АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -14°C
Харьков: -11°C
Днепр: -12°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -14°C
Сумы: -11°C
Львов: -5°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Вимоги до кандидатів в судді хочуть змінити

Вимоги до кандидатів в судді хочуть змінити
Вимоги до кандидатів в судді хочуть змінити

На посаду судді може бути рекомендований громадянин України, не молодший тридцяти років, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менш як вісім років, проживає в Україні не менш як десять років та володіє державною мовою.

Такі зміни до Закону про судоустрій пропонує внести народний депутат Юрій Чижмарь, зареєструвавши проект №1716 «Про внесення змін до частини першої статті 64 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо вимог до кандидатів на посаду судді)».

Однак депутат чомусь проігнорував той факт, що вимоги до кандидатів у судді передбачені також ч.3 ст. 127 Конституції України. Зокрема, Конституція і Закон про судоустрій вимагають від бажаючих стати суддями – бути не молодшими 25 років та мати не менше трьох років стажу.

Ю.Чижмарь пропонує внести зміни лише до Закону про судоустрій та зазначає у пояснювальній записці, що прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін

 чи доповнень до інших законодавчих актів України, не передбачених самим законопроектом. Зрозуміло, що сам нардеп без підтримки колег не може бути ініціатором змін до Основного Закону країни, проте у пояснювальній записці варто було зауважити необхідність їх внесення.

Нагадаємо, за підвищення вимог до кандидатів в судді виступають також і в Мін’юсті. Мова йшла про збільшення вікового цензу з 25-ти до 30-ти років, а також необхідного мінімального стажу у галузі права з 3-ох до 5-ти років.

Джерело: ЗіБ


Теги статьи: СудьиСудья

Дата и время 21 января 2015 г., 19:15     Просмотры Просмотров: 3942
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068128