки авто, а й спорядження », – зазначив волонтер. За його словами, проблеми виникали на кордоні з Польщею та Угорщиною. «Були випадки, коли ми везли в Україну каски, і з нас вимагали по 10 євро за каску. Розрулили. З іншого волонтерською групою був випадок: везли машини – так їх добу маринували на митниці. Начальник зміни у митників сказав: «Ось, є тариф (неофіційний розмір хабарів прийнятий на митниці – Ред.) $ 450-500. Я вам роблю знижку, давайте по $200 за машину … Ну, і йому прямо там зламали щелепу. Бувало й таке, що батальйони заїжджали прямо на митницю і говорили: це наші машини!», – розповів Синіцин.

Від також зазначив, що прикордонники, які вже воювали, завжди йдуть назустріч волонтерам. «Розумієш, погранці вже повоювали, розуміють що до чого, і з ними ніколи ніяких питань не виникало. Я ось думаю, може, пора створити і від правити в зону АТО батальйон митників (сміється)?», – запропонував волонтер.

transkarpatia.net


Теги статьи: ВзяткаАТОТаможня

Дата и время 20 января 2015 г., 16:54     Просмотры Просмотров: 4485
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.21522